HCL.HR

Savjet oko Youtube HD uploada

  • 21 Odgovora
  • 11060 Hitova
*

Tuvok

  • *
  • 19
Savjet oko Youtube HD uploada
« : 05. Siječanj, 2016., 08:12 »
Pozdrav ljudi. Zanima me koja je caka pri uploadu HD videa na Youtube. Naime, imamo namjeru napraviti kao neki trailer za igru na kojoj radimo i prvo smo pokusali uploadati nekoliko testnih videa na Youtube, ali kvaliteta je uvijek očajna, iako snimamo sve na 60 fps i 1080p. Probali smo uploadati raw videe snimljene s Shadowplay-om, Dxtory-em, D3Dgear-om i Action-om, ali uvijek isti očaj. Uploadali smo fileove kompresirane Handbrakeom, bude malo bolje. Probali smo rendati sve sa Sony Vegasom 13 i uploadali 100 videa s svim mogucim postavkama, ali opet nista. Svaki tutorijal koji smo pratili nam daje skoro iste rezultate. Onda smo probali staviti neke videe na Dailymotion jer on podrzava 1080p i za free korisnike i tamo je situacija jedno 10 puta bolja, ali ni to jos nije ni priblizno kvaliteti kakvu smo viđali na drugim 1080p videima. Videi na Youtube-u nam izgledaju kao da su limitirani na 720p, iako pise da gledamo na 1080p, a kad hocemo skinuti video direktno s editor panela ili preko nekog softwarea za skidanje video sadrzaja nikada ne ponudi opciju za skinuti 1080p nego maximalno 720p, dok za druge videe koji se mogu gledati na 1080p ima i opcija za skidanje na toj kvaliteti. Neki nam videi stoje vec i dva tjedna na kanalu i da je Youtube htio napraviti encode za 1080p vec bi to i napravio, jer znamo da ne bude odmah prikazano u najboljoj kvaliteti. Jos smo primjetili i da je slika kristalno jasna kao i na izvornom videu koji je uploadan samo ako nema velikih promjena na ekranu, tj. ako igrac ne trci, gleda uokolo i slicno (a stvarno je slika uzasna onda). Ako je netko mozda vec imao slican problem da nam da koji savjet, jer bila bi nam stvarno steta da ne uspijemo prezentirati igru najbolje sta je moguce. Lijep pozdrav svima

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Savjet oko Youtube HD uploada
« Odgovori #1 : 05. Siječanj, 2016., 08:39 »

Video koji je sniman mora biti enormne kvalitete. Ja osobno radim sa Shadowplay-om, ali quality podesim na customi stavim bitrate na maksimum što je u mom slučaju 120!
I onda YT mrvicu zezne video s kompresijom, ali ne toliko. Jedino što su filovi tada enormni i ako nemaš dobar upload trebati će ti hrpetina vremena.

*

Tuvok

  • *
  • 19
Odg: Savjet oko Youtube HD uploada
« Odgovori #2 : 05. Siječanj, 2016., 08:52 »
I mi smo stavili bitrate na max kad smo radili s Shadowplay-om i uploadali taj video direkno na Youtube i opet isto. Kad smo radili render s Sony Vegas-om stavili smo i constant i variable bitrate na 50. Svi videi rendani izgledaju odlicno, a na Youtube-u uzas. Evo video koji za sada najbolje izgleda s Dailymotiona http://www.dailymotion.com/video/x3kqymz_d3dgear60fpsmainconcept_videogames , ali po meni je to isto jako lose kvalitete

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Savjet oko Youtube HD uploada
« Odgovori #3 : 05. Siječanj, 2016., 09:22 »
To izgleda užasno...
Pa koliko Vam je bitrate?
Evo mog primjera iz malo starijeg videa s mog kanala.


http://youtu.be/qpV299fZRTo

*

Tuvok

  • *
  • 19
Odg: Savjet oko Youtube HD uploada
« Odgovori #4 : 05. Siječanj, 2016., 09:39 »
Na ovom je bitrate 50 (constant) rendan iz Sony Vegasa 13. Ovaj tvoj na 480p izgleda ko nas na 1080p, a na 1080p izgleda skoro ko nas raw video hehe. Ne znam stvarno vise sta uciniti da to izgleda kako bi trebalo. Zar ne bi trebao raw video uploadan na Youtube biti odlicne kvalitete, samo sto to nitko ne radi zbog velicine file-a i editiranja?

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Savjet oko Youtube HD uploada
« Odgovori #5 : 05. Siječanj, 2016., 09:48 »
Ne, baš obrnuto. Preporuka YTa je uplodanje u njemu "poznatim" formatima kao što je mp4.
Ja samo snimim igru bez ikakvog editiranja pri maks postakama u Shadowplayu.
Znači bez ičega ga gore puknem, jer čim koristim bilo kakav software ili "dorađujem" video ode kvaliteta u ...


Koja grafička je u pitanju, jer nemaju sve mogućnost tako velikog bitratea. Recimo GTX 680 ima do 50 ili 60, dok moja GTX 970 ima 120...

*

Tuvok

  • *
  • 19
Odg: Savjet oko Youtube HD uploada
« Odgovori #6 : 05. Siječanj, 2016., 10:05 »
Jedna na kojoj je snimano je isto 970, a mislim da je druga 980, nisam 100% siguran i isto smo uploadali direktno raw video na Youtube. Je li moguce da moramo mozda na Youtube-u neko ogranicenje maknuti ili nesto slicno, da mozemo 1080p stavljati? Drzali smo se pri konvertiranju svih preporuka koje su na Youtube helpu. Iskljucili smo i opciju da je u racunalu problem, jer je uploadano i snimano sa dva racunala da bi se taj mozda postojeci problem iskljucio.

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Savjet oko Youtube HD uploada
« Odgovori #7 : 05. Siječanj, 2016., 10:09 »
Shadowplay nema raw ogromni format nego mp4.
U YTu ima jedino opcija (bar je prije bila) da se makne ograničenje od 15. minuta po videu.
Drugo nisam ništa dirao već godinama i sve uredno radi.
Videi su mi veliki i po 20GB za cca 45. min i sve radi savršeno.
Moguće je da ste i pretjerali s bitratom. Probaj staviti na high pa onda uplodati.
Ovo je jedan od zadnjih videa s High bitrateom od cca 60


http://youtu.be/-KOtUVPKiz8

*

Tuvok

  • *
  • 19
Odg: Savjet oko Youtube HD uploada
« Odgovori #8 : 05. Siječanj, 2016., 10:14 »
U redu, probat cemo danas s manjim bitrateima, mozda je do toga. Kazem raw za sve neobrađene videe nakon snimanja, pa se ispricavam na krivom nazivanju. Javit cemo rezultate danas

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Savjet oko Youtube HD uploada
« Odgovori #9 : 05. Siječanj, 2016., 10:18 »
Svakako javite jer i mene to sad zanima!  :hiha:

*

Tuvok

  • *
  • 19
Odg: Savjet oko Youtube HD uploada
« Odgovori #10 : 06. Siječanj, 2016., 08:42 »
Nakon jucerasnjeg kemijanja saznali smo samo da je problem u nasoj igri, jer smo snimali neke druge igre i stavljali na Youtube i kvaliteta je bila prva liga i onda s tim istim postavkama snimali nasu igru i kvaliteta uploada je bila jako loša. Nismo imali bolje rezultate ni kad smo maknuli sve post procesne efekte i jos neke stvari na koje smo sumnjali. Zanimljiva se stvar dogodila kada smo snimali cijeli desktop dok su vrtile dvije igre, obje u window modu s rezolucijama 1600x900 i tako da se svaka vidi do pola. Tu je kvaliteta uploada bila jako dobra i obje igre su se super vidile, cime smo poceli sumnjati da je uzrok problema max bitrate Youtubea, jer je kamera u nasoj igri često pokretna i environment je dosta bogat (nije ni blizu lijep i bogat kao npr. Witcher 3, a te snimke su vrh). Danas cemo probati s laksim environmentom, mozda je do toga, iako mi sve to nema smisla, a ni google nije od velike pomoci. Javimo rezultate

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Savjet oko Youtube HD uploada
« Odgovori #11 : 06. Siječanj, 2016., 09:14 »
Zaista zanimljiva situacija...
Ne znam na koji način YT obrađuje video i po kojem kriteriju tako sreže kvalitetu na snimkama. Ali ovo je u najmanju ruku zanimljivo.
Sad ćemo svi nešto novo naučiti...
Jedino je pitanje kako vam se vrti igra? Jel 60 ili više/manje fpsa? Jel Vsync on? Možda je tu problem jer on automatski zna sređivati "nestabilni" framerate.

*

Tuvok

  • *
  • 19
Odg: Savjet oko Youtube HD uploada
« Odgovori #12 : 06. Siječanj, 2016., 09:27 »
Frame rate je uvijek 60 i probali smo snimati buildove koji nemaju trave, jer je Unity-jev integrirani grass sistem užas i kolje performanse, i nema nikakve razlike. Vsync je uvijek bio ukljucen i to je odlicna ideja da probamo dok je iskljucen, nisam se toga ni sjetio :)

*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: Savjet oko Youtube HD uploada
« Odgovori #13 : 06. Siječanj, 2016., 10:12 »
Meni se recimo Windows 10 DVR pokazao mnogo boljim po tom pitanju, nego Shadowplay.
Shadowplay ima bolje postavke, ali je i eksportni file ogroman, kao što je kolega Hrvač već spomenuo. No, preko DVR-a imam recimo 35 minuta snimka koji zauzima samo 2GB, a opet odlične kvalitete. Sa Shadowplay-om je oko 900Mb za video od 2:30, na 1080 rezi i pri 100 bitrate-a.
Napominjem da ni jedan ni drugi program nemaju udar na performanse, ili ih barem ja nisam primjetio.

Na žalost, nisam imao vremena da to uploadam pa da vidim šta je bolje izađe na YT, niti da se malo više poigram sa svim tim.

*

Tuvok

  • *
  • 19
Odg: Savjet oko Youtube HD uploada
« Odgovori #14 : 07. Siječanj, 2016., 13:34 »
Ustanovi smo da ove poteskoce nemaju veze sa softwareom kojim se snima, nego o kolicini pomicnog snimanog sadrzaja. Napravili smo build s jako siromasnim environmentom koji je bio uz to i dosta statican i slika je bila fenomenalna. Eto, nije mi to sve nimalo jasno, jer smo snimali Witchera 3 i druge igre i videi su super bili. Nista, nastavljamo se dalje patiti i cim saznamo nesto javljamo

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9