HCL.HR

Xbox One kontroler

  • 42 Odgovora
  • 22759 Hitova
*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Xbox One kontroler
« : 12. Kolovoz, 2013., 20:40 »


Zajedno s novom konzolom stiže nam, logično, i novi kontroler za Xbox One. Microsoft nam obećava 40 novih poboljšanja u odnosu na Xbox 360 kontroler, poput poboljšanog križastog D-Pada i rumble motora na trigerima poznatog pod imenom "Impulse Triggers". Prijašnje tipke Start i Back zamjenute su s Menu i View tipkama.

Microsoft je potvrdio i drivere za PC, očekivani datum izlaska drivera je 2014. godina.

Osim toga, tu je i malo "nategnuta" izjava Zulfi Alama, čovjeka zaduženog za ovaj kontroler, koji tvrdi da je u razvoj novog kontrolera potrošeno oko 100.000.000 dolara. I ne, nisam krivo napisao, u pitanju je STO MILIJUNA DOLARA.

Ako su već toliko novca potrošili na proizvodnju kontrolera, mogli su barem ubaciti stalnu punjivu litij-ionsku bateriju, a ne obične 2 AA baterije :wildboy: Iako ovo neki ljudi vide kao prednost :hiha2:
« Zadnja izmjena: 12. Kolovoz, 2013., 20:47 kaisersephirot »

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Xbox One kontroler
« Odgovori #1 : 12. Kolovoz, 2013., 20:45 »
Meni je već i stari za x360 vrh i nisam naišao na bolji kontroler.
Ne znam samo na što je otišlo tih sto milijuna...
Inače sam čuo neke komentare da su bumperi i triggeri nekako preblizu. Možda je to subjektivno.

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Xbox One kontroler
« Odgovori #2 : 12. Kolovoz, 2013., 20:49 »
Kao radili su kontroler totalno iz početka, razna testiranja, rađenje prototipa, pecto anketa i slično... Za ovo novca su mogli napraviti vrhunski first party naslov :wildboy:

URED: I da, Major Nelson se pohvalio na Twitteru da u paketu s Xbox Oneom dolaze i 2 AA baterije :hiha:
« Zadnja izmjena: 12. Kolovoz, 2013., 20:57 kaisersephirot »

Odg: Xbox One kontroler
« Odgovori #3 : 12. Kolovoz, 2013., 23:17 »
: Iako ovo neki ljudi vide kao prednost :hiha2:

To baš nema nikakvog smisla, jedini segment u kojem je dualshock pobjeđivao xbox joystick je ta punjiva baterija :(
CSadria - Kupovi, LANovi, intervjui i izvještaji s događanja iz Balkan/Adriatic regije.
Web - Facebook - Twitch - Youtube

[/url

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Xbox One kontroler
« Odgovori #4 : 13. Kolovoz, 2013., 00:58 »
Nez, i ja to ne vidim kao prednost, no neki korisnici NeoGAF-a vide ovo kao veliki plus jer mogu odmah zamjenuti baterije i nastaviti s igrom umjesto da priključuju kontroler na kabel.

Odg: Xbox One kontroler
« Odgovori #5 : 13. Kolovoz, 2013., 07:28 »
Jer,,, Dok je joystick na kabelu ne možeš igrat?

(možeš)

(i brže je nego mjenjat baterije)
CSadria - Kupovi, LANovi, intervjui i izvještaji s događanja iz Balkan/Adriatic regije.
Web - Facebook - Twitch - Youtube

[/url

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Xbox One kontroler
« Odgovori #6 : 13. Kolovoz, 2013., 10:07 »
Da, osim ako nemaš TV od pecto inča koji je udaljen od tebe koji 6-7 m dok igraš, zbog čega je nezgodno koristiti kabel. Ponavljam, meni je to također apsurdno, no nekim ljudima je to plus

*

Freddy

  • ******
  • 5994
  • Briljantin.
Odg: Xbox One kontroler
« Odgovori #7 : 26. Prosinac, 2013., 17:36 »
Kontroler je savršen. Čim sam ga izvadio iz kutije, osjetio sam koliko će to biti dobar dio hardwarea. Osjeti se da je nešto manji od prethodnog (iako nije toliko manji fizički koliko se to čini u rukama), ali predivno leži u rukama, baš je udoban i može se s njim igrati cijeli dan. Znam to, jer sam jučer cijeli dan skoro proveo uz Fifu, bez ikakvih problema. :hiha:

D-pad je krasan, baš lijepo klikće i sad ga puno češće koristim nego što sam to činio na x360. Ali najveći uživat, bez sumnje su triggeri. Savršenog oblika i veličine i stvarno su spužvasti. Eto, to je najbolji način za opisati to. Zamislite da stišćete dva komadića neke fine spužve na stražnjoj strani kontrolera. Nisam još imao prilike osjetiti onaj Trigger Rumble, ali i bez toga, ovi su triggeri van svake konkurencije, kao i cijeli kontorler uopće. Definitivan upgrade Xbox 360 kontrolera koji je navodno bio savršen. E pa ovaj je još bolji.

Čitam često negativne kritike usmjerene na bumpere ili shoulder tipke, kako god ih zvali. Meni su osobno ugodni i koristim ih bez problema, ali shvaćam zašto bi nekome smetali. Svodi se sve na to kako ste ih koristili na starom kontroleru. Ako ste pritiskali vanjske krajeve (kao ja) neće biti problema, ako ste pak pritiskali unutražnje krajeve to na Xbox One kontroleru neće raditi. Ali nije to toliko strašno, baš zato što vas sam oblik kontorlera tjera da vam prst bude preko vanjske strane bumpera i na triggeru, pa ćete čim se naučite malo na kontorler pritiskati vanjski rub automatski.

Evo i dvije slike. Ovo crveno na kontroleru se inače ne vidi, to je samo IR senzor kojise vidi samo na fotografijama slikanim s blicom.



« Zadnja izmjena: 26. Prosinac, 2013., 17:38 Freddy »

*

xavii96

  • n00b
  • 1
Odg: Xbox One kontroler
« Odgovori #8 : 27. Prosinac, 2013., 00:50 »
Freddy jel ti treba ovaj stariji kontroler ako je na prodaju javi :)

*

Freddy

  • ******
  • 5994
  • Briljantin.
Odg: Xbox One kontroler
« Odgovori #9 : 27. Prosinac, 2013., 01:16 »
Koristim ga na PC-u stalno, zato i je žičani. Onaj koji sam imao sa x360 sam i dao ća sa x360 :)

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Xbox One kontroler
« Odgovori #10 : 27. Prosinac, 2013., 10:54 »
Probao sam XONE kontroler na Gamescomu uz Ryse i Forzu 5 - u Ryseu, koliko se sjećam, nema vibracije na triggerima, ali u Forzi 5 ima i stvar je totalno čudna prvi put kad probaš. Nekako te "bockaju" ti motori ispod plastike. Ali čudno je samo prvih par minuta, kad se navikneš da to postoji i kad uvidiš kako ima smisla u kontekstu onoga što radiš u igri, bude zapravo gušt - da ti bolji osjećaj vožnje, a na neki način i težine auta koji voziš.

*

Freddy

  • ******
  • 5994
  • Briljantin.
Odg: Xbox One kontroler
« Odgovori #11 : 27. Prosinac, 2013., 14:39 »
Tako nešto i očekujem, baš imam osjećaj kao da će bockat i bit čudno, čak i neugodno na prvu.

Šteta što to nisu uključili već u Fifu, jer što je najgore to ima dosta potencijala.

Odg: Xbox One kontroler
« Odgovori #12 : 13. Siječanj, 2014., 08:16 »
da se i ja prikljucim raspravi,slazem se u gotovo svemu s Freddy-em,osim sto se tice LB i RB tipki...Za mene su katastrofalne,igram fifu i nerijetko mi nece prebacit igraca (LB) jer koda treba puno puno jace pritisnut bumpere nego sto je bilo kod X360 kontrolera.Ja se nadam da ce se malo kontroler razradit pa da ce to ici lakse jer trenutno mi je to veliki minus.A sve ostalo je savrseno ( makar mi je ipak drazi stari home button :P )

P.S. Mislim da Dead Rising 3 demo ima triger vibracije,igrao sam malo i upalilo se kad sam pucao i ako je to to onda sam razocaran...isprobajte Demo ima samo 7 gb :hihi:

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Xbox One kontroler
« Odgovori #13 : 15. Siječanj, 2014., 17:31 »
Prikazan i prvi oficijalni kontroler s motivom jedne igre, u pitanju je Titanfall


*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Xbox One kontroler
« Odgovori #14 : 15. Siječanj, 2014., 18:08 »
Lep.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9