HCL.HR

HCL Filmski Klub Tema Prva - Dvorci

  • 24 Odgovora
  • 4175 Hitova
*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
HCL Filmski Klub Tema Prva - Dvorci
« : 13. Siječanj, 2014., 01:46 »

Veliko mi je zadovoljstvo otvoriti ovaj filmski klub sa ovom spektakularno nezanimljivom i ne previše nadahnjujućom temom (BAR TAKO SVI OSTALI MISLE!!!). Iskreno to mi je bila doslovno prva stvar koja mi je pala na pamet u roku od 10 sekundi kad sam počeo razmišljati o temama i odlučio sam stickati sa tim jer ionako sam mislio da realno neću dobit prvu temu.

Dvorci, sami po sebi jesu kul naravno ali u kontekstu filmova stvari postaju malo problematične. Prvi problem koji sam odmah imao bio je izabrati rendom zanimljiv/dobar film koji ima dvorac NEGDJE ili tražiti jedan od 5 filmova gdje dvorac tvori primaran dio settinga pa se zadovoljiti vrlo mogućim smor/smeće filmom. Naravno izbor je pao na ovo drugo jer bi inače bilo malo bezveze plus bolje gledati smeće koje pripada u temu nego neko viteško govno čisto jer ETO.

Što dovodi do slijedećeg problema sa datom temom, a to je da 98% filmova koji u sebi sadrže gorespomenute plemenite kamene građevine spadaju u povijesne filmove a preostalih 2 posto u nekakav fantasy a oba ta žanra spadaju u top 5 mojih najsmor žanrova. Moram doduše priznati da mi istraživanje nije bilo baš najtemeljitije ali mislim da da nisam fulao nikakav OČITI dragulj i da će moj izbor zadovoljiti svakoga (ok osim Davora iz očitih razloga :hiha: ), makar postoji visoka šansa da su ga neki gledali.

Pa počnimo,,


Redatelj: Roger Corman
Scenarij: Richard Matheson
Predložak: The Pit and The Pendulum, Edgar Allan Poe
Trajanje: 85 min



Ukoliko niste pročitali izvornu priču a izgubili ste vašu knjižnjičku iskaznicu, to možete učiniti ovdje: ovdje / ovdje. Priča ima 2-3 stranice. = )

Radnja cijelog filma odvija se u tom ogromnom i konvultiranom dvorcu koji je naravno više manje napravljen od djelova stare filmske scenografije (budžet je bio 300.000 dolara). Nekoliko scena snimano je vani i tu se vidi nekakav dvorac, ali valjda nije pravi jer ne mogu nać nikakav info da na lokacijama postoji ikakav dvorac. Inače film nisam još gledao pa si ne želim spojlat previše, možda taj dvorac izgleda redikulno pa je očito da nije pravi lel nez.

Ovako općenito o filmu nez što da mislim, ima taj neki status, mogo bi bit dobar.

Zadužit ću karla :hiha: da nađe neku kvalitetnu verziju jer ovako brzim searchom naišao sam samo na smeća a trebalo bi bit dobrih verzija jer kultni film ovo ono. Pa ak nemrete nać pm me u roku par dana.


Jedan od mogućih filmova koje sam mogao staviti a da i znam da je dobar je i Ninth Configuration (1980) ali gledao sam ga plus znam da ga je bar karlo gledao pa ono. Izvan toga, nisam našao baš ništa iole zanimljivo.


Neka se tu nađe lista filmova koji sadže prave dvorce sa godinom izlaska i imenom/infoom o dvorcima. = )
Ovaj post ću možda refrešati sa dodatnim prijedlozima ljudi itd, nez kako će se/hoće li se razvijati stvari,,,

Sretno gledanje! :clap:


« Zadnja izmjena: 13. Siječanj, 2014., 01:52 [proGABBEing] Jadran »
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

*

Seengeer

  • ******
  • 4945
  • ︻デ═一 not srs
Odg: HCL Filmski Klub Tema Prva - Dvorci
« Odgovori #1 : 13. Siječanj, 2014., 01:57 »
Zašto nova tema?

Nisam gledao, ni čitao btw. Moglo bi rulat.

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: HCL Filmski Klub Tema Prva - Dvorci
« Odgovori #2 : 13. Siječanj, 2014., 02:00 »
Zašto ne nova tema nez. oće forum past od silnih podataka od nove teme jednom mjesečno? xD

tisuću puta će bit preglednije.
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

*

Seengeer

  • ******
  • 4945
  • ︻デ═一 not srs
Odg: HCL Filmski Klub Tema Prva - Dvorci
« Odgovori #3 : 13. Siječanj, 2014., 02:31 »
:hiha: da, baš to!!

Priznaj da želiš ući u top 10, a on glasi:

"Najčešćii pokretači tema

Ementaler
    1277
wyzard
    476
Blaster32
    289
snowblind
    257
Cole
    185
Armor
    172
Weky
    151
[proGABBEing] Ixy
    133
Čux
    124
beaver hunter
    113 "

ok lel :/. Al kad je sve na jednom mjestu, nekako ima veću DUŠU,,, Ovako je raštrkano  :hiha:

Odg: HCL Filmski Klub Tema Prva - Dvorci
« Odgovori #4 : 13. Siječanj, 2014., 02:40 »
AAAHAHAHHA
Kralju, dosta. Stvarno nije potrebno ŠTEDITI na temama lol. Nije da će jedna nova tema mjesečno ubiti film podforum.


Dobro izgleda film.,

*

Seengeer

  • ******
  • 4945
  • ︻デ═一 not srs
Odg: HCL Filmski Klub Tema Prva - Dvorci
« Odgovori #5 : 13. Siječanj, 2014., 02:47 »
AHHAHAHAAA
:fpalm:

kralju, pročitaj ponovno moj post (osim sredine :hiha: ).

*

black_out

  • ******
  • 4118
  • #IgračVrata
Odg: HCL Filmski Klub Tema Prva - Dvorci
« Odgovori #6 : 13. Siječanj, 2014., 03:30 »
Naravno da treba zasebna tema za svaku temu. :hiha:
Doduše, u glavnu temu (Filmski Klub) treba linkati autor trenutne (Jadran u ovom slučaju) na zadnju i voditelj Kluba (Ixy) na prvu.
Da sve bude uredno i pregledno za buduće naraštaje,,,

Film naravno pogledam još ovaj tjedan i javim dojmove.
hardcore gamer | rapist | nerd | cis scum | misogynist |

*

n00b

  • ****
  • 1663
Odg: HCL Filmski Klub Tema Prva - Dvorci
« Odgovori #7 : 13. Siječanj, 2014., 05:12 »
Plakat. =))

Svaki film bi trebao svoju temu imati, čini mi se to ok. Ovo što bleki kaže, polinkati i sve će biti ok... Jedino bi dodao SIJEČANJ i godinu u naslov. Možda malo preambiciozno.  :wildboy:

Isto sam se zapitao KOJI film o dvorcima staviti. Ima puno dvoraca ali rijetko su baš oni kao takvi temelj radnje. Sjetio sam se na prvu dva filma; Howl's Moving Castle (2004) (koji su svi gledali) i The Fearless Vampire Killers (1967) (koji je malo čudan, dosta spor i često dosadan al na svoj način šarmantan).

Jako mi se sviđa izbor filma mjeseca. =)

Radujem se gledanju! Ako netko ima prijedloga za još koji dvorac related film, pls pucajte, rado ću pogledati još pokoji.
« Zadnja izmjena: 13. Siječanj, 2014., 05:27 n00b »

*

beaver hunter

  • ******
  • 7243
  • I <3 trance
    • Vatreni App
Odg: HCL Filmski Klub Tema Prva - Dvorci
« Odgovori #8 : 13. Siječanj, 2014., 10:18 »
prokleti grga zašto mi se ne bi sviđao film o dvorcima?

nezz, harry potter se održava u dvorcu a to je unatoč svim očitim manama meni top serijal svih vremena...

nezz, ja baš volim dvorce i taj setting...

:(

veselim se. nadajmo se da karlo može iskopat to sranje, ja ne znam di bi to skinuo :)
Skini besplatnu smartphone aplikaciju --> Vatreni
InPublic.hr - check it out!
Personalna himna - Beaver Hunter

*

[proGABBEing] Richard

  • **
  • 519
  • sve je bolje kad se spoha lmao <:^)
Odg: HCL Filmski Klub Tema Prva - Dvorci
« Odgovori #9 : 13. Siječanj, 2014., 10:20 »
ja ću staviti najbolju verziju filma koji nađem na seedbox i onda to na piratebay i onda ćemo to skinuti svi. =)

edit
iako ubiti neću, odite na publichd.se i tamo upišite ime filma. naći ćete blu rej ripove verzije s dosta seedera.

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: HCL Filmski Klub Tema Prva - Dvorci
« Odgovori #10 : 13. Siječanj, 2014., 11:32 »
prokleti grga zašto mi se ne bi sviđao film o dvorcima?

jer je staro kao,,,
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

*

[proGABBEing] Richard

  • **
  • 519
  • sve je bolje kad se spoha lmao <:^)
Odg: HCL Filmski Klub Tema Prva - Dvorci
« Odgovori #11 : 13. Siječanj, 2014., 11:46 »
old movie lover | coffee enthusiast | book junkie

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: HCL Filmski Klub Tema Prva - Dvorci
« Odgovori #12 : 13. Siječanj, 2014., 12:20 »
Skinuo, pogledam prvom free prilikom :piva:

Odg: HCL Filmski Klub Tema Prva - Dvorci
« Odgovori #13 : 13. Siječanj, 2014., 13:31 »
Ja nisam ni howla gledao. Mogli bi i to ubacit pa komentirat, al prvo poa ovoga.
CSadria - Kupovi, LANovi, intervjui i izvještaji s događanja iz Balkan/Adriatic regije.
Web - Facebook - Twitch - Youtube

[/url

*

beaver hunter

  • ******
  • 7243
  • I <3 trance
    • Vatreni App
Odg: HCL Filmski Klub Tema Prva - Dvorci
« Odgovori #14 : 13. Siječanj, 2014., 13:59 »
prokleti grga zašto mi se ne bi sviđao film o dvorcima?

jer je staro kao,,,

ae, al E.A.Poe, dosta se veselim prospektu gledanja njegove priče, moglo bi bit okej.
Skini besplatnu smartphone aplikaciju --> Vatreni
InPublic.hr - check it out!
Personalna himna - Beaver Hunter

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9