HCL.HR

Port Triggering na Enkom A1521-I

  • 2 Odgovora
  • 6838 Hitova
Port Triggering na Enkom A1521-I
« : 25. Srpanj, 2013., 18:04 »
Ok pošto trebam otvarat portove za Games For Windows Live jer nemogu se spojit na svoj account u Gta 4 EFLC koji sam kupio preko steama dok je bio sale treba mi pomoć. Ne razumijem kako da otvorim portove tj. ne razumijem di koji broj ide i šta. Trebam otvoriti sljedeće portove Port 88 (UDP),Port 3074 (UDP and TCP), Port 53 (UDP and TCP)
Port 80 (TCP). Evo slika kako izgledaju opcije SLIKA. Samo mi reci kako da upišem brojeve i gdje.
« Zadnja izmjena: 25. Srpanj, 2013., 18:09 CookieTheMonsta »
"Back with vengeance!"

*

Korisničko Ime

  • **
  • 450
  • Kak ti fino jedeš.
Odg: Port Triggering na Enkom A1521-I
« Odgovori #1 : 25. Srpanj, 2013., 21:28 »
Probaj napisati pod trigger port start (port) 88 i pod open port start (port) 88. A ako te program traži sve kućice, a ne samo jednu,

napiši pod sve 88.

Ja mislim da ti trebaš samo open port kućice. Ali neće ti bit ništa ako probaš ovo gore riješenje.

Naravno promijeni open protocol UDP.

Primjeni zatim na ostatak kućica.

Hoćeš li staviti samo pod open port ili trigger port ili oboje je u potpunosti tvoj izbor i tvoja

odgovornost.

Javi kako je prošlo. :D
E jesi gledo ti film macaraba?
E jel znate vi gdje se nalazi Bukovac ulica?
Bok.
Ha? Šta je smiješno?
Jakove oćeš sladoleda? No reci.
Jel to za mene? Stvarno? <3.
Ljubavi dobit ćeš šamarelicu
Pazi auto.
Jesi ti završio studij?
hopa cupa
ZATO jer ja tako kažem.
Pikachu jesi ok?
Koga kopiraš?
Hvaljen Isus I Marija.

Odg: Port Triggering na Enkom A1521-I
« Odgovori #2 : 10. Kolovoz, 2013., 16:57 »
Kažeš da moraš otvoriti portove, a onda govoriš o port triggeringu..., nisi baš jasan. Naime, port triggering i port opening nisu ista stvar! Vidim da to mnogi debelo miješaju. Imate Google pa provjerite razlike. Što se tiče pitanja o otvaranja portova na dotičnom routeru, tu je stvar malo drugačija nego kod ostalih routera, ali nije ništa lošija. Iako je možda CookieTheMonsta naknadno riješio problem, za sve koji ne znaju koraci su sljedeći...

1. Odeš u browser i ukucaš 192.168.1.1 (najčešće) ili 192.168.1.254 (ponekad), a ako nije ništa od toga onda moraš saznati koji ti je Default Gateway. To ćeš napraviti tako što uđeš u command prompt (ukucaš cmd u Windows search u start meniju). Kada se Command Prompt otvori upišeš "ipconfig" (BEZ NAVODNIKA!) i pritisneš enter. Pod Default Gateway kopiraš adresu koju vidiš. (Kopiranje teksta u CMD-u nije ctrl + c već je prvo potrebno kliknuti desni klik miša unutar CMD-a, pa zatim... "Mark" > označiš tekst koji trebaš > pritisneš enter > odeš u browser i naljepiš adresu (ctrl + v) u url bar. Vrlo vjerojatno, ovisno o router opcijama, router će vas tražiti username i ili password. Svaki router ima neki default password tipa: "admin", "user", "user00", "0000" itd., (BEZ NAVODNIKA!), a uglavnom i isti username. Ako niti jedno od toga ne štima potražite na netu default passworde za vaš router koji će raditi. U slučaju da ste password vi sami mijenjali, a ne znate ga, ili ga nađite, ili zovite službu za korisnike vašeg internet providera ili ga probijte. XD

2. Kod ovog routera konkretno postavke za otvaranje portova su ovdje... "Advanced" > "NAT" > "Virtual Servers" > "Add" > Sada imate već ponuđene neke aplikacije i igre, ali ako niti jedna od ponuđenih pod "Select a Service:" ne odgovara, odaberite "Custom Service:". Upišite neko ime za vaš program/aplikaciju/igru ili što već trebate. Pod "External Port Start" utipkajte startni port, a pod "External Port End" utipkajte završni port ili isti u slučaju da otvarate samo taj jedan. Port koji ste otvarali pod "External Port Start" ponovno utipkajte i pod "Internal Port Start", a onaj koji piše u "External Port End" upišite i pod "Internal Port End" . Uz to naravno morate prilagoditi i protokol, odnosno TCP/UDP..., ako vam je potreban TCP, odaberite "TCP", ako vam je potreban UDP, odaberite "UDP" - logično. Ako pak želite odabrati oba protokola odaberite "TCP/UDP". Zadnji korak je kliknuti "Apply/Save".

NAPOMENA!
Ako želite otvoriti samo jedan port, pod start i pod end upišite isti broj porta! Nadam se da sam pomogao. Pozdrav. :mrgreen:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9