HCL.HR

Problem sa Blue screenom.

  • 5 Odgovora
  • 15315 Hitova
Problem sa Blue screenom.
« : 16. Travanj, 2017., 20:07 »
Ovako, Prije par tjedana mi se pojavio blue screen i morao sam restartat kompjuter, kada sam ga upalio pisalo mi je da je došlo do neočekivanog prekida slika problema: http://imgur.com/a/sPEIy (pojavljuje se BCCode 1a i 3b) i to se pojavljuje nasumično znači ne svaki dan. Gledao sam šta bi moglo bit po googlu ali svatko piše drugačiji uzrok, sad me zanima dali je netko od vas imao ovaj problem i kako je riješio?

Odg: Problem sa Blue screenom.
« Odgovori #1 : 03. Kolovoz, 2017., 11:53 »
Ovako, Prije par tjedana mi se pojavio blue screen i morao sam restartat kompjuter, kada sam ga upalio pisalo mi je da je došlo do neočekivanog prekida slika problema: http://imgur.com/a/sPEIy (pojavljuje se BCCode 1a i 3b) i to se pojavljuje nasumično znači ne svaki dan. Gledao sam šta bi moglo bit po googlu ali svatko piše drugačiji uzrok, sad me zanima dali je netko od vas imao ovaj problem i kako je riješio?
Ili je virus ili drajver,ostecen neki sys fajl.Sta radis kada se pojavi(npr. kada skidas sa torenta,onda je uzrok drajver za internet karticu).Pokusaj da oboris sistem,100% je neki sys fajl ostecen.

Odg: Problem sa Blue screenom.
« Odgovori #2 : 03. Kolovoz, 2017., 16:01 »
Bok ljudi, ja imam isto problem sa blue screenom, od jucer mi je poceo i kuzim da je valjda zbog nekih drivera, jer ssam prikljucivao mobitel od frenda i instalirao se driver i poslije toga pocela dolazit obavijest Your computer encountered problem itd... I sad je doslo do toga da nemrem doci do logina nikak, samo znaci do windows boot up ekrana, onda dode obavijest i baci ga na restart... Presao sam cijeli internet sve opcije, stavio refresh i automatic repair preko instalacijskog diska windowsa i nece ni to,system restore mi isto bacio error, a automatic repair daje neki srt.txt fail da je korumpiran il kaj vec. Probao sam startup promjenit da ga dignem u safe modu, nece niti to opet izvrti automatic repair i da opet da je problem i restarta. Fakat sam ocajan nista ne pomaze, nisam preveliki znalac sve procitam na internetu kaj bi moglo pomoci, vjerujem da ovdje ima ljudi koji mogu to znati, neda mi se negdje nosit na popravak pa da mi samo obrisu sve na kraju, znam instalirati nove windowse,al ono, kaj imam od toga pobrisat ce mi se sve pjesme, puno vaznih podataka za faks i raznih slika i cega vec ne. Trebam zaista pomoc jer ja rjesenja vise nemam zbilja, eventualno probat windows upgrade, a ne custokm tj advanced installation, sam me zanima jel mogu ja upgrade samo ako imam vec windows 8 i opet s instalacijskim diskom od win8 pokusavam upgrade, ako kuzite kaj ocu reci?

Nadam se da sam bar donekle napisao da cete shvatit, pa ko zna, cjenio bi pomoc... :wildboy: :wildboy:

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Problem sa Blue screenom.
« Odgovori #3 : 03. Kolovoz, 2017., 16:06 »

Znači radi se o Win 8?
Jel radi Safe mod? To je ključna stvar, ako on radi onda je do nekog procesa prilikom podizanja Windowsa koji mu baca greške.
Možeš tada pogasiti sve servise i probati normalno podići Windowse.


Ako ti baš ništa neće raditi onda si skini bootabilni linux i samo si kopiraj podatke da ih ne izgubiš i onda nova instalacija windowsa...

Odg: Problem sa Blue screenom.
« Odgovori #4 : 03. Kolovoz, 2017., 16:14 »
Nema kaj nisam probao, safe mode nisam kuzio kak dici, al dolsovno nista ne da, nemrem kraj onog kad se windows logo odvrti poslije tog ne ide nis dalje.

Ok, mogao bi to napraviti, a zanima me jel mogu ovo napraiti : imam dvije particije, po 500 gb svaka, jedna ta na kojoj je instalirano, a druga particija je prazna, nema nis, pa me zanima jel mogu npr na tu drugu instalirati win 7 ili win 8 pa podici kao dual boot i onda npr kad sam podigo win 7, u njemu prebacim sve sa c/ diska na taj novi i onda opet formatiram c/disk na njega instaliram novi win 8 i formatiram d/ disk nakon kaj prebacim kako bi opet imao slobodnih 500 gb.
Ugl poanta pitanja haha, je ta dal mogu dual boot sa dva windowsa i izvuc sa ovog sjebanog na ovaj novi podatke bitne?

Odg: Problem sa Blue screenom.
« Odgovori #5 : 04. Kolovoz, 2017., 14:26 »
Za safe mode pritiskaj f8 posle post screena(kad prestane da pisti).I idi u safe mode.
Posto imas dve particije mozes formatirati jednu i instalirati windows na praznu particiju.
Samo pazi da ne formatiras onu sa starim windowsom(valjda znas ime stare windows particije).

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9