HCL.HR

Problem sa sporim multitaskingom na jakom računaru

  • 4 Odgovora
  • 10864 Hitova
Problem sa sporim multitaskingom na jakom računaru
« : 21. Srpanj, 2017., 20:36 »
Pozdrav ljudi nalazim se na ovome portalu prvi put ugasili su gaming.ba pa tako da sam odlučio prijaviti se na ovaj sajt pratim HCL.hr redovno na jutjubi,carevi ste.Dosta sada o tome zanima me kako je moguće da mi šteka sistem i sporo se pali imam windows 10 pro.Molim vas ako neko zna bilo kakvo rješenje baš mi je spor rad računara.
 Evo moje konfiguracije:
Operating System
   Windows 10 Pro 64-bit
CPU
   AMD FX-6300   54 °C
   Vishera 32nm Technology
RAM
   4,00GB Single-Channel DDR3 @ 666MHz (9-9-9-24)
Motherboard
   MSI 970A-G46 (MS-7693) (CPU 1)   59 °C
Graphics
   ASUS VH228 (1920x1080@60Hz)
   2047MB NVIDIA GeForce GTX 750 Ti (Gigabyte)   42 °C
Storage
   931GB Western Digital WDC WD10EARS-00Y5B1 ATA Device (SATA)   39 °C
Optical Drives
   No optical disk drives detected
Audio
   Realtek High Definition Audio

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Problem sa sporim multitaskingom na jakom računaru
« Odgovori #1 : 22. Srpanj, 2017., 08:24 »
Pozdrav i tebi.


Za početak to ti uopće nije jako računalo nego je neka niža sredina, znači nije ni jača sredina da bi išla prema jakome.
KOd tebe je očit problem već kod temperature procesora ako se redi o idle stanju.
Za početak iskeniraj računalo s HitmanPRO, a nakon toga provjeri sve temperature u idleu i u gamingu.


Ne znam točno ni što tebi znači multitasking pa je i tu problem. A kažem računalo ti nije jako za bilo kakav ozbiljan multitasking jer je i proc dosta star, RAMa imaš premalo za današnje standarde (sada se office PC već polako isporučuju s 8GB RAMa, a ti imaš svoje računalo s duplo manje od toga), a i grafa je također je neki minimum za igranje igara, sve ispod toga se ni ne smatra grafama za gaming.


Znači prvo iskeniraj, onda javi rezultate i temperature nakon skeniranja. Ali po dijelovima je ovo i dosta staro računalo i vjv ćeš morati mijenjati termalnu pastu na procesoru jer ovo nije dobro.

Odg: Problem sa sporim multitaskingom na jakom računaru
« Odgovori #2 : 23. Srpanj, 2017., 21:19 »
temperature su previsoke termalnu sam mjenjao neki dan

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Problem sa sporim multitaskingom na jakom računaru
« Odgovori #3 : 24. Srpanj, 2017., 06:00 »
I opet nisi ništa konkretno naveo kako bi ti čovjek mogao pomoći...
1) Kako si očistio staru termalnu pastu? Jel ostalo išta od nje? Jesi očistio i IHS i cooler?

2) Kako si stavljao termalnu pastu? Jesi razmazivao ili samo stisnuo hladnjakom, jesi li dizao hladnjak od CPU kad si ga jednom već bio spustio?
3) Jesi siguran da ti hladnjak dobro stoji?
4) IMaš li ventove za dovod i odvod zraka?!? To je obvezno za bilo kakvo ozbiljnije hlađenje, znači barem jedan koji dovodi zrak u kućište i drugi koji ga vodi van.
5) Koje su temperature tu prikazane?!?! Idle, gaming, surfanje?!?Kažem ako želiš konkretnu pomoć, napiši SVE što ti padne na pamet, a pogotovo odgovore na pitanja - bez toga ne možemo ići dalje. Odmah u idućem postu odgvori na sva ova pitanja da znamo što i kako dalje.

Odg: Problem sa sporim multitaskingom na jakom računaru
« Odgovori #4 : 25. Srpanj, 2017., 20:03 »
Sve sam uradio kako treba očistio sam termalnu pastu kuler čak i napajanje imam neko od 600W ali slabo pokreće ventilator koji uvodi zrak u kućište. Imam problema sa pregrijavanjem matične od kada sam ga kupio ima gore model vdć sam naveo ne znam stvarno u ćemu je poenta može se surfovati itd..ali jednostavno nike brz tipa kao s8 plus koji imam :D ne znam šta bi sa njime.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9