HCL.HR

GTS 250

  • 2 Odgovora
  • 1847 Hitova
*

Dewilux

  • n00b
  • 4
GTS 250
« : 26. Kolovoz, 2014., 20:34 »
Pozdrav!

Imam problema sa temperaturom graficke(GTS 250), kad sam npr. na netu temp ide 50-65, a kad igram npr CS GO ili neku drugu igru temperatura raste do 90 stepeni, cak mozda i vise.

Citao sam po netu i naisao na vrlo puno postova da je temperatura od 50-85 normalna za tu graficku, naisao sam negdje da je normalna i do 90 stepeni.
Maximalno ova graficka moze podrzati 105 stepeni.

Sad me interesuje kako da smanjim temperaturu graficke kartice, a da ne kupujem nikakve kulere i tako nekakve komponente.
Ako mi mozete pomoci bio bih vam puno zahvalan.

LP

Odg: GTS 250
« Odgovori #1 : 26. Kolovoz, 2014., 22:06 »
Inače istina za GTS 250 da ima malo više temperature. Bez zamjene hladnjaka ne možeš puno uraditi. Možeš očistiti hladnjak malo od prašinje, te promjeniti termalu pastu, ali ti to neće sniziti previše temperature. Za koji stupanj samo. Ono što možeš je instalirati neki program za kontrolu ventilatora, npr. Rivatuner te pomoću njega ubrzati ventilator. S tim da moraš imati na umu da će tada ventilator biti daleko bučniji.

*

Dewilux

  • n00b
  • 4
Odg: GTS 250
« Odgovori #2 : 26. Kolovoz, 2014., 22:45 »
Inače istina za GTS 250 da ima malo više temperature. Bez zamjene hladnjaka ne možeš puno uraditi. Možeš očistiti hladnjak malo od prašinje, te promjeniti termalu pastu, ali ti to neće sniziti previše temperature. Za koji stupanj samo. Ono što možeš je instalirati neki program za kontrolu ventilatora, npr. Rivatuner te pomoću njega ubrzati ventilator. S tim da moraš imati na umu da će tada ventilator biti daleko bučniji.

Hvala puno, ali evo tek sam sada skontao posto mi je ovo novi racunar da 1 ventilator na grafickoj nije ukljucen, znaci samo jedan radi, dogovorio sam sa covjekom i vljda sutra cemo ga jos testirati i ukljuciti taj ventilator.
A to sto kazes ostalo, on je cist, stim da termalnu pastu nisam mijenjao, ali imat cu to na umu.
Instalirao sam taj program prije nego sam skontao za ove ventilatore, sad sam ga izbrisao, pa ako se opet bude pregrijavao, opet cu ih instalirati i uraditi tako kao sto si rekao.

U svakom slucaju hvala puno na odgovoru i pomoci.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9