HCL.HR

Na racunalu se nasumicno gasi ekran

  • 5 Odgovora
  • 6228 Hitova
*

imagineak

  • **
  • 238
  • And it's Freddie Mercury!
Na racunalu se nasumicno gasi ekran
« : 28. Prosinac, 2015., 13:37 »
Imamo racunalo na kojem je instaliran Ubuntu i sluzi kao server. Bez opterecenja. Jedino sto radi je to sto je upaljen. Iznutra je cist, znaci nema prasine. U opcijama je namjesteno da nikad ne ide u sleep mode niti da se gasi ekran.

Prvih sat-dva rada je sve normalno. Nakon toga sto duze radi to ekranu treba manje vremena od restarta da se ugasi i to bez obzira sto se na njemu radi. Ili pomicem mis ili unosim komande u terminalu i on se usred rada ugasi.

Prilikom ova prva dva sata ako ode u sleep mode zbog neaktivnosti, on se probudi nakon pomicanja misa. Ali kad se krene nasumicno gasiti ni pomicanje misa ni tipkovnica ne mijenjaju stanje. Jedino sto mozemo napraviti je ugasiti ga rucno i ponovno upaliti.

Ne znam u cemu je problem. Mislio sam da ulazi u sleep mode ali kad se ekran ugasi, racunalo nastavi raditi a indikator na monitoru svijetli kao da je u sleep modu. U klasicnom stanju svijetli bijelo a kad je u sleep modu narancasto.

Jel ima netko kakvu ideju?  :(
"Dreams feel real while we're in them. It's only when we wake up that we realize something was actually strange. "

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Na racunalu se nasumicno gasi ekran
« Odgovori #1 : 28. Prosinac, 2015., 13:52 »
Nisni naveo niti konfiguracniju niti koji Ubuntu točno koristiš.
Jesi li našao sve drivere za svoje komponente?

*

imagineak

  • **
  • 238
  • And it's Freddie Mercury!
Odg: Na racunalu se nasumicno gasi ekran
« Odgovori #2 : 29. Prosinac, 2015., 11:37 »


Ubuntu 14.04 LTS

Driveri instalirani
"Dreams feel real while we're in them. It's only when we wake up that we realize something was actually strange. "

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Na racunalu se nasumicno gasi ekran
« Odgovori #3 : 29. Prosinac, 2015., 11:49 »
Da, ali koji su driveri instalirani? Probaj skinuti najnovije verzije drivera.
Kada ti se to počelo dešavati. Jesi li nešto instalirao, napravio update drivera pa se od tada to počelo dešavati?
Ako da onda probaj se vratiti na stariju verziju drivera.


*

WinterTux

  • *
  • 43
  • <p>Ovo je paragraf :P</p>
Odg: Na racunalu se nasumicno gasi ekran
« Odgovori #4 : 21. Veljača, 2016., 21:50 »
Možda je late reply, ali meni to smrdi na invertor koji je crkao ili crkava.
Imao sam sličan problem sa prošlim monitorom. Radio je par minuta, pa se ugasi, pa sam ga moap ponovo paliti i tako. Otišao sam u servis, zamenio inverter i radio je još godinu dana dok nije srkoz ckrao.

*

imagineak

  • **
  • 238
  • And it's Freddie Mercury!
Odg: Na racunalu se nasumicno gasi ekran
« Odgovori #5 : 21. Veljača, 2016., 23:48 »
Vracam se u ured uskoro pa cu odgovoriti na ova dva posta.
"Dreams feel real while we're in them. It's only when we wake up that we realize something was actually strange. "

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9