HCL.HR

žešći spyware problem

  • 14 Odgovora
  • 3426 Hitova
*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
žešći spyware problem
« : 11. Travanj, 2008., 18:47 »
E ovako... budući da sam ovaj mjesec dobio flat, uz mnogo skidanja koječega dolazi i do potrebe nabavljanja krekova jeli, i na taj način sam pokupio neko malo govno koje mi samo pali Internet Explorer, baca poruke iz status bara tipa: "Your Computer is in danger! Click here to run a spyware scan with our free tools..." Ne želim klikati na to, jer mi se čini kao da je to spyware koji me tjera da pokupim još nešto žešće, iako sam od očaja skoro i to kliknuo:
spybot, ad-aware i neki, novo nabavljeni, MCAfee Virus Scan and Anti Spyware uz updateove nisu uklonili pacova  :thumbs:

Pokušao sam i skenirati u safe modu, tada se poruke ne javljaju, i tvrdi disk ne ruje non stop, kao u normalnom modu.

Avast ne želi krenuti sken bez safe moda, samo stoji na 0%, skenirano u safe modu = čisto

(sve je bilo prvo updejtano)

Probao sam još i sa Stingerom, također kaže da je čisto...

Task Manager kaže da je CPU zauzet najmanje 60%, iako proces koji toliko jede nije prikazan...

Što još mogu napravit osim formata?

edit: e da, problem se smiri ako disableam net na laptopu, čim ga prikopčam popizdi


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

$h4d0w

  • ******
  • 3910
  • Forever is an illusion...
    • Last.fm Profile
Re: žešći spyware problem
« Odgovori #1 : 11. Travanj, 2008., 19:37 »
Probaj pregledat s AVG antivirusom, mene su isto tako virusi stalno jebali a od kad sam ga stavio nemam nikakvih problema. :thumbs:
>> Last.fm Profile


>> Xfire Profile

Re: žešći spyware problem
« Odgovori #2 : 11. Travanj, 2008., 20:01 »
Najčešće antivirusi i ostali zaštitnici ne pomažu. Jedino rješenje je reinstal windowsa.

*

Cobalt

  • ****
  • 1006
Re: žešći spyware problem
« Odgovori #3 : 11. Travanj, 2008., 20:38 »
Probaj Nod, samo da vidiš ime virusa i onda preko removal tool-a, i to bi bilo to. Probaj.

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Re: žešći spyware problem
« Odgovori #4 : 11. Travanj, 2008., 22:22 »
napravio mi se update windowsa, stvorio se nekakav Windows Malvare Remover i pobrisao govno, lol

microsoft  :hug


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Re: žešći spyware problem
« Odgovori #5 : 11. Travanj, 2008., 23:20 »
Ubuduce -> http://www.gamecopyworld.com/

Tu ces pokupit nesto jedino ako kliknes na neku reklamu.
Svi fajlovi koje inace mozes skinuti su 100% clean.

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Re: žešći spyware problem
« Odgovori #6 : 11. Travanj, 2008., 23:47 »
ma znam ja to ali kad sam bio željan kreka i nepažljivo klikao

astalavista je otrov  :wildboy:


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

noda

  • *****
  • 3184
Re: žešći spyware problem
« Odgovori #7 : 12. Travanj, 2008., 10:39 »
a mogao si i disableat mrezu, instalirat zonealarm pro i pokrenut mrezu i onda bi ti zonealarm vjerojatno pitao za taj prog da li zelis da ima pristup netu, barem sam ja tak rjesio par problema

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Re: žešći spyware problem
« Odgovori #8 : 12. Travanj, 2008., 11:44 »
a eto posrećilo mi se

dobra ideja btw


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

DarX

  • *****
  • 1972
Re: žešći spyware problem
« Odgovori #9 : 12. Travanj, 2008., 17:08 »
i ja koristim taj system, zone alarm pro sveže updatean i nemam problema :thumbs:

*

duksy

  • ******
  • 10253
    • hcl
Re: žešći spyware problem
« Odgovori #10 : 19. Travanj, 2008., 20:45 »
 slican problem, isao skinut neki krek, pa me malo naguzilo.
Izbacuje te pizdarije da imam spajwejr i tako to. I neda mi da task manager ukljucim  :ave:
skinuo zone alarm, zasad ne pomaze :(

*

noda

  • *****
  • 3184
Re: žešći spyware problem
« Odgovori #11 : 20. Travanj, 2008., 11:07 »
->safe mode bez mreze->scan sa nekim antivirusom (moze i ZA pro)->ukljuci komp sa mrezom (vidi dal se opet javlja)->disejblat ga ako oce na net->ako se nece spajat->spybot s&d u safe modeu

to bi trebalo biti to  :piva:

*

Mojsije

  • Administrator
  • **
  • 466
  • HCL Secretary
    • HCL.hr
Re: žešći spyware problem
« Odgovori #12 : 18. Svibanj, 2008., 19:50 »
u takvim situacijama pomazu ubergeekovi :)

http://forums.majorgeeks.com/showthread.php?t=35407

imaju milijardu i jedan nacin kako ubiti dezinficirati dezintegrirati ili jednostavno izbrisati iz postojanja sve sto vas muci :)

*

Armor

  • ******
  • 4195
Re: žešći spyware problem
« Odgovori #13 : 28. Svibanj, 2008., 10:35 »
napravio mi se update windowsa, stvorio se nekakav Windows Malvare Remover i pobrisao govno, lol

microsoft  :hug

Ne biti dobro!!!
Ak ti se stvoril Malvare Remover na plavom desktopu (ima više varijacija-čak i da ti ostane tvoj isti) s ikonom na sredini koje te vodi na download 2 moguća malvare removera, tad ti problem nije rješen.
Ovo čudo ti je još u kompu.
Samo rješavanje toga je komplicirano.
Za te svrhe upotrijebi SYSTEM RESTORE i stvar riješena.
Naravno ak ti seže do datuma prije nego te ovo napalo.
"Born with less, but you still precious.

You gotta be able to smile through all this bullshit."

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Re: žešći spyware problem
« Odgovori #14 : 28. Svibanj, 2008., 13:14 »
 :tired:

ovo je nešto od windowsa, nema nikakvih linkova i plavih desktopova... ergo problem je riješen, jer problema više nema


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9