HCL.HR

A Song of Ice and Fire (SPOILERS)

  • 637 Odgovora
  • 65467 Hitova
*

Armin44

  • ***
  • 886
  • I'll be one tough act to follow...
Odg: A Song of Ice and Fire (SPOILERS)
« Odgovori #585 : 22. Travanj, 2019., 15:10 »

Odg: A Song of Ice and Fire (SPOILERS)
« Odgovori #586 : 23. Travanj, 2019., 10:53 »
Naravno da se neće nista desavati u prve dve epizode, samo zadnja epizoda je bolja od cele sedme sezone, imala je ono sto je falio sedmoj sezoni, dobri dijalozi, emocionalne momente
Zaplakao sam u par navrata gledajuci epizodu, svojstveni oprostaj od svih likova te zadnji momenti spokoja pred buru
Također sam zaplako par puta slusajuci pesmu, svaki jebeni stih korespondira s onim sto je na ekranu, te se onda setis kroz sta su prosli te da prave muke tek dolaze
Jonova prva reakcija je ocekivana, nevjerica, šok, te onda sklapanje citave slagalice te procesiranje te informacije, te je na kraju shvatio da sve ima smisla, Ned je citav zivot izbegavao da mu kaze ime majke, da bi mu to tek obecao kad je pristupio Nights Watchu
Ono s Aryom ima smisla, proveli su dvije sezone zajedno, te se vec tada moglo naslutiti da se zaljubljuju jedno u drugo
Bran je najbitniji lik u celoj prici, on moze da vidi sve sto se dogodilo, sta se događa, te sta ce se dogoditi, daje tek dovoljno informacije svima da bi se dogodilo ono sto je on vidio, na taj nacin on kontrolise citav timeline i sta se dogada
I sto se tice price, sve vezano za glavne likove ce biti dovrseno, ostace sitnice poput onoga sto je Varys cuo u plamenu kad su mu odsjekli muda, sta se dogada s Edmureom i slicno, ali dobro, svaka iduca epizoda je 80min, mozda i bude adresirano
Jedina zamerka je ta sto su relativno kratke epizode, mogli su dodati par scena, da znamo sta se desava s Melisandre te u ostalim delovima kraljevstva
Nadam se da sam lepo protuargumentirao stvari koje si ti napisao, ako ti jos sta nije jasno mogu i jos 1000 rijeci napisati ako treba
« Zadnja izmjena: 23. Travanj, 2019., 11:07 hacksor1234 »

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: A Song of Ice and Fire (SPOILERS)
« Odgovori #587 : 23. Travanj, 2019., 12:17 »
Melisandra će donest slonove, to mora ostati iznenađenje

Odg: A Song of Ice and Fire (SPOILERS)
« Odgovori #588 : 23. Travanj, 2019., 13:12 »
Najverovatnije ce dovesti Fiery Hand, zbog toga se i vratila u Volantis

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: A Song of Ice and Fire (SPOILERS)
« Odgovori #589 : 23. Travanj, 2019., 16:48 »
https://youtu.be/eTa1jHk1Lxc
So good.
Za naježit se, jedino po čemu ću pamtit 2. epizodu

*

Armin44

  • ***
  • 886
  • I'll be one tough act to follow...
Odg: A Song of Ice and Fire (SPOILERS)
« Odgovori #590 : 29. Travanj, 2019., 15:22 »


 :wildboy:

Odg: A Song of Ice and Fire (SPOILERS)
« Odgovori #591 : 29. Travanj, 2019., 19:08 »
Evo maloga ranta
Nakon gledanja epizode sam bio jako triggerovan ali na kraju kad sam malo razmislio ima smisla
Ima smisla da to bude Arya koja je uvek htela biti borac te je postala trenirani ubojica, ima smisla da to bude bodez kojim je bran trebao biti ubijen, poetska pravda
Jos u trecoj sezoni je Melisandre spomenula sve te oci koje ce ona ugasit, te je opet napomenula u ovoj epizodi, te je Beric bio ozivljen 6 puta da bi spasio Aryu, sve to ima smisla
Ali je krajnje retardirano, jeftino i antiklimaktičko zavrsiti pretnju White Walkera ovako, pretnje koja je buildana 8 godina od prve jebene epizode
S ovim su dobrano sjebali seriju te ce vecina fanova imati gorak okus u ustima nakon ovoga

Odg: A Song of Ice and Fire (SPOILERS)
« Odgovori #592 : 29. Travanj, 2019., 20:43 »
Jep, slažem se, iznimno jak antiklimaks i jeftin kraj. Izgubio sam volju pisat ostale dojmove iz epizode kolko mi kraj sucka i kolki je NK pussy :(
Lista odigranih:2015,2016,2017,2018,

*

Haki

  • *
  • 72
Odg: A Song of Ice and Fire (SPOILERS)
« Odgovori #593 : 29. Travanj, 2019., 20:53 »
Rekao sam ja odavno cim su rekli da ce biti jos jedna sezona i to samo 6 epizoda da ce biti shit. Skoro kraj epizode i mislis ajde gotovo je, kad ono arya uleti izmedu toliko puno walkera i ubije kinga pa hebote kada sam vidio nisam mogao vjerovati, da su ovako glupo spali, mislim znao sam da ce biti glupo, ali ovoliko glupo je nevjerojatno.

Bran - Hebo te isus pa sto je on na kraju? Netko je rekao da je on taj king i evo opet na kraju nemas sto vidit i znat od toga brana, tko je zapravo bran? zbog cega king upravo njega zeli ubit?

John - Sto je sa, sad je ovo debilno uopce reci "johnovim zmajem?" jeli mrtav? Koja je ono retardirana scena bila kada john ide sam na kinga? I umjesto da ga king ubije on ozivi sve -.-

Melissandre - retardirano do bola

Khalesi - ok, svaka cast osim na sceni gdje je spasi njezin "vitez na bijelom konju"...

Arya - retardirano do bola, ona, sansa i bran kao da su trebali imati u cijeloj seriji 3-4 epizode i gotovo.

White walkeri - hebeno, znaci kada su se ugasile sve vatre znas da ih nesto prehebeno ceka i iza scena njihovog napada me podsjetila na lord of the rings tj ghost army, nema im kraja :)

Sada je ostala samo cersei i napokon nece biti tamne slike kao ovog puta nego sve lijepo, ali to je samo izgled, prica ce kao uvijek biti retardirana, evo hacksor je spomenuo da je melissandre rekla aryi u 3 sezoni da ce ona ugasit oci, ajde koliko ljudi se sjeca sto je bilo u 8 epizodi prosle sezone, a kamoli u 3 sezoni. Naravno, serija ce nakon zavrsetka ove sezone pokupit sve nagrade, a pravu nagradu za najbolje sranje od price nikada nece dobiti.

Edit: Tek sam sad sada pogledao preview 4 epizode cini se da su oba zmaja zivi, samo jedan ima rupe na krilima :p
« Zadnja izmjena: 29. Travanj, 2019., 20:58 Haki »

*

Armin44

  • ***
  • 886
  • I'll be one tough act to follow...
Odg: A Song of Ice and Fire (SPOILERS)
« Odgovori #594 : 29. Travanj, 2019., 21:09 »
Meni nije jasna odluka, a pričao sam već o tome sto puta da nam se dostavi samo šest epizoda u zadnjoj sezoni, i to u situaciji kad imamo Cersei živu na jednoj strani, i Night Kinga na drugoj.
Već tu počinje problem, jer ti u šest epizoda moraš jako puno toga za prikazati i samim time što je zadnja sezone završiti seriju kako spada, imati neki zaokruženi kraj.
I sad pazi ovo, od prve sezone mi čekamo da mrtvaci pređu zid, i da vidimo taj otvoreni sukob živih i mrtvih, jer s obzirom kako serija počinje lako se da zaključiti da je to main story, a ovo ostalo iako ima veći screen time služi kao distrakcija od one bitne stvari.
I nakon skoro deset godina, dobijemo mi to što smo čekali i to počne i završi u bukvalno jednoj epizodi, i to mi užasno smeta.
Night King mi je bio fenomenalan od prvog pojavljivanja u seriji pa do ove epizode, gdje je pokazao vrhunac svoje moći, i odluka da takav lik koji predstavlja pravog negativca, završi svoju ulogu na ovakav "jeftin" način mi baš nije jasna.
A moglo se je ići u drugom smjeru, da smo se riješili Cersei još prošle sezone i ostavili za zadnju sezonu sukob mrtvih i živih, i to ne u vidu jedne bitke, nego da to bude rat koji će trajati kroz čitavu sezonu i odnijeti sa sobom mnogo više žrtava nego smo to danas vidjeli, ja sam tog mišljenja da bi to mnogo bolje izgledalo, i imalo za rezultat daleko bolju završnicu seriju.
Ipak ima tu puno stvari koje moram pohvaliti, bitka je bila na vrhunskom nivou, a drama zajedno sa muzikom zadnjih deset minuta epizode bila mi je odlična.
U svakom slučaju, još su nam tri epizode ostale i idemo to odgledati do kraja.

*

Haki

  • *
  • 72
Odg: A Song of Ice and Fire (SPOILERS)
« Odgovori #595 : 29. Travanj, 2019., 21:26 »
U iducoj epizodi nitko nece ni pitati tko je ubio kinga vec ce svi to znati i nece nitko aryu pogledati kao nekog super heroja, sada kada vidis da su svi dothraki mrtvi, iako u ovoj epizodi su prikazani kao da ih je jako malo, a ne 100 000.... koliko je ostalih vojnika zavrsilo mrtvo i sto im je od vojske ostalo? walkeri su poharali vecinu grada, a vec ce mo u iducoj vidit da ih ima puno vise nego sto cersei ima vojnika.... i eto 8 sezona cekas CUDO od bitke i bude sranje i kasnije ce mo vidit da smo zapravo to CUDO od bitke cekali da bude borba protiv cersei, a ne protiv kinga  i vjerujem da ce bitka biti puno bolja nego ova od 3 epizode, ali opet, neka bude sve vrh vrhova, na kraju ce biti kao i walker tesaski renger, vidit ces sve i svasta, a prica retardirana do bola.

*

Armin44

  • ***
  • 886
  • I'll be one tough act to follow...
Odg: A Song of Ice and Fire (SPOILERS)
« Odgovori #596 : 29. Travanj, 2019., 22:22 »
Što moja stara kaže, osam sezona govore "coming, coming" (misli na winter is coming xd), a na kraju "zima" trajala epizodu xd
Al' dobro, razumijem ja i njihovu stranu, nije lagan zadatak završiti ovakvu seriju.

*

Haki

  • *
  • 72
Odg: A Song of Ice and Fire (SPOILERS)
« Odgovori #597 : 30. Travanj, 2019., 11:50 »
Americka serija za americku publiku. Samo pogledaj reakcije na jubitu u kaficima, da je bilo tko napravio hamburger, bacio na kinga i ubio ga oni bi i dalje bili odusevljeni. Iako ne gledam walking dead, govore za seriju da je postala prerazduzena, sto bi za got bilo super da se sve sazna, iako bi bi bilo prekasno, ali mislim da bi bilo puno bolje nego ovo sto sada vidimo.

Odg: A Song of Ice and Fire (SPOILERS)
« Odgovori #598 : 30. Travanj, 2019., 17:47 »
Epizoda je trebala završiti kad je Nk došao do Brana i pogledao ga.

Hype za iduću epizodu bi cijeli tjedan bio na over 900000000000000000

Ovak...meeeeh
Lista odigranih:2015,2016,2017,2018,

Odg: A Song of Ice and Fire (SPOILERS)
« Odgovori #599 : 30. Travanj, 2019., 20:53 »
Epizoda je trebala završiti kad je Nk došao do Brana i pogledao ga.

Hype za iduću epizodu bi cijeli tjedan bio na over 900000000000000000

Ovak...meeeeh

Slazem se da su barem trebali zavrsit cliffhangerom, iako bih vjerojatno bio inzerviran al opet vjerujem da takav rat i takav villain zasluzuju barem dvije epizode od sveukupnih 6 (jest da je bila najduza epizoda al opet nije to to), a ako je vec trebalo ovak zavrsit onda su mogli taj glavni cast malo "prorijedit" jer bas i nitko znacajan nije umro sudeci da je taj strah od NK vec  od prve sezone bio nest sta te zaintrigiralo za cijelu pricu i jednostavno si znao da nest nece dobro zavrsit po tom pitanju...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9