HCL.HR

Software potreban za posao

  • 5 Odgovora
  • 7866 Hitova
Software potreban za posao
« : 15. Siječanj, 2017., 15:49 »
U hardware podforumu riješio sam komponente, budžet mi je bio 3500 kuna, potrošio sam 3035.99 na samo računalo... Evo ako pomaže odgovoru koje sam komponente kupio:


G3900
MSI H110M PRO-D
4gb ddr4
1tb
hexa 400w
case (ako ti pašu dimenzije)
dvd-rw (slim radi ovog gore casea)

+MišSpeedlink JIGG Optički miš, USB, crni - 29 HRK
Zvučnik Speedlink TOPICA - 60 HRK
Genius HS-505X headset - 102 HRK
Monitor BenQ BL702A LED monitor 17 inch - 827 HRK
--------------------------------------------------------------------------------------------
Vjerujem da sam sve spomenuo, uglavnom sve zajedno je 3035,99 kuna  I sada trebam programe za:Izradu proračunskih tablica, izradu i pristup bazama podataka i slične stvari. Uglavnom licencirane progrme koje bi jedno uredsko računalo trebalo imati. Također trebam licencirani OS, Andrash mi je preporučio Win 10 za 827 kuna, ali evo nemora biti desetka, neznam jel bi bilo bolje da je desetka iz nekog razloga ili ne. Tu mi također pomozite ako je moguće  :piva:

TLDR(iako nije toliko dugačko): Tražim Operacijski sustav i  programe za uredsku uporabu(licencirano sve zbog inspekcije) za nekih 1100 kuna, ako je to baš premalo, mislim da bi mogao prekoračit još kojeg stombera, ali nisam 100% siguran, nadodam još informacija kasnije danas... Doista je hitno, do sutra najkasnije bi trebao sve imati pripremljeno!

Dodatak: TRENUTNI budžet mi je 4107.62 kuna, znači za software ostaje 1071.63 kuna, eto da imate točno sve iskalkulirano  :hihi:

*

9mlg9

  • Gost
Odg: Software potreban za posao
« Odgovori #1 : 15. Siječanj, 2017., 15:55 »
Jesu li ti programi doista potrebni? Mi u uredu već godinama ne koristimo Office, sve radimo u Google Docs i Google Sheets - brže je, uvijek se automatski sejva na G drive, svi imamo dostupnost dokumentima, nema slanja kopija mailom/USBom.

Jasno, ako baš morate imati Office, ignoriraj moj komentar :D

*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: Software potreban za posao
« Odgovori #2 : 15. Siječanj, 2017., 16:07 »
Btw, ključ za OS možeš kupiti i na netu za mnogo manju cijenu.

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Software potreban za posao
« Odgovori #3 : 15. Siječanj, 2017., 16:11 »
Btw, ključ za OS možeš kupiti i na netu za mnogo manju cijenu.


Ali ga ne priznaju kao službenu licenciju za posao u RH...
Moraš imati R1 račun na svoju firmu i mora biti kupljen u poslovnici koja službeno može prodavati MS proizvode.
Dakle i Office i Windowse ne možeš kupovati online za posao.
Bila inspekcija kolegi i mora je kupiti sve nove keyeve zbog toga...

*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: Software potreban za posao
« Odgovori #4 : 15. Siječanj, 2017., 16:45 »
Hebate, mi smo stvarno država za primjer kako treba poslovati... I onda se čude kad ljudi begaju vanka raditi ili otvarati firme.

*

9mlg9

  • Gost
Odg: Software potreban za posao
« Odgovori #5 : 15. Siječanj, 2017., 17:00 »
Wow. Pa imaš račun, kupio si originalne i onda to ne priznaju. Ova država...  :wildboy:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9