HCL.HR

Filmski klub

  • 133 Odgovora
  • 19366 Hitova
Filmski klub
« : 06. Siječanj, 2014., 05:59 »





Lijep pozdrav, moji dragi filmski connoisseuri. Imam li ja poslasticu za vas!
Ovako kvalitetan podforum, dom vrhunskim raspravama poput online gledanje, Film na dva dvd-a i Spartacus: Blood and Sand zaslužuje pomno krojene teme koje će održati kvalitetu cijelog podforuma na trenutnoj, zavidnoj razini.


Iako smo svi ovdje odlično verzirani gastronomi sedme umjetnosti, pokušajmo zaroniti još dublje i otključati najdublje tajne celuloida!
Tko je taj "David Fincher"? Valja li film "The Godfather"? Zašto je nova "Star Wars" trilogija toliko bolja od stare?
S tim pitanjima na umu, uvedimo još jednu stvar koja neće propasti za dva tjedna jer nikad neće ni krenuti - HCL filmski klub!


Svaki mjesec u godini imat će svoju tematiku te barem jedan film mjeseca koji je "obavezno štivo".
U principu bi taj film trebao biti glavna tema rasprave, no slobodno raspravljamo o bilo kakvim listama, vijestima, preporukama, filmovima ili bilo čemu trećem, dok god ima veze s trenutnom tematikom.
Tematike i pripadajući filmovi se mogu bilo kad predlagati u ovom topiku, a krajevima/počecima mjeseci odlučivat ćemo o tematici i filmu za idući mjesec.
Kako? Nasumičnim odabirom, a da bi sve bilo potpuno transparentno i maksimalno SRS, izvlačenja će se livestreamati. Najvjerojatnije na Twitchu. :hiha:

Početkom svakog mjeseca i nove tematike, napisat ću post koji će predstaviti tematiku i film za taj mjesec te sve ostale informacije, a u postu ispod ovog bit će popis svih tematika ikad s linkovima na pripadajuće postove.
Također, kad cijela stvar jednom krene, editirat ću ovaj prvi post tako da u njegovom vrhu uvijek bude link na trenutnu tematiku (odnosno post u topiku od kojeg ona kreće).

To bi zasad bilo to, ovaj post ću po potrebi još editirati i dotjerati.

Bacajte preporuke. =)
« Zadnja izmjena: 07. Siječanj, 2015., 16:11 [proGABBEing] Ixy »

Odg: Filmski klub
« Odgovori #1 : 06. Siječanj, 2014., 06:00 »
Predložene teme:

1. Apokalipsa (svijeta) - Seengeer
2. Spaghetti western - Adam Jensen
3. Epidemija - Pilip
4. Izolacija - kaisersephirot
5. Terminal illnesses - Chikanovich
6. Desničarski nastrojeni filmovi - prijatelj
7. Incest - [proGABBEing] Richard
8. Zmije - seymour
9. Filmovi o bandama/huliganima - beaver hunter
10. Home invasion - [proGABBEing] Ixy
11. Auti (samo starije od 1990) - Facaa
12. Rusi u svemiru - Emperor Ghaleon
13. Zmajevi - [proGABBEing] SmaugX
14. Trapped - nije_zvone

Rok za prijavu prijedloga za travanj 2014: nedjelja, 23. ožujka u 12:00h.



Dosadašnje teme:

01/2014 - Dvorci - Jadran
02/2014 - Uskrsnuće - n00b
« Zadnja izmjena: 06. Ožujak, 2014., 17:01 [proGABBEing] Ixy »

*

n00b

  • ****
  • 1663
Odg: Filmski klub
« Odgovori #2 : 06. Siječanj, 2014., 06:14 »
rez =) valjda =)
« Zadnja izmjena: 06. Siječanj, 2014., 06:25 n00b »

Odg: Filmski klub
« Odgovori #3 : 06. Siječanj, 2014., 06:20 »
Ne, ne.
Normalno se posta, bez neke rezervacije.

Recimo, budući da još nemamo tematiku, postamo samo prijedloge trenutno i te stvari.
Kad jednom smislimo i odaberemo temu, ja napišem post u kojem predstavim ukratko temu, glavni film koji se gleda i slično.
I onda u drugom postu (ovaj koji sam rezervirao gore kao) linkam direktno taj svoj post. Sve dalje od tog posta je rasprava o toj temi, jel.

A u tom postu u kojem predstavljam tematiku bla bla ću kasnije i polinkati individualne postove u kojima su naše recenzije filmova i slično.
Recimo, kako je Karlo ovdje linkao naše recenzije.
Bla.

Ne znam kolko je jasno, al uglavnom, vidjet ćete ako uspije išta od ovog lol.

*

n00b

  • ****
  • 1663
Odg: Filmski klub
« Odgovori #4 : 06. Siječanj, 2014., 06:25 »
Aha. Znači ide kao tema, onda film koji je a-must za pogledati, ali trebalo bi biti i više filmova na istu temu da se eto, educiramo svi skupa. Jel to?

Odg: Filmski klub
« Odgovori #5 : 06. Siječanj, 2014., 06:36 »
Otprilike. Što se mene tiče, možemo staviti i pet "obaveznih", ali to neće funkcionirati.
Za jedan film mjesečno valjda svi imaju vremena. ;(

A onda dalje koliko tko želi/stigne/zanima ga tema.
To dodatno bude skroz slobodno. Linkaš što god ti se čini da ima smisla u kontekstu tematike - druge filmove, relevantne redatelje... Knjige? Glazbu? Top liste filmova/redatelja/pičaka/prd?
I onda sve to i ja bacim u taj "glavni" post tematike.

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Filmski klub
« Odgovori #6 : 06. Siječanj, 2014., 07:12 »
Gravity-prijedlog.
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

*

black_out

  • ******
  • 4118
  • #IgračVrata
Odg: Filmski klub
« Odgovori #7 : 06. Siječanj, 2014., 10:52 »
:tired:

Uglavnom, TEMA MJESECA: ZIMA ILITI SNIJEG.
Dakle filmovi koji se događaju u takvim vremenskim uvjetima.
Jako jednostavno i poprilično očekivano, ne?

=)
hardcore gamer | rapist | nerd | cis scum | misogynist |

Odg: Filmski klub
« Odgovori #8 : 06. Siječanj, 2014., 11:24 »
I jel mogu ja sad opet napisati Zimu kao prijedlog, pa kad se bude izvlačila tema mjeseca da postoji veća mogućnost da se to izvuče pošto je Bleki gore već to napisao?
Ako da, predlažem zimu iliti snijeg kao temu mjeseca, ako ne, vratim se kasnije kad smislim nešto bolje. ;)
“The optimist thinks this is the best of all possible worlds. The pessimist fears it is true.” - Robert Oppenheimer

*

[proGABBEing] Richard

  • **
  • 519
  • sve je bolje kad se spoha lmao <:^)
Odg: Filmski klub
« Odgovori #9 : 06. Siječanj, 2014., 11:51 »
nadam se da ova zima nije bila ozbiljan prijedlog. kako ćemo odlučit o temi mjeseca?

moj prijedlog odlučivanja je da prvi mjesec bude iksi, odredi temu, onda on namjeni sukcesora, pa taj odredi temu i namjeni svog sukcesora etc.

uvjet da jedna osoba ne može bit film klub osoba dvaput u 6 mjeseci.

Odg: Filmski klub
« Odgovori #10 : 06. Siječanj, 2014., 12:31 »
Može i tako, s tim da svejedno ja "vodim" topik cijelo vrijeme zbog strukture lol.
Moja ideja je bila da uzmemo sve bar polusmislene prijedloge (svaka osoba max 1) i onda između toga rendom što ispadne.

*

Ramza

  • **
  • 390
Odg: Filmski klub
« Odgovori #11 : 06. Siječanj, 2014., 12:46 »
Meni je dobra tema snijeg.
Pogotovo jer bi se prisilio pogledati Groundhog day :hiha:

rulat će ovo <3

Odg: Filmski klub
« Odgovori #12 : 06. Siječanj, 2014., 12:58 »
^^
Jeben film. Gledam ga svake godine barem 2 puta. :hihi:


Groundhog Day - Your Weather Forecast



@Ixy
Ne brini, ne sudjelujem. (a i nije baš da mi se gledaju Titanic, Superbad, Your Highness ili što ćeš predložiti)

Odg: Filmski klub
« Odgovori #13 : 06. Siječanj, 2014., 13:04 »
ma tebi treba pametni telefon hhehe

Odg: Filmski klub
« Odgovori #14 : 06. Siječanj, 2014., 13:06 »
E dečko! Pali RTL, počinje William i Kate! :ementaler:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9