HCL.HR

Windows 8

  • 236 Odgovora
  • 55578 Hitova
Odg: Windows 8
« Odgovori #105 : 19. Rujan, 2012., 16:09 »
Defintivno ću ga probati.

Zašto? Sve te mane koje se spominju su mi onako... lol.
Mislim, slažem se da su Metro aplikacije na desktopu smiješne i beskorisne.
Ali budući da ih doslovno baš ni jednom ne moram ni upaliti, niti su jedina opcija, ne vidim zašto bi me to odbilo od cijelog OS-a.
Dapače, meni se taj novi Start čini čak bolji. Maknem sva beskorisna smeća i pinnam sve programe koje koristim. Realno, ionako svakodnevno koristim tipa 15-20 aplikacija. To će se fino prikazati u novom Startu. Također, možeš ih proizvoljno grupirati. Fino. Za sve ostale aplikacije ću koristiti search. Koji ionako ne treba posebno pokretati, već samo počneš tipkati.

Iskreno, ne znam kad sam zadnji put na sedmici uopće kliknuo All Programs u startu. Ili ono što me dočeka koristim, ili pišem u search. Ionako je praktičnije. A ovo na W8 izgleda jednako korisno, ako ne i bolje.

Naravno, sve sitnice i "nebitne" stvari su dobrodošle. Brži boot? Ljudi po netu govore o 50% bržem bootu od sedmice. Jebeno.
Task Manager rula.
OS u sebi ima virtualnu mašinu, što mi je kul jer mi ponekad treba za faks.
I tako. Općenito po netu vidim da su ljudi zapravo uglavnom dosta zadovoljni. Naravno, oni koji koriste OS dulje od dva dana i ne bičaju o glupostima koje se ne moraju koristiti.

I besplatno mi je. Još ako ima opciju bezbolne instalacije gdje samo upgradeam sa sedmice uz zadržavanje svih programa i fajlova (kao što je bilo na prijelazu Vista->7), stvarno ne vidim nijedan razlog zašto ne.

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Windows 8
« Odgovori #106 : 19. Rujan, 2012., 19:40 »
Mene čak zanima i iskorištavanje drugog monitora za prikaz metro sučelja/appova. Olitiga fokusirani drugi ekran. Za mjuzu/mejl/tvitr. Mogu to i sad, dakako, al metro full screen + lepo.


Al mi malo žao štu nisu malo više počistili/ujednačili vizualno standardno sučelje.
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Windows 8
« Odgovori #107 : 21. Rujan, 2012., 11:58 »
Windows 8 Showcase with Acer T23HL Touchscreen 1080p IPS LCD Monitor NCIX Tech Tips

 :wildboy:

Jedina situacija u kojoj sebe vidim na ovome je neki jebeno lagani 24'' AIO s baterijom. Poluprijenosno, dodat bluetooth tipkovnicu/miša kad se nešto treba napravit i postavit sve na stol, primjerice.

Dotad, ništa.


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Windows 8
« Odgovori #108 : 21. Rujan, 2012., 12:15 »
ratnici miša i tipkovnice postat će dinosauri  :lol:

Odg: Windows 8
« Odgovori #109 : 23. Listopad, 2012., 20:45 »
Vrđ rivju

Ništa novo.
Ne znam, probat ću. Kad mi se bude dalo.  :hiha2:

*

mr-newization

  • **
  • 359
  • What`s up!
    • hcl.hr
Odg: Windows 8
« Odgovori #110 : 26. Listopad, 2012., 16:23 »
Windows 8 mi se čini vrlo koristan na tabletima, pogotovo kod novog start menu-a. Vjerojatno ću ga probati, pa onda suditi, ovako ništa (makar po viđenom, nije nešto wow).

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Windows 8
« Odgovori #111 : 29. Listopad, 2012., 19:01 »
zadovoljan performansama i sitnim dodatcima za klasični file explorer/desktop

metro je u suštini ok, kad se customizira. samo što  doslovno nema nijedna korisna aplikacija - barem među besplatnima. sve je neki žešći debilizam. tipa aplikacija s tutorialom kako vezat kravatu.  :fpalm:  i tako.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Windows 8
« Odgovori #112 : 29. Listopad, 2012., 19:49 »
Imal koji argument da stavim osmicu?  :wildboy:

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Windows 8
« Odgovori #113 : 29. Listopad, 2012., 19:57 »
Jel imaš argument da se makneš sa sedmice?  :wildboy:


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Windows 8
« Odgovori #114 : 29. Listopad, 2012., 20:10 »
Šta?  :hihi:
Zbunjen sam. Kolko efikasnih stvari nudi osmica i koliko bolje radi sustav i sistem od trenutne sedmice?

Odg: Windows 8
« Odgovori #115 : 29. Listopad, 2012., 22:15 »
Šta?  :hihi:
Zbunjen sam. Kolko efikasnih stvari nudi osmica i koliko bolje radi sustav i sistem od trenutne sedmice?

Paljenje,gašenje računala je bar upola brže. Malo će ti trebati vremena da se navikneš na novi "start" ali po meni je W8 odličan. Definitivno ću ostati na njemu. Podršaka za porgrame/igre je full. Sve radi kako spada. Probaj. Možda te oduševi. Ali ukusi su različiti tako da te možda i razočara :)

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Windows 8
« Odgovori #116 : 30. Listopad, 2012., 10:33 »

*

WEAPONX

  • *****
  • 2209
  • Doom-driven
Odg: Windows 8
« Odgovori #117 : 30. Listopad, 2012., 11:01 »
Znači, performanse su manje više jednake na oba sustava, a ovaj problem sa Sleeping Dogs se vjerojatno bude riješio novim driverima ili patchanjem igre.
Lijepo je biti važan, ali je važnije biti lijep.    PREĐENE IGRE | PLAYLISTA | IKONE

*

mr-newization

  • **
  • 359
  • What`s up!
    • hcl.hr
Odg: Windows 8
« Odgovori #118 : 30. Listopad, 2012., 13:40 »
Šta?  :hihi:
Zbunjen sam. Kolko efikasnih stvari nudi osmica i koliko bolje radi sustav i sistem od trenutne sedmice?

Paljenje,gašenje računala je bar upola brže. Malo će ti trebati vremena da se navikneš na novi "start" ali po meni je W8 odličan. Definitivno ću ostati na njemu. Podršaka za porgrame/igre je full. Sve radi kako spada. Probaj. Možda te oduševi. Ali ukusi su različiti tako da te možda i razočara :)

Ne vjerujem da bi uzeo Windows 8, samo radi toga što se brže pali, odnosno gasi.  :hiha2:

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Windows 8
« Odgovori #119 : 24. Prosinac, 2012., 11:53 »
Imam ih već dan i pol te ih danas idem rušit. Nezz mrtvo govno od OS-a. Okej popluvat će me: hej ali on donosi 13245465324 stvari i poboljšava 1435252 stvari, ali probao sam se naviknut kakvih 10 sati korištenja i nema šanse. Totalno zaglupljivanje svega poznatog. Nadam se da će odustat od ovog koncepta u budućnosti i vrati se na staru shemu. Dobio tumor od korištenja.

:wildboy:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9