HCL.HR

Pokvareni Win10

  • 9 Odgovora
  • 6169 Hitova
*

MiikiiMan

  • n00b
  • 4
Pokvareni Win10
« : 20. Ožujak, 2016., 20:01 »
Pozdrav

Pokvaren mi je Win10,vadio sam stari RAM (imam dvije kartice,druga je unutra),te je Windows pao.Imam izbora koji bi ga popravili ali nijedan ne radi?Što da radim?
« Zadnja izmjena: 20. Ožujak, 2016., 20:09 MiikiiMan »

*

general98

  • ***
  • 850
  • “Always trust computer games.”
Odg: Pokvareni Win10
« Odgovori #1 : 20. Ožujak, 2016., 22:10 »
Možda da navedeš točno kakav je problem?
Specifikacije kompa?
Je li Windows originalni ili je pirat?
Ako je original popravljaj,ako je pirat ponovno instaliraj.
"If you have everything under control,you're not moving fast enough!"

*

MiikiiMan

  • n00b
  • 4
Odg: Pokvareni Win10
« Odgovori #2 : 21. Ožujak, 2016., 21:54 »
Okej
Upalim komp i onda čekam 2-4 minute te se pojave ti neki izbori kako bi popravio Windows,te piše da je pao.I onda kada probam da popravim,te ništa ne uspije,specifikacije napamet ne znam,komp je kupljen 2009 i nisam ulagao u njega skoro pa ništa,stara grafička kartica od gigu i trenutno 2 gige RAM-a.Windows je vjerovatno original,jer sam mjenjao 3 Windows sistema, XP,7 i 10.Sa XP na 7 nisam ja mijenjao nego su to ljudi u servisu,a 10 sam ja (putem besplatnog ažuriranja instalirao).Pa bi trebao biti original.Ja stvarno ne želim bacati novac na popravak kada bi ga sam možda mogao popraviti,te bi nosio u isti servis,nisu baš jeftini,nigdje u mom gradu ne popravljaju dobro kao u tom servisu.Pa ako može iko pomoć super,ako ne platiću i to je to :)

*

level

  • **
  • 224
  • Bitches be like...
Odg: Pokvareni Win10
« Odgovori #3 : 22. Ožujak, 2016., 09:03 »
Imaš li kakvu opciju za rollbackat na stanje prije updatea? Ono što bi ja napravio je clean install sedmice bez ikakvog razmišljanja jer ne bi mogao izdržati da mi komp toliko dugo ne radi. Mrzim te solucije kada ništa ne radi sa kompom i onda je solucija clean install.  Ovako se čini da si prilično ograničen opcijama. Pitanje je da bootaš u desetku kako bi ti opće radilo sa 2GB RAM-a i dosta lošom konfiguracijom.

Pojasni ti nama kako si ti vadio te RAM-e i Windows se crasho?

Odg: Pokvareni Win10
« Odgovori #4 : 22. Ožujak, 2016., 09:58 »
Ako imaš mogućnost, formatiraj disk i nanovo instaliraj windowse.

*

MiikiiMan

  • n00b
  • 4
Odg: Pokvareni Win10
« Odgovori #5 : 22. Ožujak, 2016., 11:10 »
RAM sam vadio jer mi je komp jako,ali baš jako sporo radio te sam vidio da je jedna kartica RAM-a pokvarena.Imam opcija da vratim na 7 ali jednostavno ništa ne radi.Čudno mi je to sve kako neće nijedno moguće rješenje radit.I ja bi rado vratio na 7.Komp mi ne radi od 12 mjeseca.

*

level

  • **
  • 224
  • Bitches be like...
Odg: Pokvareni Win10
« Odgovori #6 : 22. Ožujak, 2016., 11:13 »
Dakle gurni Install disk od Windos 7, formatiraj disk i napravi novu instalaciju, Cijela situacija mi je malo čudna. Niti RAM umire sam od sebe i ja ih redovito čupam i stavljam u svojoj kanti radi posla i nikad nisam imao problema. Ako želiš da proradi ovo ti je po meni najbolja opcija.  Postoji li ta mogućnost ili ti to nije opcija?

*

MiikiiMan

  • n00b
  • 4
Odg: Pokvareni Win10
« Odgovori #7 : 22. Ožujak, 2016., 12:22 »
Prijatelju ja sam u servis nosio neke CD-ove,te su oni govorili da bi popravak jeftiniji bio sa CD-ovima.Ja sam njima jednom odnio i nikad ih nisam dobio nazad.Tu je sigurno bio i CD od Windowsa.Ne znam da li itko od moje rodbine ima CD.A i u prošlosti sam imao velikih problema sa kompom,bilo je tu problema sa napajanjem i svega...

*

general98

  • ***
  • 850
  • “Always trust computer games.”
Odg: Pokvareni Win10
« Odgovori #8 : 22. Ožujak, 2016., 12:53 »
Pa ja neznam zašto ovako kompliciraš situaciju.
Ako misliš da ti RAM nevalja nemaš potrebe čupat pločice vanka nego jednostavno skineš Memtest,boot-aš iz BIOS-a i vidiš ima li kakvih grešaka.
Windows jednostavno kupiš negdje ili na oglasniku ili u trgovini,dođeš kući ubaciš DVD i samo pratiš upute,ako neznaš kako imaš masu tutoriala na YouTube-u,
samo upiši (How to install Windows "x"),ako ti bude trebala bilo kakva pomoć obrati se na PM.
"If you have everything under control,you're not moving fast enough!"

Odg: Pokvareni Win10
« Odgovori #9 : 22. Ožujak, 2016., 20:35 »
Samo uradi clean install Windows-a. Jedini bi problem bio ako imas neke datoteke koje su ti vazne. Onda se samo nadaj da imas drugu particiju na HDD i tamo ga instaliraj.
U pocetku nisi trebao sam da otvaras kuciste i vadis RAM, ako se ne razumes bar malo u hardware svasta se moglo desiti.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9