HCL.HR

Kinect za PC

  • 8 Odgovora
  • 2697 Hitova
Kinect za PC
« : 25. Prosinac, 2010., 18:38 »
Raja sta vi mislite o ovoj vijesti? Sa svojim prijateljima sam o ovome komentarisao i misljenja su bila podjeljena ( neki su bili da je super, drugi da nije), pa me interesuje vase misljenje.

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Kinect za PC
« Odgovori #1 : 25. Prosinac, 2010., 18:40 »
Eto za one koji nisu vidjeli, da postavim i link do vijesti:

http://www.hcl.hr/vijesti-kinect-potvrden-za-pc-5223-17.html


*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: Kinect za PC
« Odgovori #2 : 25. Prosinac, 2010., 20:19 »
Ak' ce bit samo za igre, nabijem ga.
Ak' ce se moci kurcit s tim navigiranjem u Windowsima, onda moze. Cisto zbog kurc faktora.


Ali realno ne vidim smisao nekakav uopce na PC-u. Pogotovo ne ovako u samo jednoj igri.

Odg: Kinect za PC
« Odgovori #3 : 25. Prosinac, 2010., 20:31 »
Microsoft opet radi retardirane i nelogicne poteze. Sto je novo?
Koje igre i na koji smislen nacin mogu profitirati od ovog?
A za navigaciju je retardirano. Ako je na boxu (koji je zatvoren sustav) lakse navigirati kontrolerom, kakvog smisla to uopce ima pokusavati implementirati na PC-ju?
Pogotovo jer je to Microsoft. Njima treba milijun godina i pokusaja da nesto naprave kako treba.

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: Kinect za PC
« Odgovori #4 : 25. Prosinac, 2010., 20:42 »
S tim da Microsoft nema nikakve veze s implementacijom Kinect softvera( :hiha:) u taj random smecasti MMO, al' ae.

Makar, trebali bi nesto smisliti s tim.
Primjer 1.
Primjer 2.
Dosta komercijalnih firmi i open source grupa su vec objavile koncepte navigiranja poput ovog. Zasad sve neprakticno doduse. Dupli klik se radi s dvije ruke i nigdje nisam vidio desni klik iskoristen.  :wildboy:
(Op. Tom logikom bi mogao biti iskoristiv na MAC OS-u, ne? Posto ima jedan button na misu. Ispravite me u suprotnom.)

Ali nista sto se ne bi moglo prilagoditi promjenom potrebnih gesta za neke radnje. Jedino je pitanje kolika je realna osjetljivost Kinecta.

Bilo bi mi jebeno recimo u boravku sa kauca pred telkom onako sa par kratkih pokreta rukama radit osnovnu navigaciju na kompu. Ali nema smisla ako moras stajat tako blizu i jos onda mahat uokolo rukama ko u doba PS2 Eye Toya.

Odg: Kinect za PC
« Odgovori #5 : 25. Prosinac, 2010., 20:47 »
Nisam spominjao taj MMO. Govorim opcenito za ideju.
Ne vidim apsolutno nikakav dobitak od kinecta na pc-ju. Ili opcenito.
Koja bi bila prednost kinecta pred misem i tipkovnicom? U tvom slucaju, jel.
Bezicna tipkovnica i/ili mis i gg. Jedino kao novelty faktor. Nesto sto ces pokazivati frendovima kad dodu.

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Kinect za PC
« Odgovori #6 : 26. Prosinac, 2010., 01:41 »
ljudi to ne rade, ivane.  :D
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Kinect za PC
« Odgovori #7 : 26. Prosinac, 2010., 10:54 »
(Op. Tom logikom bi mogao biti iskoristiv na MAC OS-u, ne? Posto ima jedan button na misu. Ispravite me u suprotnom.)

Izgleda ko jedna tipka al ak klikneš na desnu stranu je desni klik. Lev levi. Pače na novom je jedna tipka al je celi multitač i prepoznaje pet šest prstiju.

Ugl, ima desni klik od '45 i radi bilo koji usb miš s njim.

I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

Odg: Kinect za PC
« Odgovori #8 : 26. Prosinac, 2010., 10:59 »
Izgleda da nece samo sluziti za igre nego i za kontrole, ali to jos trebamo vidjeti. Uglavnom ova stvar ce biti extra. Sto samo da na konzolama imamo move opcije, treba malo i na PC :)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9