HCL.HR

Windows 7 problem

  • 26 Odgovora
  • 14248 Hitova
*

haton

  • *
  • 39
Windows 7 problem
« : 12. Siječanj, 2016., 20:58 »
Ovako imam legalne windowse ili sam bar imao do danas,Prodem van na kavu i pustim brata na kompu,dodem doma i u desnom donjem uglu im odjednom pise (the copy of windows is not genuine) odem na windows activate i pise mi (You must activate windows today,Active windows now)i sad ja to idem aktivirat ali mi izbaci da taj product key nije valjan i sad valjda nemam orginal windowse,E sad mene zanima dali se je kako kaze moj buraz da se je samo s*ebalo ili je on nesto d*ko pa sjebo, i dali se to da kojim slucajem da popravit.

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Windows 7 problem
« Odgovori #1 : 12. Siječanj, 2016., 21:02 »
Jesi baš kupio windowse ili si ih dobio s računalom?
Uz sve to ak si kupovao kod nekog "majstora" i nisi dobio niti naljepnicu niti CD-Key znači da te zmuljao i napravio ti kopiju Windowsa gdje je vjerojatno samo maknuo WAT.
Nakon nekih redovnih updateova WAT se restorao i sada ti govori da Windows nije legalan...

Odg: Windows 7 problem
« Odgovori #2 : 12. Siječanj, 2016., 21:07 »
Pokreni CMD s Admin privilegijom, i kucaj sljedeće:

"SLMGR -REARM" pa pukni enter. (bez navodnika naravno)

To bi trebalo resetirati status licence na tvom PCu da se ukloni 'not genuine' poruka, imao legit ili ne W7.

Nakon restarta, ako se vrati poruka (ovisi od arhitekture 32/64), probaj alternativnu komandu na isti način samo kucaj "SLMGR /REARM" (bez navodnika).

Javi kako prođe.

The blood of youth is bubbling back..

*

haton

  • *
  • 39
Odg: Windows 7 problem
« Odgovori #3 : 12. Siječanj, 2016., 21:25 »
Yubs probao sam ali i dalje isto, a sto s tice windowse imam ih vec  odprilike 5 godina a windowse su stavljani u ovlastenoj trgovini.

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Windows 7 problem
« Odgovori #4 : 12. Siječanj, 2016., 21:34 »
Jesi možda u međuvremenu mijenjao neke komponente? Ako je OEM Windows onda je moguće da ti licenca ne vrijedi ako si mijenjao HDD i MBO.

*

haton

  • *
  • 39
Odg: Windows 7 problem
« Odgovori #5 : 12. Siječanj, 2016., 21:46 »
Ne nisam nista mijenjao.Nisam prvi puta probao oba dvije opcije koje im je yubs preporucio probao samo ovu prvu nista ,sad sam probao i drugu sad mi se je maklo ovo iz donjega desnog kuta i vise ne pise (you must activate windows today) nego (30 days to activate).

*

zolee

  • *
  • 131
    • z0l3e
Odg: Windows 7 problem
« Odgovori #6 : 12. Siječanj, 2016., 22:29 »
nisam shvatio jel imaš kod ili ne? Jer ako nema naljepnice potraži u BIOS-u

Odg: Windows 7 problem
« Odgovori #7 : 13. Siječanj, 2016., 10:50 »
Najbolje da pitaš te iz "ovlaštene trgovine", što su ti instalirali windows, da ti pomognu

*

skipp

  • **
  • 432
    • NuttyGamer
Odg: Windows 7 problem
« Odgovori #8 : 13. Siječanj, 2016., 10:57 »
Imaš li key od windowsa. Ako imaš - ukucaj key još jednom i reaktiviraj windowse.

Rearm ne radi ništa nego odgađa/produžuje "trial" vrijeme. Ako su windowsi instalirani prije sto godina, neće ti pomoć na žalost.

Ako nemaš key, nisi imao windowse sa samim kompom - odnosno da si dobio od vendora pa ti je zakucan u biosu - onda su te na žalost ti "ovlašteni" preveslali

*

haton

  • *
  • 39
Odg: Windows 7 problem
« Odgovori #9 : 13. Siječanj, 2016., 13:58 »
Idem desni klik na my computer i na dnu mi pise Windows activation i tamo mi pise productID to jest key a iznad za aktivirat ga,al kad stisnem za aktivirat izbaci mi (windows 7 ultimate product key is invalid for activate).A sto se tice ovlastenog servisa di sam stavljo windowse tamo mi kazu da mi oni nemogu pomoc kod popravka,jedino da mi mogu stavit nove windowse koje normalno moram platit.

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Windows 7 problem
« Odgovori #10 : 13. Siječanj, 2016., 14:20 »
Znači da su te zaribali....


Ti si MORAO dobiti po zakonu ili naljepnicu sa svojim CD-Keyem (OEM) ili si morao dobiti cijeli DVD s Keyevima (Retail).
Ako nisi ništa dobio to znači da su te prevarili.
Možeš ih prijaviti inspekciji poradi toga i reci im da ćeš ih prijaviti ako to ne srede. Znači nešto od ove dvije mogućnosti si morao dobiti.


Sad ti ne preostaje ništa drugo nego se žaliti...

Odg: Windows 7 problem
« Odgovori #11 : 13. Siječanj, 2016., 16:10 »
Ili se žali k'o što ti Hrvatina kaže, ili skini sebi Windows 7 Loader ili Activator ili bilo šta, pa ga "crackuj".

*

skipp

  • **
  • 432
    • NuttyGamer
Odg: Windows 7 problem
« Odgovori #12 : 13. Siječanj, 2016., 16:41 »
Pitanje je da li je čovjek PLATIO te windowse koje je dobio "ovlaštenim" putem. Ako nije - znači da su mu samo naljepili random instalaciju s maknutim WATom. To je nešto što sam siguran da će svaki veliki broj dučana napraviti ako im kažeš "Dajte mi neke windowse stavite gore, al nebi platio".

Ako su mu naplatili licencu, a nisu je dali - e onda je to skroz druga priča.

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Windows 7 problem
« Odgovori #13 : 13. Siječanj, 2016., 17:10 »
Pitanje je da li je čovjek PLATIO te windowse koje je dobio "ovlaštenim" putem. Ako nije - znači da su mu samo naljepili random instalaciju s maknutim WATom. To je nešto što sam siguran da će svaki veliki broj dučana napraviti ako im kažeš "Dajte mi neke windowse stavite gore, al nebi platio".

Ako su mu naplatili licencu, a nisu je dali - e onda je to skroz druga priča.


Većina ozbiljnih dućana to neće napraviti. Mi nikada nismo ništa piratsko instaliravali na kupljena računala. Ili orginali ili ništa.
Čak ti sada neki servisi uopće neće popraviti niti pogledati računalo ako se na njemu nalazi piratski software.

Odg: Windows 7 problem
« Odgovori #14 : 13. Siječanj, 2016., 20:01 »
Potpis na ovo jer se to ne smije raditi, to ce ti raditi jedino ovi IT profesionalci po zabacenim mjestima. Najjednostavnije je ako te vec neko siluje za windowse, a nema za original instalirat trial, reci da mu istice 30 dana i neka se aktivaciju "snadje" nego se dovodit u ovakvu situaciju.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9