HCL.HR

Softver za snimanje gameplaya (PC)?

  • 16 Odgovora
  • 16237 Hitova
Softver za snimanje gameplaya (PC)?
« : 13. Siječanj, 2016., 00:50 »
Pozdrav,
zanima me što ovi silni youtuberi i ekipa iz HCL-a koristi za snimanje gameplaya iz igre? Ja koristim Raptr, ali kvaliteta je li-la, makar je veličina fajla solidna. Zanima me da li postoji bolja alternativa (znam da postoji barem 256 softvera za "screen capture" i svi su najbolji, najmanje zauzimaju itd. itd.). Mene jako zanima kako likovi snime video u 1080p u 60 FPS i to uploadaju na YouTube? I to još video od 30 minuta! Pa to je barem 30-40 GB materijala. Ili je moja internet brzina od 1MB p/s download i 256 KBp/s upload još uvijek mizerna za takve podvige? Ono što bi volio, ne postati onaj svizac iz švedske koji zarađuje. Nego si snimati najbolje golove iz tekmi i tako to. Za sebe, ne za druge. Eto, zato želim čuti vaše mišljenje. Što je najbolje? Što vi koristite?

E da! Bitna mi je stavka da može imati funkciju snimanja zadnjih 30/60/120 sec gameplaya nakon pritiska tipke. Čuo sam za onaj OBS i molim vas, ne preporučujte mi to. Programiranja se klonim i svih "open source" softvera. To sam probao i nikada više. Jedino ako je caka u tome da ekipa iz HCL-a i profesionalni casteri koriste one uređaje koji pomažu pri snimanju videa.

Eto, toliko od mene. Nadam se konstruktivnim odgovorima. Ako ne, Raptr će služiti :)

Odg: Softver za snimanje gameplaya (PC)?
« Odgovori #1 : 13. Siječanj, 2016., 02:37 »
Prvi put čujem za stigmu:
Citat:
Programiranja se klonim i svih "open source" softvera. To sam probao i nikada više.

Kakvu razliku pravi program ako obavlja svoju funkciju, je li open source ili ne? :tired:
The blood of youth is bubbling back..

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Softver za snimanje gameplaya (PC)?
« Odgovori #2 : 13. Siječanj, 2016., 09:57 »
Osobno koristim nVidia Shadowplay koji je izvrstan jer nema nikakvog utjecaja na performanse i nema fps dropova.
Istina filmovi su mi po 25GB no moja brzina interneta je zadovoljavajuća pa mogu si priuštiti 2-3 sata uploada (brzina mi je 116/16Mb/s).


Ako ti je zaista tako malo upload ja se na tvom mjestu ne bih previše niti trudio. Tebi će biti potrebno nekoliko dana da bi uploadao ogroman video file.
A što se tiče kvalitete vide probaj se igrati s postavkama. Recimo u Shadowplayu ja mogu birati bitrate s kojim snimam.
Vjerujem da ta postavka postoji i u Raptru samo ju moraš naći.
Jednako tako kod nVidie nemaju sve kartice veliki bitrate pa je moguće da je i kod tebe tako. Recimo GTX 680 ima max bitrate 50, dok GTX 970 ima 120! A to je ogromna razlika.
Uz sve to nisi niti naveo konfiguraciju pa ne znamo niti jel ide bolje od Raptr-a.


Inače većina 3th party programa udara na performanse i svima bih uvijek preporučio programe od njihovih proizvođača. AMD = Raptr, nVidia = Shadowplay.

*

skipp

  • **
  • 432
    • NuttyGamer
Odg: Softver za snimanje gameplaya (PC)?
« Odgovori #3 : 13. Siječanj, 2016., 10:24 »
Shadowplay nije loš i ne utječe na performanse jer se encoding vrši direktno na grafičkoj kartici (ako se ne varam shadowplay je podržan samo na geforce 650 i jačim grafičkim karticama).

Ja korisim OBS jer možeš podesiti apsolutno svaku sitnicu... Od FPSa, rezolucije (downscale on the fly) pozicije ekrana (dosta bitno ako imaš 16:10 monitor kao ja a snimaš u 16:9), bitratea, kvalitete audia itd. Također, isto kao i shadowplay, OBS ima opciju direktnog enkodiranja videa na grafičkoj tako da je performance impact u igrama jednak nuli.

Naravno - jako je bitno i kakvu konfiguraciju imaš. Što se interneta tiče - možeš zaboraviti ikakav upload većeg videa jer, kao što je rečeno, nećeš ga danima uploadati.

Primjera radi ovaj video kojeg sam uploadao je imao oko 1.2gb nakon editinga u Vegasu - gameplay je sniman u 3840x2400px, OBS downscalean u 720p@60 za Youtube

Odg: Softver za snimanje gameplaya (PC)?
« Odgovori #4 : 13. Siječanj, 2016., 10:38 »
Moju konfiguraciju kompa možeš vidjeti na profilu. Ispričaću ti sve šta sam zaključio tokom snimanja akcija i RP-ova na SAMP-u.

Koristim DxTory (koristi ga i TechXpose), sa Lagarith LossLess Codec-om (ne znam da li ovo koristi, ali mislim da da, jer je najbolji encoder sa male fajlove bez gubitka kvalitete).
Na rezoluciji 1280x1024, ako uključim snimanje, iako imam oko 60 FPS-a u igri, video bude na oko 30-40. Zašto? Zato što mi HDD nema dovoljno veliku brzinu pisanja, i onda ne može svih 60 sličica da zapiše, nego zapiše "kol'ko stigne".
Eh, kad sam vidio da je to tako, smanjio sam rezoluciju na 800x600 (većinu igrica igram na toj rezoluciji, bitniji mi je FPS od kvaliteta), i snimam u konstantnih 60. Kad završim snimanje, fajl bude okej veličine, ali pošto i ja imam slab upload (oko 50KB/s), on je opet za mene "ogroman". Tu uskače Sony Vegas (torrent majka), i u njega samo ubacim video i prerendujem ga u 720p. Ne samo da se smanji veličina fajla, nego dobijem i HD video bez ikakvih naznaka da je original bio u 800x600. Pošto se ne sjećam (niti sam kad pravio kakvu komparaciju) koliko minuta bude MB, sad sam otišao na YT i tamo ono "Preuzmi MP4". Petominutni video je ~86MB. Šestominutni okruglih 100MB. Znači Vegas čini čuda.
« Zadnja izmjena: 13. Siječanj, 2016., 10:42 electricityboy »

Odg: Softver za snimanje gameplaya (PC)?
« Odgovori #5 : 13. Siječanj, 2016., 20:36 »
@yubs-d-rsc - Ma ne, volim "ključ u ruke" nemoj me krivo shvatiti. Ne volim puno petljanja po softveru i konfiguriranja. Što jednostavnije to bolje.
@Hrv4tin4 - Imam dovoljno snažan komp. i5 3,3 GHz i 8GB RAM i grafičku R9 390 8GB. Mislio sam samo pitati da li je Raptr jedini ili ima (bolja) alternativa. Da, slažem se, sa takvom brzinom neta (nisam baš u gradu) se ne isplati truditi.
@skipp - Video ti je guba :D
@electricityboy - Vegas... Hvala na savjetu :)

Eto, toliko... Hvala svima :)

*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: Softver za snimanje gameplaya (PC)?
« Odgovori #6 : 15. Siječanj, 2016., 15:57 »
@skipp: Taj OBS izgleda prilično zanimljivo, moram priznati... koliko je funkcionalan za snimanje ostalih sadržaja, osim samih igara?

@Lone: Ja sam koristio u par navrata Game DVR koji dolazi sa Windows 10, i mada se nisam previše zanimao sa tim, rezultati mi izgledaju prilično dobro bez nekog udara na performanse.



Odg: Softver za snimanje gameplaya (PC)?
« Odgovori #7 : 15. Siječanj, 2016., 16:38 »
@skipp: Taj OBS izgleda prilično zanimljivo, moram priznati... koliko je funkcionalan za snimanje ostalih sadržaja, osim samih igara?

@Lone: Ja sam koristio u par navrata Game DVR koji dolazi sa Windows 10, i mada se nisam previše zanimao sa tim, rezultati mi izgledaju prilično dobro bez nekog udara na performanse.




Metalni: s razlogom sam postavio pitanje šta OP ima 'protiv' open sourcea, upravo iz razloga što sam sam koristio OBS za nekoliko snimanja: u suštini nije teško ga istestirati, vjerujem da misliš na snimanje desktopa tipa kada crtaš - probaj: ima dosta preseta za snimanje 'scene' - namjestis desktop, ili naravno area koji ti želiš - postaviš hotkeys, encode parametere i pilaš. Ne tanka ko Fraps a kvaliteta je zavidna, barem po mom iskustvu.  :thumbs:
The blood of youth is bubbling back..

*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: Softver za snimanje gameplaya (PC)?
« Odgovori #8 : 15. Siječanj, 2016., 20:41 »
Ae, tako će i biti... probaću, pa ćemo vidjeti kako služi.  :thumbs:
Hvala na preporuci.

Btw, ove zadnje crtačke snimke sam snimao u SmartPixel programu, koji je u svari jako dobar, jednostavan i još ima integrisani jednostavni editor tipa Windows Movie Maker, no ima i neka ograničenja obzirom da se radi o free verziji.
Ali, obzirom da godišnja licenca košta oko $5, a $15 za lifetime- razmišljam čak i o kupovini.

Odg: Softver za snimanje gameplaya (PC)?
« Odgovori #9 : 23. Lipanj, 2016., 09:10 »
Moze neko da mi pomogne ?Koje igrice mogu da snimam u 720p i igram bez laga na:
Quad-Core 2.40Ghz (2 jezgra)
AMD HD 8570M 1GB
4GB Ram
PS ako neko moze da mi da link kako mogu snimati sa rapterom vise on 10 min bez laga.

Odg: Softver za snimanje gameplaya (PC)?
« Odgovori #10 : 23. Lipanj, 2016., 19:58 »
Moze neko da mi pomogne ?Koje igrice mogu da snimam u 720p i igram bez laga na:
Quad-Core 2.40Ghz (2 jezgra)
AMD HD 8570M 1GB
4GB Ram
PS ako neko moze da mi da link kako mogu snimati sa rapterom vise on 10 min bez laga.

Ne znam stvarno sta ocekivas. Da ti napišemo stotine naslova?
Mogao si bar žanr stavit.

Odg: Softver za snimanje gameplaya (PC)?
« Odgovori #11 : 27. Lipanj, 2016., 20:12 »
Ako neko moze da mi pomogne ima problem sa snimanjem sve programe sam probao.Nista ne radi sve koci komp je dovoljno jak ali nista sve sam probao gasio sam Xbox DVR nista (imam win 10)?

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Softver za snimanje gameplaya (PC)?
« Odgovori #12 : 27. Lipanj, 2016., 20:16 »
Nije ti komp dovoljno jak i nisi uopće nigdje naveo konkretne informacije Quad Core može značiti jedino 4 jezgreni procesor! Quad Core s 2 jezgre NE postoji i nije quad core nego dual core. Može jedino imati (ako se radi o Intelu) hyperthreading što opet znači da nema 4 jezgre.


Ta mobilna inačica grafičke je dosta stara i loša i nije dovoljna za kvalitetno snimanje.

*

Shadowh86

  • *
  • 9
  • Real life is nothing but AFK
Programi za snimanje
« Odgovori #13 : 12. Kolovoz, 2016., 10:35 »
Koje programe za snimanje i stream-anje preporucate?
Mind is a terrible thing to waste
Itch io acc https://bit.ly/3lPgVVt

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Softver za snimanje gameplaya (PC)?
« Odgovori #14 : 12. Kolovoz, 2016., 10:43 »
Nema potrebe za otvaranjem novih tema. Sve ti piše u ovoj temi. I ako imaš ikakva pitanja, koristi već postojuće teme.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9