HCL.HR

Odjednom nemam operativni sustav, pomoc

  • 7 Odgovora
  • 9840 Hitova
*

focabezoca

  • *
  • 65
  • FocaBezOca
Odjednom nemam operativni sustav, pomoc
« : 25. Ožujak, 2017., 12:28 »
Evo sad upalim komp i pise na crnom zaslonu: "An operating system wasn't found. Try disconnecting any drives that don't contain an operating system. Press Ctrl+Alt+Del to restart"

Probo sam restart i opet se isto pojavi, a ovo da odspojim drive neznam ni kako ni sta. Jel zna iko kako da rjesim ovaj problem?
Focarrin

*

c0bra123

  • ****
  • 1306
Odg: Odjednom nemam operativni sustav, pomoc
« Odgovori #1 : 25. Ožujak, 2017., 13:03 »
Očisti RAM pločice, odspoji Hard Disk,propusi konektore, sve vrati i pokušaj ponovo upalit komp.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk




I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Odjednom nemam operativni sustav, pomoc
« Odgovori #2 : 25. Ožujak, 2017., 13:06 »
Jel ti ostao neki USB ili externi HDD ukopcan?
Iskopcaj sve i u biosu pod boot option da ti je HDD gdje je OS na ptvom mjestu.

Isto tako vidi u biosu je li uopce vidljiv disk na kojem ti je OS. Ako ne, otvori komp i ponovno spoji kablove na HDDu i na maticnoj.

*

focabezoca

  • *
  • 65
  • FocaBezOca
Odg: Odjednom nemam operativni sustav, pomoc
« Odgovori #3 : 25. Ožujak, 2017., 19:22 »
c0bra123: Sve sto si rekao probo sam i opet isto.

Hrv4tin4: Nije nista ostalo ukopcano, iskopco sam i za slusalice i ostale gluposti, opet isto. Kad odem u bios na advanced/storage configuration, vidljiv je ssd, hard drive i neki HL-DT-ST DVDRAM. Na boot option #1 sam stabio hd, a #2 je dvdram. Restarto i opet nista. Jel moze bit da je neki virus il tako nesto?
Focarrin

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Odjednom nemam operativni sustav, pomoc
« Odgovori #4 : 25. Ožujak, 2017., 19:38 »
Stavi na boot SSD ukoliko je na njemu OS.
A o kojem se OSu točno radi? Možeš probat napraviti system repair ili ponovnu instalaciju, ali moraš dati više informacija.


Ako niš drugo ne radi morati ćeš ponovno instalirati Windowse, ali sve što je na HDDu ostaje, dok SSD kompletno zbriši i formatiraj.
I svakako redovno pregledaj "zdravlje" svog SSDa, možda najlakše s Crystal disk info programom pa ćeš znati je li sve u redu i kada je vrijeme za zamijeniti loš SSD.

*

focabezoca

  • *
  • 65
  • FocaBezOca
Odg: Odjednom nemam operativni sustav, pomoc
« Odgovori #5 : 25. Ožujak, 2017., 20:00 »
Boot je u pocetku bio na ssd, pa sam prebacio na hd. Imam w10, sto se tice informacije ne znam sto ti tocno treba. Ssd je star oko godinu-1 i pol, i radio je dobro do sad.
Focarrin

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Odjednom nemam operativni sustav, pomoc
« Odgovori #6 : 25. Ožujak, 2017., 20:21 »
Stavi opet instalaciju samog Windowsa 10, pa vidi hoće li unutar instalacije vidjeti SSD...
Jesi probao sve kablove na MBO i na SSDu još jednom. Je li u BIOSu stavljen AHCI mod?
Isto tako probaj krenuti s instalacijom pa vidi što će se dogoditi.

*

focabezoca

  • *
  • 65
  • FocaBezOca
Odg: Odjednom nemam operativni sustav, pomoc
« Odgovori #7 : 27. Ožujak, 2017., 15:30 »
Kablove sam vec probo, mod je bio IDE pa sam prebacio na AHCI i opet nista. Jel moze bit da je neki virus to obriso il nes slicno? Jel bas moram brisat i formatirat ssd ili ga mogu spojit s laptopom pa prebacit tamo?
Focarrin

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9