HCL.HR

Tutorial: Ugradnja titlova u film

  • 36 Odgovora
  • 28642 Hitova
*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Tutorial: Ugradnja titlova u film
« : 19. Rujan, 2008., 11:44 »
Ovim tutorialom pokazat ću vam kako možete trajno zakeljiti titlove na .avi film. Ovo je jedno od najboljih rješenja ukoliko imate ćudljiv standalone divx player koji "ponekad otvara, ponekad ne otvara" titlove koje ste brižno zapržili u isti folder sa filmom, pod istim nazivom... Čest razlog potonjem jest da su titlovi spremljeni u 'unicode' formatu,
koji sa sobom uključuje sve naše dijakritičke znakove i simbole, pa da se s time ne zajebavamo, najjednostavnije je zapržiti titlove da budu dio videa tog filma i kraj mukama.

Uzeti u obzir sljedeće:

- ovo je nepovratan proces, jednom kada titlove zapržite na film, doslovce postaju dio slike i nemoguće ih je (elegantno, možda se i može) izbrisati
- izgubit ćete malo (ako i išta) na kvaliteti filma, budući da će se film iznova renderirati

Potrebno je imati sljedeće:

- VirtualDub + TextSub plugin (uključeno u archiveu), lako pronađete pomoću googla >>> DOWNLOAD <<<

- Notepad

Obrada titla:

1. Skinite titl za film sa http://divx-titlovi.com/, http://www.opensubtitles.org. Potrudite se pronaći titl koji je sinkroniziran s filmom, jer je lakše pomučiti se pronaći, nego mijenjati vremenske intervale za svaki red titla kako bi ga prilagodili filmu...

2. Otvorite titl sa Notepadom, idite na Edit - Replace, kopirajte sljedeće simbole: è, æe, ð i zamijenite ih redom sa: č, ć, đ na način prikazan na slici...Ako nađete još koji "hijeroglif", zamijenite ga na isti način.



   Kad ste zamijenili sve što ste htjeli, odite na File - Save as - <ime titla (meni je navika copy-pasteat ime filma)> i stavite encoding kao na slici da bude unicode (inače nema dijakritika, č i ć su npr c ako stavite ANSI)




_________

Ugrađivanje u film:

1. otvorite VirtualDub

2. File - Open Video File

3. Video - Full Processing mode UKLJUČITI

4. Video - Filters... Add, pronađite Text Sub plugin malo poniže (plugin sam stavio sa VirtualDubom, ako vam treba odvojeno možete ga naći u folderu Virtual Duba pod "Plugins" folderom), kliknite OK



5. U sljedećem prozoru pronađite titl pomoću 'Open..." koji želite ugraditi u film, kliknite ok



6. Otvorite tab 'Video' - Compression i odaberite kompresiju koju želite, ja redovito uzmem XviD MPEG-4 kodek, ostalo ostavite kako je

7 i posljednje: File - Save as .AVI, odaberite lokaciju gdje želite spremiti novi film i..... za poduže vrijeme (ovisi o dužini filma) imat ćete novi film s ugrađenim titlovima!



Zahvaljujem na pažnji ;D


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Re: Tutorial: Ugradnja titlova u film
« Odgovori #1 : 19. Rujan, 2008., 11:46 »
Ovo je najjednostavnija metoda kojom se zadržavaju naša slova (to sam samo i htio od početka), postoji gro drugih programa kojima možete dodavati srca i ostale takve gluposti u titlove, ali koliko sam ja uspio skužiti, izgubite č i ć... Ako nekoga zanima čisto obrada titlova pomoću takvih programa, mogao bih se još malo potruditi... ali zahtjevat ću svašta... :wildboy:


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

noda

  • *****
  • 3184
Re: Tutorial: Ugradnja titlova u film
« Odgovori #2 : 19. Rujan, 2008., 12:36 »
kolko sam skuzio kod loadanja subtitleova, ovisi o programe da li cita č i ć. Tako mi npr BS ne cita nis od palatala, dok KM player cita sve.

inace, vgg za tut  :piva:

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Re: Tutorial: Ugradnja titlova u film
« Odgovori #3 : 19. Rujan, 2008., 13:02 »
pa da, ovisi o podršci za unicode. Ja doma imam neko staro govno od divxplayera pa je ovo spas  :hug


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Re: Tutorial: Ugradnja titlova u film
« Odgovori #4 : 21. Rujan, 2008., 13:43 »
Bravo za tutorijal Dragster - postao je sticky i dobio si plusić na reputaciju \:D/

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Re: Tutorial: Ugradnja titlova u film
« Odgovori #5 : 21. Rujan, 2008., 14:35 »
Priznajem, samo sam ovo čekao  :dancing:  \:D:ave: :wildboy:


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

dooks

  • *
  • 115
  • .
Re: Tutorial: Ugradnja titlova u film
« Odgovori #6 : 21. Rujan, 2008., 18:53 »
.
« Zadnja izmjena: 06. Srpanj, 2014., 10:05 dooks »

*

duksy

  • ******
  • 10253
    • hcl
Re: Tutorial: Ugradnja titlova u film
« Odgovori #7 : 30. Studeni, 2008., 14:26 »
ovaj textsub plugin mi nije sa ovim drugim pluginovima kad uđem u filters, a kad ga idem loadat izbaci mi ovo
http://www.imagesforme.com/show.php/244158_gamad.jpg
gamad.
 :wildboy:

*

Shimmy

  • ***
  • 894
  • konjsko drvo
Re: Tutorial: Ugradnja titlova u film
« Odgovori #8 : 18. Prosinac, 2008., 13:24 »
Nisma baš čitao, neda mi se, no najlakši način za imanje titlova u filmu je skidanje i instalacija programa pod nazivom vobsub. Nemam nikakav link, nađite ga smai ljenčine, ali ono. Program je težak manje od megabajta (ako negdje na sajtu nekako mogu, budem ga ja uploadao ako treba, no neda mi se tražit ga po netu), instalacija traje 2 sekunde, a podešavanje i zajebancija sa time je ravna nuli. I što ej fora. Stavite film i titlove u isti folder, nazovete ih istim imenom, i samo pokrenete film, on automatski loada titlove ;)

It's maaaaagical :piva:

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Re: Tutorial: Ugradnja titlova u film
« Odgovori #9 : 18. Prosinac, 2008., 21:30 »
offtopic  :tired:





















 \:D/

vobsub ripa titlove sa dvda, a ovdje se radi o integriranju titlova u sam film


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Shimmy

  • ***
  • 894
  • konjsko drvo
Re: Tutorial: Ugradnja titlova u film
« Odgovori #10 : 18. Prosinac, 2008., 22:27 »
e hebiga onda :syzygy:

*

duksy

  • ******
  • 10253
    • hcl
Re: Tutorial: Ugradnja titlova u film
« Odgovori #11 : 31. Prosinac, 2008., 01:30 »
Filipe, ovaj tvoj "textsub" plugin počinje funkcionirati tek kada se instalira vobsub. U tome je bio problem  :b_ae:

*

deni_dm123

  • n00b
  • 4
Re: Tutorial: Ugradnja titlova u film
« Odgovori #12 : 30. Siječanj, 2009., 22:38 »
Hello, ja sam novi vamo pa pozdrav svima.
Imam pitanje u vezi tog virtualdub-a
Kad ga pokrenem i idem ono file-open video file i izaberem film onda mi izbaci ovo:
" Couldn't locate decompressor for format 'XVID' (unknown)
  VirtualDub requires a Video for Windows (VFW) compatibile codec to decompress video. DirectShow codecs, such as those used by Windows Media Player, are not suitable."

Molim vas pomagajte. TNX

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Re: Tutorial: Ugradnja titlova u film
« Odgovori #13 : 30. Siječanj, 2009., 23:20 »
Kakav codec pack imaš?

Ja koristim K-Lite http://www.free-codecs.com/download/K_lite_codec_pack.htm


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

deni_dm123

  • n00b
  • 4
Re: Tutorial: Ugradnja titlova u film
« Odgovori #14 : 30. Siječanj, 2009., 23:34 »
Sad sam taj instaliro pa mi opet isto, opet ne radi...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9