HCL.HR

Prvo dizanje windowsa

  • 16 Odgovora
  • 4524 Hitova
*

Zeleni

  • ****
  • 1083
  • Reggae chiler
Prvo dizanje windowsa
« : 28. Siječanj, 2009., 18:34 »
Evo ovak, frendica mi dala laptop da joj dignem windowse, tek ga kupila. Napravio sam particiju C i aktivirao sam ju i kad stavim cd od windowsa on prodje ono pocetno ocitavanje neko i onda imam za odabrat install repair i jos nesto, ja normalno odaberem instal i kad to stisnem kaze majstor da nema hard disk na koji bi instalirao. Zanima me sta krivo radim, prticiju sam postavio da je fat32, sad bas trenutno pokusavam sa NTFS, moze neki hint ili bilo sto slicno...

e da, XP
« Zadnja izmjena: 28. Siječanj, 2009., 18:37 Zeleni »

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Re: Prvo dizanje windowsa
« Odgovori #1 : 28. Siječanj, 2009., 18:40 »
NFTS mora bit ak se dobro sećam za XP.  :wildboy:
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

Zeleni

  • ****
  • 1083
  • Reggae chiler
Re: Prvo dizanje windowsa
« Odgovori #2 : 28. Siječanj, 2009., 18:45 »
da, sad se prebacuje na ntfs, al mislim da je pisalo uz FAT32 da moze ici XP, ovo prebacivanje dugo traje


EDIT: wikipedia kaze NTFS, javim kad probam
« Zadnja izmjena: 28. Siječanj, 2009., 18:46 Zeleni »

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Re: Prvo dizanje windowsa
« Odgovori #3 : 28. Siječanj, 2009., 19:58 »
ntfs je za xp obavezan čini mi se. A šta je u originalu na laptopu? Freedos ili vista?


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Zeleni

  • ****
  • 1083
  • Reggae chiler
Re: Prvo dizanje windowsa
« Odgovori #4 : 28. Siječanj, 2009., 20:08 »
freedos, al nije instalirano, sad ne znam, jel ja moram dos mozda instalirat il nes jer izgleda da mi nece ni sa NTFS, sad sam pomaknuo particiju na pocetak hard diska, mozda bude sad, ovo je zadnje od mene sto mogu smislit, sve sam pokusao, dajte molim vas nesto

EDIT: evo sad sam vratio laptop u pocetno stanje kakav je bio kad mi je dosao, moze neki help, pliz
« Zadnja izmjena: 28. Siječanj, 2009., 20:31 Zeleni »

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Re: Prvo dizanje windowsa
« Odgovori #5 : 28. Siječanj, 2009., 21:17 »
=\

Ne kužim, formatiraj disk u NTFS i imat ćeš prazan disk u NTFS formatu, spreman za XP... Neznam ako ima kakva caka za freedos, za vistu treba disableat satu u biosu recimo, ili nabavit sata driver za xp

edit:

...i kad to stisnem kaze majstor da nema hard disk na koji bi instalirao.

tek sad vidio, probaj u biosu iskljuciti satu, traži nešto tipa sata native mode pa to disableaj... to je na hp-ovim laptopima, neznam točno za druge

edit2:

ili ako baš imaš volje i vremena (ovako je ispravnije) pozabavi se ovime http://news.softpedia.com/news/Install-Windows-XP-On-SATA-Without-a-Floppy-F6-47807.shtml
« Zadnja izmjena: 28. Siječanj, 2009., 21:21 Dragster »


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Zeleni

  • ****
  • 1083
  • Reggae chiler
Re: Prvo dizanje windowsa
« Odgovori #6 : 28. Siječanj, 2009., 21:59 »
hvala ti, ovo je odlicno, probat cu to mozda jer zahtjeva koncentraciju i vrijeme. Idem ucit pa mozda sutra

Re: Prvo dizanje windowsa
« Odgovori #7 : 29. Siječanj, 2009., 08:22 »
drivere za SATA su obicno trebali kompjuteri sa starijim verzijama xp-a jer nije bila podrzana automatski (ako se dobro sjecan,frendica imala isti problem) ali na novom lapu..
u biti,ovo Dragsterovo je nekako najelegantnije rjesenje..

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Re: Prvo dizanje windowsa
« Odgovori #8 : 29. Siječanj, 2009., 11:47 »
mislim, ali nisam siguran da je driver ubačen u windowse koji dolaze sa sp3


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

Re: Prvo dizanje windowsa
« Odgovori #9 : 29. Siječanj, 2009., 19:42 »
ima i u sp2,oni prije nemaju (govorim naravno o skurenim verzijama,za oriđiđi neznam)..

Re: Prvo dizanje windowsa
« Odgovori #10 : 01. Veljača, 2009., 16:30 »
Hard disk je SATA, a Windows Xp starije instalacije nemaju drivere za to.

Pošto laptop nema floppy a dodatni troškovi oko nabavljanja istog su nepoželjni, preporučam ti da u BIOSu isključiš SATA mod ili pomoću NLite-a napraviš novi instalacijski cd Windowsa s integriranim SATA driverima za taj model laptopa.

*

Zeleni

  • ****
  • 1083
  • Reggae chiler
Re: Prvo dizanje windowsa
« Odgovori #11 : 01. Veljača, 2009., 20:25 »
hvala, rjeseno

LOCK

*

varga27

  • n00b
  • 2
Odg: Prvo dizanje windowsa
« Odgovori #12 : 05. Srpanj, 2010., 13:43 »
e gospodo..nezelim ispast ni glup ovak niti ista slicno..nego me zanima..dal se na laptopu windows dize isto kao i na normalnom racunalu?

*

$h4d0w

  • ******
  • 3910
  • Forever is an illusion...
    • Last.fm Profile
Odg: Prvo dizanje windowsa
« Odgovori #13 : 05. Srpanj, 2010., 13:54 »
Dada, nema nikakve razlike između laptopa i pc-a. :piva:
>> Last.fm Profile


>> Xfire Profile

*

varga27

  • n00b
  • 2
Odg: Prvo dizanje windowsa
« Odgovori #14 : 05. Srpanj, 2010., 14:13 »
hvala lijepa  :clap:  ;)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9