HCL.HR

Folder koji je nemoguće izbrisati bez šifre?

  • 5 Odgovora
  • 16493 Hitova
Folder koji je nemoguće izbrisati bez šifre?
« : 17. Listopad, 2016., 20:57 »
Kao što sam napisao u naslovu, da li je moguće napraviti folder koji ne može da se izbiše dok se ne ukuca šifra ?

*

Freddy

  • ******
  • 5994
  • Briljantin.
Odg: Folder koji je nemoguće izbrisati bez šifre?
« Odgovori #1 : 17. Listopad, 2016., 21:54 »
Malo si promašio podforum i sve, ali sigurno ima načina za to.

Bez nekakvog dodatnog softvera najlakše bi bilo desni klik->properties->security i onda tamo namjestiti da samo administrator ili određeni profil ima pravo mijenjati ili brisati taj folder. Nije to potpuno rješenje kakvo pretpostavljam da očekuješ ako dijeliš isti Windows profil s više ljudi, ali u tom slučaju bi najlakše bilo skinuti neki softver za takve stvari i zaključati folder putem toga.

Odg: Folder koji je nemoguće izbrisati bez šifre?
« Odgovori #2 : 18. Listopad, 2016., 08:28 »
Malo si promašio podforum i sve, ali sigurno ima načina za to.

Bez nekakvog dodatnog softvera najlakše bi bilo desni klik->properties->security i onda tamo namjestiti da samo administrator ili određeni profil ima pravo mijenjati ili brisati taj folder. Nije to potpuno rješenje kakvo pretpostavljam da očekuješ ako dijeliš isti Windows profil s više ljudi, ali u tom slučaju bi najlakše bilo skinuti neki softver za takve stvari i zaključati folder putem toga.
Hteo sam da stavim sve šifre na New Text ali da to ne može niko da vidi, niti da briše pošto brat igra često na mom kompu pa da ne bi video to. A i u slučaju da nešto bude hteo da obriše da budem osiguran da ne može.
PS: Moderator mi je temu ovde prebacio.

*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: Folder koji je nemoguće izbrisati bez šifre?
« Odgovori #3 : 18. Listopad, 2016., 09:52 »
Ja sam za slične potrebe koristio Folder Lock: http://www.newsoftwares.net/folderlock/

Odg: Folder koji je nemoguće izbrisati bez šifre?
« Odgovori #4 : 18. Listopad, 2016., 10:07 »
Ja sam za slične potrebe koristio Folder Lock: http://www.newsoftwares.net/folderlock/
Probaću kad dođem kući, pa javljam šta sam uradio da li mi to odgovara ili ne.
Hvala u svakom slučaju.

*

Seengeer

  • ******
  • 4945
  • ︻デ═一 not srs
Odg: Folder koji je nemoguće izbrisati bez šifre?
« Odgovori #5 : 18. Listopad, 2016., 21:21 »
Malo više poradite na međusobnom povjerenju, a manje na softwareu ;)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9