HCL.HR

X360 Hlp.Pls...

• 9 Odgovora
  • 1050 Hitova
*

ReFlex

• **
  • 220
  • uwetkek
X360 Hlp.Pls...
« : 24. Lipanj, 2010., 12:00 »
Ej pozzz ljudi,novi sam u svijetu XBox-a,pa ako nekome nije problem da mi objasni:
1.-Ovo "Instal Game To Hard Drive"zasto to sluzi,jeli se trebaju instal.igre na xbox-u,ako da samo originali ili sta?
2.-Dali se u nas moze kupovati ili nesto skidati preko xbox-a ili je to dozvoljeno samo u UK i USA i dr.normalnim zemljama?

*

wyzard

• Administrator
  • 13438
    • HCL.hr
Odg: X360 Hlp.Pls...
« Odgovori #1 : 24. Lipanj, 2010., 12:10 »
1. instalacija nije nužna, barem ne kod većine igara. iako je preporučljiva, jel - neke se igre brže učitavaju nakon instalacije, a i manje buči sama konzola jer ne očitava toliko s dvd-a.
2. :hihi:. možeš, ali x360 nije službeno zastupljen u hr, tako da moraš napravit acc kao da si iz neke "normalne zemlje"  :hihi:

« Odgovori #2 : 24. Lipanj, 2010., 12:11 »
1.
Nije obvezno instalirati igru na hard disk, ali ako je instaliraš, loading će biti brži, framerate će možda skočiti za par sličica, bit će manje popupa i slično. Generalno, ako imaš mjesta i planiraš igrati neku određenu igru neko vrijeme, preporučljivo je instalirati igru. Osim svega navedenog, ne vrti se disk u konzoli cijelo vrijeme, pa konzola tiše radi, a i čuvaš disk.

Ali i kad instaliraš igru, disk mora biti u konzoli tijekom igranja. Možeš instalirati i originale i piratske igre bez problema.

2.
Možeš kupovati, ali se moraš registrirati na strani akaunt (dakle, odabrat da si iz UK il nešto tako). Al to ćeš ionako morat, jer Hrvatska nije podržana. Tu imaš dobar tutorial za spajanje na Live i općenito odgovore na česta pitanja.

Ae, wyzard me pretekao, al nek ostane i ovo.

*

ReFlex

• **
  • 220
  • uwetkek
« Odgovori #3 : 24. Lipanj, 2010., 15:47 »
Tnx na savjetima...a samo jos da pitam...
1.-Ovi Achievement-i(xb bodovi)ako se registriram na UK...,ako hocu kupiti igru ili nesto skinuti placam tim bodovima ili novcem.....(preko kartice...isl)
2.-Za sto sluze ove "Silver I Gold" karte..?
3.-http://www.shopto.net/XBOX%20360/HARDWARE/XB2ELITE-Xbox%20360%20Elite%20Console.html --- Dali bi to bio taj Jasper (ono da bude x.b. kao da je ovdje kupljen, u HRV ili u BIH)

*

ReFlex

• **
  • 220
  • uwetkek
« Odgovori #4 : 24. Lipanj, 2010., 18:12 »
Za registraciju na UK treba PP(Postanski Broj) ako neko zna neki nek napise......!!!

« Odgovori #5 : 24. Lipanj, 2010., 18:20 »
Achievementi ne služe za plaćanje ničega.  :wildboy:
Njih osvajaš tek toliko, da se možeš usporediti s frendovima, da te natjera da igraš na drugačiji način i slično. Sadržaj na XBL-u plaćaš XBL Pointsima, koji su zapravo virtualni novac. Recimo, za 20 kn dobiješ 200 Pointsa (nisam siguran da je takva tarifa pa me nemoj držati za riječ) koje možeš potrošiti na kupovanje DLC-a i sličnog. XBL Pointse kupuješ ili karticom ili kao bonove (u Sophosu bi ih trebalo bit).

Silver i Gold pretplata se razlikuju u mogućnosti online igranja. Sa Silver pretplatom na Liveu možeš raditi sve osim igranja. Sa Goldom moš i igrat (i prije dobiješ neke demoe).

I da, to je Jasper. Osim polovnih, sad ni ne možeš više naići na išta drugo osim Jaspera. Ništa drugo se ni ne proizvodi već godinu dana.

Isusati, daj nauči koristit gugl. I mozak.
Izguglaj si adresu nekog hotela u Londonu i unesi tu adresu. Jel tako teško?  :wildboy:

*

wyzard

• Administrator
  • 13438
    • HCL.hr
« Odgovori #6 : 24. Lipanj, 2010., 18:21 »
ako imaš kakvog rođaka u inozemstvu stavi na njega

nego:

1. achievementi nisu za kupovanje. za to su ms bodovi koji su neki ekvivalent stvarnim parama. ačivmenti su za hvalisanje samo, jel.
2. silver "karta" je besplatna a s njom imaš pristup samo demo igrama trailerima i tako to. gold ima mjesečnu/godišnju pretplatu i bez nje nemožeš pristupit online multiplayeru kod igara.

edit: eno sad je ixy isto učinio meni.

« Odgovori #7 : 24. Lipanj, 2010., 18:25 »
:))))))

*

ReFlex

• **
  • 220
  • uwetkek
« Odgovori #8 : 24. Lipanj, 2010., 21:58 »
Piso te isus glupi ukuco sam adresu i izbacilo je neke brojeve,neke kurceve....da zavrsim registraciju treba mi "Postanski Broj"......ukucam taj broj i nece....

*

ReFlex

• **
  • 220
  • uwetkek
« Odgovori #9 : 24. Lipanj, 2010., 21:58 »
Bogati znam sta je PP....OMFG :fpalm: