HCL.HR

Q: Intel HD Graphics / Intel Core i5 M560

  • 3 Odgovora
  • 2068 Hitova
Q: Intel HD Graphics / Intel Core i5 M560
« : 28. Rujan, 2015., 09:26 »
Eh, na internetu sam pročitao da Intel HD Graphics ima max. 1696 MB memorije koju uzima od radne memorije računala, međutim mi sami moramo konfigurirati tu postavku jer on inače koristi samo 64 MB-a. Sad pitanje, kako ja mogu podesiti da mi ta grafika uzima 256 MB RAM-a. Nemojte mi govoriti "preko BIOS-a" jer u Biosu nemam opciju da promjenim tu postavku.

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Q: Intel HD Graphics / Intel Core i5 M560
« Odgovori #1 : 28. Rujan, 2015., 09:58 »
Moraš imati u BIOSu Video Memory. Svako računalo ima i svaki Intel HD to ima. Drugi je problem što ga ne znaš naći gdje se to mijenja.
Malo bolje promotri BIOS pod Advanced settings

Odg: Q: Intel HD Graphics / Intel Core i5 M560
« Odgovori #2 : 28. Rujan, 2015., 10:00 »
Moraš imati u BIOSu Video Memory. Svako računalo ima i svaki Intel HD to ima. Drugi je problem što ga ne znaš naći gdje se to mijenja.
Malo bolje promotri BIOS pod Advanced settings
Imam ja tu opciju i stoji "Video memory: 32MB" međutim nemam opciju da promijenim to

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Q: Intel HD Graphics / Intel Core i5 M560
« Odgovori #3 : 28. Rujan, 2015., 10:02 »
Kako nemaš opciju?!? Vjerojatno ne znaš s čime se mijenja. Svaki BIOS ima svoje fore.
Kod nekih se mijenja s tipkom + i -
drugdje pak sa strelicama lijevo i desno
a treće je s Enterom

Probaj s nekima od njih pa javi.

Uz sve to moraš znati da tvoja integrirana grafička već koristi maksimum memorije koju može. Ovo što ti želiš povećati je memorija koja je konstantno doijeljena integriranoj kartici i samim time je nedostupna ostatku sistema.
Nećeš dobiti apsoultno nikakve bolje performasne ili čudesa, samo ćeš oduzeti tu memoriju CPUu.
Stvar je u tome da su te kartica napavljene tako da uzimaju maksimalne resurse kad god to trebaju i mogu.
« Zadnja izmjena: 28. Rujan, 2015., 10:05 Hrv4tin4 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9