HCL.HR

Taman ekran-boja?

  • 8 Odgovora
  • 2919 Hitova
*

lagger

  • *
  • 41
  • Goddamn Croat
Taman ekran-boja?
« : 09. Siječanj, 2010., 18:16 »
OK, kao novi član u svom prvom postu želim pozdraviti svih, i zaželiti sve što si sami želite da vam se i ostvari.

Imam jedan problem, ne kužim baš u čemu je i koje je prirode, al probat ću svojim "prosječan kompjuteraš" znanjem objasnit...

Od buraza komp je dosao sa servisa, samo kutija naravno, i od kad sam ju skopčao s monitorom (sve radi normalno) slika je - jednostavno tamna. U filmovima, igrama, općenito..
Na postavkama kartice je sve u redu, jedino što mogu napravit je povećati brightness, ali opet to nije to. Neki put stvarno sve to skupa bode u oči i smeta.

Sad, monitor je shit i star, ionako mu namjeravam kupit novog, al htio bih da, dok to ne učinim, imamo kakav-takav normalan rad (igra, igra, igra, filmovi, igra :)) na kompu...

Hvala unaprijed  :piva:

edit: nije stvar ni u postavkama monitora, sve je na "normali"
Any sumbitch takes a shot at me, I'm not only gonna kill him, but I'm gonna kill his wife, all his friends, and burn his damn house down.

Life is a bitch, and then you die

*

Armor

  • ******
  • 4195
Odg: Taman ekran-boja?
« Odgovori #1 : 09. Siječanj, 2010., 18:33 »
Jel ima taj monitor samo VGA ili i DVI priključak?
Možda je prije bilo na DVI pa je sad na VGA

"Born with less, but you still precious.

You gotta be able to smile through all this bullshit."

*

lagger

  • *
  • 41
  • Goddamn Croat
Odg: Taman ekran-boja?
« Odgovori #2 : 09. Siječanj, 2010., 18:35 »
VGA, i prije i sada
Any sumbitch takes a shot at me, I'm not only gonna kill him, but I'm gonna kill his wife, all his friends, and burn his damn house down.

Life is a bitch, and then you die

*

Armor

  • ******
  • 4195
Odg: Taman ekran-boja?
« Odgovori #3 : 09. Siječanj, 2010., 18:48 »
Kolko je zapravo slika tamna, malo, puno?

Ti je možda bilo kaj grafičkoj kad veliš da je bil komp na servisu...
Pogledaj u Color Managment koja ti je deafultna boja i dal imaš još kaj na izbor.
"Born with less, but you still precious.

You gotta be able to smile through all this bullshit."

*

lagger

  • *
  • 41
  • Goddamn Croat
Odg: Taman ekran-boja?
« Odgovori #4 : 09. Siječanj, 2010., 18:57 »
Ne, bio je na običnom 'čišćenju', inače je grafička dobra i sve je u redu s njom...

Pa mogu još malo pronjuškati, al već sam i u ATI catalyst centru i običnim postavkama sve pregledao (opet, nisam profić) i čini mi se sve ok...

Pa ne znam kako da objasnim, recimo kad igraš "mračnije" igre ili si u mraku u igri, ili gledaš noćne scene i to, stvarno nije gledljivo. Ono, 'nenormalno' tamno...

Reci ako znaš još neke postavke pa ti ja javim kako je šta... Usput, hvala na trudu  :thumbs:
Any sumbitch takes a shot at me, I'm not only gonna kill him, but I'm gonna kill his wife, all his friends, and burn his damn house down.

Life is a bitch, and then you die

*

Armor

  • ******
  • 4195
Odg: Taman ekran-boja?
« Odgovori #5 : 09. Siječanj, 2010., 19:04 »
Pa mogu još malo pronjuškati, al već sam i u ATI catalyst centru i običnim postavkama sve pregledao (opet, nisam profić) i čini mi se sve ok...

Probaj onda prvo skinuti najnovije drivere - Catalyste
Odaberi onaj kompletni pack iako je tebi najvažniji display driver.

Drugo je da pogledaš u Display Properties dal ima možda dva monitora ponuđena pod Display - ak ima, probaj staviti na drugog
Jesi pogledal Color Managment, dal imaš još koji profil boja?
"Born with less, but you still precious.

You gotta be able to smile through all this bullshit."

*

lagger

  • *
  • 41
  • Goddamn Croat
Odg: Taman ekran-boja?
« Odgovori #6 : 09. Siječanj, 2010., 19:44 »
Mislim da sam uspio, stara nije bila dobro uštekala u komp, tj. 'zavidala', i jos sam malo odlučnije prčkao po postavkama... Hvala :clap:
Any sumbitch takes a shot at me, I'm not only gonna kill him, but I'm gonna kill his wife, all his friends, and burn his damn house down.

Life is a bitch, and then you die

*

lagger

  • *
  • 41
  • Goddamn Croat
Odg: Taman ekran-boja?
« Odgovori #7 : 09. Siječanj, 2010., 20:18 »
Ipak nije rješeno, prijedlozi, ideje, sve je dobrodošlo :bonk:
Any sumbitch takes a shot at me, I'm not only gonna kill him, but I'm gonna kill his wife, all his friends, and burn his damn house down.

Life is a bitch, and then you die

*

Mansky Hunt

  • **
  • 254
  • BOGOTACSVEMIRA
    • mAc-O-mAtic SoundCl!ck
Odg: Taman ekran-boja?
« Odgovori #8 : 09. Siječanj, 2010., 22:24 »
Jesi probao u CCC-u ići na Graphics-Desktop Properties,pa tab Color?
Tu možeš namjestiti ATi color controls.Ne znam,probaj,nemš što izgubiti.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9