HCL.HR

Programi za zastitu PC-a

  • 13 Odgovora
  • 3842 Hitova
Programi za zastitu PC-a
« : 03. Studeni, 2014., 19:14 »
Pozdrav,
Htio bih da mi preporucite koje programe za zastitu kompa. Kupio sam komp prije nekoliko dana pa na njemu nemam nikakav anitivirus ili nesto slicno, pa bih vas zamolio da mi kazete neke dobre programe za brisanje smeca ili uklanjanje virusa i slicno, hvala unapred

*

skipp

  • **
  • 432
    • NuttyGamer
Odg: Programi za zastitu PC-a
« Odgovori #1 : 03. Studeni, 2014., 19:18 »
Već godinama koristim Avast + Malwarebytes. Nikad nikakvih problema nisam imao, a što god je uletilo je uredno bilo detektirano

Odg: Programi za zastitu PC-a
« Odgovori #2 : 03. Studeni, 2014., 20:35 »
Ako imalo paziš i ne otvaraš sve živo na internetu free rješenja će svakako biti dobra (Avast, AVG, Avira i sl). Ako bi baš želio posegunuti za nekim antivirusom koji se plaća pogledaj Esetov NOD32 ili Kaspersky. Ja već duži niz godina koristim Avastov free i nemam problema.

Odg: Programi za zastitu PC-a
« Odgovori #3 : 03. Studeni, 2014., 21:03 »
Pa ne bih volio sad da imam neki antivirus koji mi non stop iskace prozor neki kao mom drugu avast.. nego neki jednostavni koji bi samo odrzavao moj racunar. I ne samo da mi kazete antiviruse nego ako imaju i neki drugi programi kao CCleaner ne znam ocu li njega da skinem jer sam vidio neki video da ne cisti bas viruse nego kolacice i druge stvari na pretrazivacu.. A i ima jos jedan program koji trazi probleme na kompjuteru a nije antivirus ali ne znam sad ime.. I naravno oprezan sam na internetu ne otvaram svasta jedino kad skidam nesto sa torenta ne znam ocu li kakav virus pokupit..

Odg: Programi za zastitu PC-a
« Odgovori #4 : 03. Studeni, 2014., 21:08 »
Ne kužim šta iskače kod Avasta, javi ti samo ako je napravio update ili eventualno za neki popusta za premium verziju, ali sve se to može ugasit sa opcijom silent/gamer ne znam sad točno kako se zove. Vjerovatno misliš na TuneUp Utilities.

*

skipp

  • **
  • 432
    • NuttyGamer
Odg: Programi za zastitu PC-a
« Odgovori #5 : 03. Studeni, 2014., 21:11 »
CCleaner ne čisti viruse niti malware. On čisti temp folder, registry i ostale nepotrebne fileove koji možda ostanu od raznih instalacija itd...

Avast ne iskače nikad osim kad ti javi da je updateo samu verziju programa ili AV definition... i naravno - kad naleti na viruse. Ako ti frendu non stop iskače to znači samo 2 stvari:

1. Dobro radi svoj posao
2. Tvoj frend posjećuje jako upitne stranice :mrgreen:

*

manjamax

  • ****
  • 1062
  • Cro Sim Racing Forum
Odg: Programi za zastitu PC-a
« Odgovori #6 : 03. Studeni, 2014., 21:43 »
Eset NOD32 je jedan od najboljih, ali se plaća. Od besplatnih znam samo Malwarebytes.

Odg: Programi za zastitu PC-a
« Odgovori #7 : 04. Studeni, 2014., 13:16 »
Pa ocu li da skinem CCleaner posto bih volio i da imam mjesta na komp i da mislio sam na TuneUp hocu li i njega da instaliram? Recite mi, sta treba sve da skinem od ovih programa sto ste mi rekli?

*

skipp

  • **
  • 432
    • NuttyGamer
Odg: Programi za zastitu PC-a
« Odgovori #8 : 04. Studeni, 2014., 13:56 »
Avast - aktivno
MalwareBytes - svaki tjedan pokreni (nemoj da se vrti u pozadini nepotrebno)
CCleaner - svaki tjedan pokreni

Eto - to troje i miran si

Odg: Programi za zastitu PC-a
« Odgovori #9 : 04. Studeni, 2014., 19:24 »
Ok hvala, ostavicu otvoreno ako bude jos neko predlozio nesto

Odg: Programi za zastitu PC-a
« Odgovori #10 : 13. Siječanj, 2015., 17:54 »
Ako nije prekasno sa temom, koristim Bitdefender Free sa Malwarebytes Anti Malware-om Pro (oba rade 0-24) takodjer sa Zemanna Anti Keyloggerom (programcic ti je mali i automatski ti encrypta keystrokse + free je -  http://www.zemana.com/product/antilogger-free/overview/ ) i naravno Spybot S&D radi imunizacije. Nisam imao nekih vecih problema, doduse razmisljam da kupim full verziju Kasperskog il Nortona. Takodjer ako imas datoteke do 128 mb.a uvijek iz mozes uploadati na Virustotal stranicu (i skinuti od njih programcic koji to omogucava direkt sa kompa) pa ce ti reci da li je naso sta il ne.  Eto nadam se da pomaze nekom.

*

Tomz

  • *
  • 82
Odg: Programi za zastitu PC-a
« Odgovori #11 : 13. Siječanj, 2015., 19:19 »
-
« Zadnja izmjena: 15. Siječanj, 2015., 23:18 Tomz »

Odg: Programi za zastitu PC-a
« Odgovori #12 : 19. Siječanj, 2015., 19:37 »
Od avasta,malwerbytesa i ccleanera jedino mi je ostao ccleaner. Avast mi se uopste ne svidja pa sam ga izbrisao (ako mozete neki bolji da mi preporucite), malwerbytes je bio neki trial a full verzija mora da se kupi (pokusacu da skinem full verziju ako me razumijete). Orionis toliko antivirus programa mi ne treba treba mi samo jedan koji ce dobro da obavlja posao :)

Odg: Programi za zastitu PC-a
« Odgovori #13 : 08. Ožujak, 2015., 20:30 »
Ja preporučam Comodo Internet security. Antivirus je free, a svako malo ima besplatne premium update na godinu dana i onda produže to. Ja koristim taj antivirus več 3 godine i nikakvih problema do sad nisam imamo s njim.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9