HCL.HR

Anketa

Je li Windows Maker dobar za te stvari?

Da
2 (25%)
Ne
6 (75%)

Ukupno Glasova: 8

Najbolji programi za montiranje filmova i specijalni efekti

  • 18 Odgovora
  • 12450 Hitova
Evo ovako ja idem na filmsku radionicu i bavim se filmom ono amaterski a nadam se profesionalno jednog dana \:D/
E sada zanima me koji su dobri programi za montiranje i efekte pa izvolite pišite i pomognite  :D

*

skipp

  • **
  • 432
    • NuttyGamer
Odg: Najbolji programi za montiranje filmova i specijalni efekti
« Odgovori #1 : 27. Siječanj, 2016., 10:26 »
Šta nisu tamo nijednu aplikaciju spomenuli?  :D

Mislim da ti se mainstream svodi na Sony Vegas i Adobe Premiere

*

level

  • **
  • 224
  • Bitches be like...
Odg: Najbolji programi za montiranje filmova i specijalni efekti
« Odgovori #2 : 28. Siječanj, 2016., 11:03 »
Ima vise kvalitetnih programa za to sto trazis skipp ti je spomenuo vjerojatno dva najpoznatija. Pitanja je sto zelis i kakav UI ti odgovara, naravno, majstor u paintu napravi cudo. Tako da si malo procitaj i testiraj probne verzije.

Radio sam amaterski montazu na najjednostavniji moguci nacin u Adobe Premiereu. I bio sam dosta zadovoljan. Iako kao cijeli Adobe komplet alata ima cudo mogucnosti, funkcionira na principu slaganja klipova, animacija izmedju istih, vise audio tracka, sa masu efekata.  Naravno i pregrst tutorijala, kao i za Vegas.

Win Movie Maker je pojednostavljen i imao sam dojam da gubim puno opcija, iako mozda i nije tako samo sam navikao na Adobe UI.

Kao sto sam rekao, vjerojatno majstor i u WMM moze napravit nesto sto ja nebi u CGI studio uspio. Tako da istrazi i probaj, kreni od necega, polako ces sa iskustvom, poznanstvima otkrivat nove stvari i profilirati sebe. Sretno

Odg: Najbolji programi za montiranje filmova i specijalni efekti
« Odgovori #3 : 28. Siječanj, 2016., 16:15 »
Znam da ću sa iskustvom da dobijem mnogo i već sad osjećam da sam bolji nego na početku.Snimio sam već jedan film i koji je prikazan kod jedne organizacije umjetnika koji se bave filmovima i dobio sam pozitivne kritike,i taj sam film montirao kod druga na iMovie i sada pošto nemam Mac a treba mi neki besplatan program sa dobrim specijalnim efektima i spominju se Adobe After Effects ali to mi je preskupo recimo CS6 mi se jako sviđa ali preskup je a Windows Movie Maker je Free i sada da li mogu sa njim mogu napraviti nešto extra kao što sam uradio sa iMovie gdje sam u potpunosti ostavio bez teksta te ljude koji su gledali taj film inače radilo se o hororu(kažu da većina ljudi svoju karijeru počinju sa hororima)i sada logično nit sam imao budžeta(znači jedini trošak na film je bio možda 5-6 kuna što je otišlo na šminku a snimalo se sa samo jednom kamerom i to telefonskom),nit sam imao glumce kako treba(glumili mi drugari iz razreda i još sam i ja glumio glavnu ulogu),nit me je ko ozbiljno shvaćao dosta ih me je sputavalo i govorilo kako neću uspjeti da uradim film,nit sam imao prostora kako treba znači snimalo se 3 različite lokacije i to samo 1 dan,i ja sam maltene sam pokrio 70-80% filma jer sam ja bio:redatelj,scenarist,montažer,glavna uloga,lokacije tražio i maltene sve oko filma ja sam bio osim snimatelja i šminkera.
Jako volim film i želim uspjeti u njemu.Iza mene stoji ta jedan organizacija koja me može donekle pogurati ali ne nešto pretjerano ali mi svakako može pomoći puno više nego što bi ja sam mogao.Šta mislite moželi se napraviti bezbudžetni film da izgleda dobro sa efektima to jest moželi se napraviti bezbudžetni akcijski film da dobro izgleda.

*

level

  • **
  • 224
  • Bitches be like...
Odg: Najbolji programi za montiranje filmova i specijalni efekti
« Odgovori #4 : 28. Siječanj, 2016., 16:30 »
Mislim da si uzeo preveliki zalogaj. Radio sam slične pogreške kod realizacije nekih projekata pa bi preuzeo na sebe tech support, organizaciju, marketing, itd. I na kraju ništa ne odradiš na najvišoj mogućoj razini. Odluči se koji je to aspekt koji te najviše zanima, recimo, scenarij ili režija, i nađi nekoga tko se dobro snalazi u montaži i produkciji. Sigurno ima ekipe koja zna dobro raditi u takvim programima, ali nema ideje, znanja, hrabrosti za nešto sami osmislit, režirati ili napisati. I sigurno se i oni žele probiti.


Odg: Najbolji programi za montiranje filmova i specijalni efekti
« Odgovori #5 : 28. Siječanj, 2016., 17:54 »
Čisto sumnjam u to jer u toj organizaciji svako dobije svoju ekipu i sada ja sam dobio ekipu 12 članova koliko se sjećam i znači ne da nisu željeli da se probiju i napreduju nego su čim nešto krene imalo teže oni odustanu maltene tako da je moja ekipa sada spala na 4 člana uz mene i to:jedan od njih je isključivo snimatelj,jedan pa nije baš gotovo ni za jedan aspekat nešto sposoban,i ima jedan koji ima potencijal za glumu.I sada ja moram sve ostalo i to mi se sviđa volim imati svoje prste u svemu i trudim se da na svakom polju odradim Maximalno dobro i nigdje nisam uprskao.Ima jedan sto je odličan sa efektima ali opet ja volim da budem tu i dajem konačno mišljenje kako sta ako je moj film ako je tuđi onda dođem odglumim i briga me za ostatak produkcije ali kad se ja javim da režiram film onda volim imati prste u svakom djelu.Ali kad bi se odlučivao za svoju karijeru sta želim onda bi bio glumac,i po meni veliku ulogu igra sami snimak to jest:kadrovi(gdje ce biti krupni,gdje dalji kadar i tako)i znaci tebi ekstra efekti puno ne znače ako ti nemaš materijala da na njega primjeniš te efekte.Ali ja imam zbilja bezvoljnu ekipu koja čim je nešto krenulo teže odmah odustaju ili ako sam ja redatelj neko mi se mjesa u posao.

*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: Najbolji programi za montiranje filmova i specijalni efekti
« Odgovori #6 : 28. Siječanj, 2016., 18:26 »
Ja radim kao storyboard artist, između ostalog i za filmove.
I kao što kolega level kaže, tim je tu obavezan... a što je tim bolji, veća je mogućnost i da finalni produkt izgleda bolje.
Naravno, možeš ti to i sam- ali tek je to patnja sa neizvjesnim ishodom.

Što se tiče softvera, Windows Movie Maker je po meni idealan za sve početnike, ali da bi dobio nešto bolje i kvalitetnije- treba ti i bolji program. Često uz kupovinu negok digitalca dobiješ nešto poput Ulead Video Editora, koji ja imam.

No, prije svega nastoj da odmah u startu snimiš dobar materijal, jer bi na taj način sveo potrebu za naknadnim uređivanjem na minimum. Tako je i kod fotografisanja recimo... što je u startu bolje uslikano, to je kasnije lakše obraditi.

Ako misliš kupiti neki softver za to, potraži recimo na G2P, ima dosta dobrih i jeftinih stvari pod sekcijom "software".

Odg: Najbolji programi za montiranje filmova i specijalni efekti
« Odgovori #7 : 28. Siječanj, 2016., 18:43 »
Hvala na pomoći ali kao sto sam napisao nemam dobar tim i vidjecu da u skorije vrijeme napravim novi jer ima dosta ljudi koji su dobri a moj je tim u rasulu pa onda bi trebali ići veći projekti i festival koji se održava u Dubrovniku na njega ce ići naši filmovi i tu je šansa da se probijem malo(naravno nije tako lako treba dosta znanja,iskustva i sreće za to ali posto sam zasada dobijao dobre kritike onda sto da ne).

*

level

  • **
  • 224
  • Bitches be like...
Odg: Najbolji programi za montiranje filmova i specijalni efekti
« Odgovori #8 : 28. Siječanj, 2016., 19:33 »
Shvati, dobar tim se ne dobiva nego radi. Nađi entuzijaste i radi sa njima. Super je da želiš shvaćati svaki korak u postupku, ali nikada se nemoj dovoditi u situaciju da odbaciješ druge jer misliš da nisu dovoljno odgovorni, ili sistem "odradit ću ja, pa ću znati da je dobro napravljeno". Nije ti to dobro, izgorit ćeš, vjeruj mi, prošao sam to. I gledao kako su drugi gorili.

Odi na dox, na promocije filmova, školske, studentske festivale, upoznat ćeš ljude, vjeruj mi.

Film u Hrvatskoj nije posao, zaboravi to. Pričao sam sa vrhunskom montažerkom - slagao sam joj internet i to, oni rade sapunce za plaću, a projekte iz ljubavi, ali od njih ne mogu živjeti. Dat ću ti kontakt od žene, fenomenalna je. Iako je montažerka ispričat će ti kakvo je stanje kod nas.


*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: Najbolji programi za montiranje filmova i specijalni efekti
« Odgovori #9 : 28. Siječanj, 2016., 20:09 »
Shvati, dobar tim se ne dobiva nego radi. Nađi entuzijaste i radi sa njima. Super je da želiš shvaćati svaki korak u postupku, ali nikada se nemoj dovoditi u situaciju da odbaciješ druge jer misliš da nisu dovoljno odgovorni, ili sistem "odradit ću ja, pa ću znati da je dobro napravljeno". Nije ti to dobro, izgorit ćeš, vjeruj mi, prošao sam to. I gledao kako su drugi gorili.
Odi na dox, na promocije filmova, školske, studentske festivale, upoznat ćeš ljude, vjeruj mi.
Film u Hrvatskoj nije posao, zaboravi to. Pričao sam sa vrhunskom montažerkom - slagao sam joj internet i to, oni rade sapunce za plaću, a projekte iz ljubavi, ali od njih ne mogu živjeti. Dat ću ti kontakt od žene, fenomenalna je. Iako je montažerka ispričat će ti kakvo je stanje kod nas.

Apsolutna istina. :thumbs:
Doživjeh ovo iz prve ruke, i to gro puta: "Šta ti meni imaš tu crtati i izmišljati, znam ja kako treba scena izgledati".   :fpalm:

A ovo za sapunjare je na žalost, sasvim realno stanje stvari.
Ženska je savršeno dobro to rekla.
 :ave:

Odg: Najbolji programi za montiranje filmova i specijalni efekti
« Odgovori #10 : 28. Siječanj, 2016., 20:39 »
Ne daleko od toga da ja radim sve uvijek sam već kad sam redatelj onda normalno hoću da me se sluša i to a kad je neko drugi redatelj onda ja njega slušam i ne mješam se.

*

level

  • **
  • 224
  • Bitches be like...
Odg: Najbolji programi za montiranje filmova i specijalni efekti
« Odgovori #11 : 28. Siječanj, 2016., 21:32 »
Napravit ćeš sam, kako misliš  da je najbolje. Hoćemo ti pomoći da sagledaš stvari iz druge perspektive. Ti ne tražiš tim, već radnike.

Odg: Najbolji programi za montiranje filmova i specijalni efekti
« Odgovori #12 : 28. Siječanj, 2016., 23:07 »
Kako misliš radnike,misliš u smislu da ja tražim nekoga ko ce ispunjavat moje naredbe,pa baš nije tako ja hoću tim koji je spreman da radi i da se probija kroz teške trenutke a sada od samog pocetka moj tim je mene gurao kao frontmena i nekako kao da se nisu željeli pozabaviti ničim drugim nego glumom  i ja naravno nikad se nisam htio izbacivati kao da sam neka druga sila u odnosu na druge u mome timu ali to se dešavalo samo od sebe em sto me je i moj tim gurao na to i ta organizacija me gurala kao frontmena ekipe.I tim se moj na mene nije žalio gotovo nikad i ovi neki sto su bili protiv mene su to radili bez ikakvog razloga i oni su onda i otišli iz samo njima poznatih razloga znaci na mene moj tim nije imao primjedbi gotovo nikako ali zato se ja žalim na svoj tim recimo ja sam bolestan i dao sam im upute sta ce da snime i kako i oni to nisu ispoštovali to jest nisu ništa uradili.

*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: Najbolji programi za montiranje filmova i specijalni efekti
« Odgovori #13 : 28. Siječanj, 2016., 23:12 »
Prika, jel koristiš ti ikada enter, space, tačku, zarez... tako nešto?

Odg: Najbolji programi za montiranje filmova i specijalni efekti
« Odgovori #14 : 29. Siječanj, 2016., 00:12 »
Kao sto vidiš koristim :D

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9