HCL.HR

Pad FPS-a nakon 10-ak minuta igranja

  • 6 Odgovora
  • 9126 Hitova
*

Wrex30k77

  • n00b
  • 3
Pad FPS-a nakon 10-ak minuta igranja
« : 11. Siječanj, 2017., 09:59 »
Hej ekipa pozdrav!  ;)
Prvo nadam se da sam odabrao pravu rubriku za ovaj post haha, a drugo nadam se da ce mi netko moci pomoci.
Znaci imam drastican pad FPS-a u bilo kojoj igri koju igram, pocevsi od CoD 2 pa sve do Blacklista i FC4.  :fpalm: :wildboy: To mi se pocelo dogadati prije nekakvih mjesec dana..i naprosto ludim vise..
Uradio sam dubinsku defragmentaciju, installa nove drivere za graficku, "pocistija" lap maksimalno...i nema poboljsanja...
Ako neko ima kakav savijet bio bi mu jako zahvalan :D

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Pad FPS-a nakon 10-ak minuta igranja
« Odgovori #1 : 11. Siječanj, 2017., 10:09 »
Hajde prvo provjeri kakve su temperature u idleu, a kakve su u igrama. Možeš si skinuti Speccy ili recimo MSI Afterburner i postaviti si overlay u igrama da vidiš temperaturu od CPU, GPU i njihove taktove.


Ukoliko je temperatura visoka onda je to thermal throttling i treba na pravo čišćenje kao takvo.
Možeš još računalo iskenirati s HitmanPRO i provjeriti da ti neki malware ne krade resurse pa se zato to događa (ali sumnjam jer bi ti onda cijelo vrijeme igra radila s manjim brojem fpsa, a ne postepeno fps opadao).
Meni ovo smrdi na temperature...


Javi svakako točan model računala, komponente, temperature u idleu i kada ga oppteretiš (gen. tesstovi ili gaming).
I onda se lijepo javi sa svim konkretnim informacijama, jer do tada je ovo sve samo nagađanje.

*

Wrex30k77

  • n00b
  • 3
Odg: Pad FPS-a nakon 10-ak minuta igranja
« Odgovori #2 : 11. Siječanj, 2017., 15:53 »
Izgleda da si bio u pravu...
U idleu temperature 35-36 stupnjeva (procesor, maticna i grafa)
A nakon 10 minuta PES-a 16 temperature su 85-90 stupnjeva :/

Btw ovo je konfiguracija laptopa:

OS: Win 10 pro 64bit
CPU: i5 4200m @ 2.50GHz
RAM: 6,00GB Dual-Channel DDR3 @ 798MHz
Maticna: Acer VA70_HW (U3E1)
Grafa: Intel HD Graphics 4600
            NVIDIA GeForce GT 750M @ 4GB

*

IvanHR

  • **
  • 225
Odg: Pad FPS-a nakon 10-ak minuta igranja
« Odgovori #3 : 11. Siječanj, 2017., 16:06 »
Evo par savjeta i od mene...
Prijenosnike nebi trebalo držati po krevetima i sličnom...dosta to ljudi prakticira,možda ima veće količine prašine pa je protok zraka smanjen,nebi bilo loše malo ga očistiti :)
Victory loves preparation

*

9mlg9

  • Gost
Odg: Pad FPS-a nakon 10-ak minuta igranja
« Odgovori #4 : 14. Siječanj, 2017., 11:55 »
Meni su frejmovi padali zbog XBOX aplikacije na Windowsima 10, odnosno DVR u aplikaciji. Probaj ovo - https://www.youtube.com/watch?v=sU6DFUgBE4g

Odg: Pad FPS-a nakon 10-ak minuta igranja
« Odgovori #5 : 24. Siječanj, 2017., 22:43 »
Ako ti ništa nije pomoglo 95% ti se pasta istrošila, morat ćeš zamjenit pastu, možeš je sam, ako nisi siguran možeš naći nekoga.

Odg: Pad FPS-a nakon 10-ak minuta igranja
« Odgovori #6 : 18. Veljača, 2017., 19:15 »
Hej ekipa pozdrav!  ;)
Prvo nadam se da sam odabrao pravu rubriku za ovaj post haha, a drugo nadam se da ce mi netko moci pomoci.
Znaci imam drastican pad FPS-a u bilo kojoj igri koju igram, pocevsi od CoD 2 pa sve do Blacklista i FC4.  :fpalm: :wildboy: To mi se pocelo dogadati prije nekakvih mjesec dana..i naprosto ludim vise..
Uradio sam dubinsku defragmentaciju, installa nove drivere za graficku, "pocistija" lap maksimalno...i nema poboljsanja...
Ako neko ima kakav savijet bio bi mu jako zahvalan :D

Ja sam imao isti problem na gta v, imao sam 8 gb rama, ubacio jos 8 i problem je nestao...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9