HCL.HR

Zauzeće ram-a

  • 4 Odgovora
  • 1955 Hitova
*

oetam

  • **
  • 221
Zauzeće ram-a
« : 22. Ožujak, 2015., 18:19 »
Imam 6Gb  Ddr3 ram. I samo kad upalim Dotu 2, odmah imam zauzeto više od 80% rama, računalo mi počne biti sporo. Evo task manager, i specy rama.





A konfa mi je ova:


Da li mi treba više rama, barem 8gb ili?


*

Zzumy

  • *
  • 22
  • EA ftw!
Odg: Zauzeće ram-a
« Odgovori #1 : 22. Ožujak, 2015., 19:03 »
System requirements za dotu su http://www.systemrequirementslab.com/cyri?gameName=dota-2&itemId=11352&p=r i minimum rama je 4GB... Koliko se ja razumem to nebi trebalo da bude 80% od 6GB. :bonk:

Odg: Zauzeće ram-a
« Odgovori #2 : 22. Ožujak, 2015., 21:59 »
Steamwebhelper je proces steam koji stalno zauzima sve vise i vise rama dok ti je upaljena igra - dota ti ne bi trebala uzet vise od 1-2gb - to minimum od 4gb je smijesno ja je igram na svom 6god starom laptopu s ocajnih 3gb rama. :fpalm:

1.) Ugasi Chrome
2.) Kad osjetis lag, upali task manager i gasi steamwebhelper procese - znaju navuci do 1gb memorije
3.) Vidi je li ti dota na -high priority u steam launch opcijama - moguce da zato vise vuce - iako ne bi trebao bit problem s obzirom da imas 6gb od koje je 1gb dodijeljen za OS -
The blood of youth is bubbling back..

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Zauzeće ram-a
« Odgovori #3 : 22. Ožujak, 2015., 22:14 »
Ovako ništa ne vidimo osim da Dota 2 uzima 2,3GB RAMa, a za ostalo nemamo pojma.

Ajde daj malo detaljnije memory usage ako ništa drugo sa Resource Monitora...

*

oetam

  • **
  • 221
Odg: Zauzeće ram-a
« Odgovori #4 : 25. Ožujak, 2015., 15:17 »
Ma stavit ću si 8Gb rama... jer imam više manje puno toga otvoreno odjednom, Dota, youtube, twitch, chrome (puno tabova). Pogotovo chrome, uzima po 600-700bm rama i više čak. Skenirao sam komp sa večinu programa, Spybot, Malwarebytes, redovito koristim Cleaner, od AV imam Microsoft Essentials. Tak da sumnjam da imam negdje neku štetočinu koja papa ram. Ugl, gasit ću ove steamwebhelper, jućer dok sam igrao, ram mi je bio 95% pun a samo ti od steam-a procesi su bili oko 1.5Gb, čim sam njih ugasio, imao sam oko 60-70% rama zauzeća.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9