HCL.HR

II. HCL Filmski Klub, veljača 2014. - Uskrsnuće

  • 33 Odgovora
  • 5143 Hitova
*

black_out

  • ******
  • 4118
  • #IgračVrata
Odg: II. HCL Filmski Klub, veljača 2014. - Uskrsnuće
« Odgovori #30 : 12. Veljača, 2014., 11:53 »
Nema potrebe za objašnjavanjem, svi znamo da nije horror ako nije strašno i da nije SF ako se radnja ne odvija u svemiru.

:kava:
hardcore gamer | rapist | nerd | cis scum | misogynist |

*

pilip

  • ******
  • 4442
Odg: II. HCL Filmski Klub, veljača 2014. - Uskrsnuće
« Odgovori #31 : 12. Veljača, 2014., 13:48 »
Ako uspoređujemo Dellamortea sa Danteovom Komedijom, može se reći da Francesco utjelovljuje i Dantea i Vergilija u jednoj osobi. On prolazi kroz taj SVIJET i gleda, kako kažeš, te ljude koji ponavljaju jednu te istu radnju kao u Paklu. Kao narator, on prati i sam sebe jel. U daljnjoj paraleli sa Komedijom, recimo da ŽENA predstavlja Beatrice, kult njegovog obožavanja, vrhunac koji on ne može dostići. Ubojstvom nje ("umrla" je tri puta - simbolika broja 3 koji je temelj Komedije), on ostaje bez daljnjeg vodiča do Raja što se može, recimo, opisati kao kraj one ceste koji vodi iz pakla, kroz čistilište do paradisa.
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

Odg: II. HCL Filmski Klub, veljača 2014. - Uskrsnuće
« Odgovori #32 : 25. Veljača, 2014., 03:03 »
Braindead sam pogledao nekoliko puta pa nez baš da ću ga gledati opet. Ali sjećam se da mi je bio dosta solidan i zabavan. Iako opet, postoji dosta dobra šansa da bih ga sad mrzio.


Dellamorte Dellamore (1994)

A rula. Što više say,,,,
Uz svo svoje koketiranje s filozofijom, psihologijom i referenciranje na (za jednu horor komediju) prilično teške teme, ne zaboravlja biti zabavan lol.
Film je baš dosta bogat u svim svojim elementima. Tematski, vizualno (setovi rulaju), idejno,,,,

watch def


Tetsuo (1989)

Zapravo sam očekivao i teži film,.
Nez, ovo je relativno str8fwd. Ne pokušavam biti RUBAN il nešto,,,, meni se sve činilo relativno jasno. :(
Ae, ponekad je malo dosadan zbog tog svog načina.

ALI, stilski jako rula. Koji vrh vizualno,,,,, pa jemtima.



Nez baš kad ću ga (ako ikad lol) opet pogledati i nije sad UVUAUAUUAVUAU NAJBOLJE IKAD, ali dosta sam zadovoljan,,, pogotovo izgledom, režijom i cijelom tom vizualnom stranom filma.



Warm Bodies (2013)

A meni je ovo bilo dosta simpatično.
Naravno, potpuno onako rendom gledljivi holivudski (bez negativnih konotacija,,,, prije nego karlo i grga počnu smarati iako znaju da nisam tako mislio,,, ali opet, impliciranje da ti glupi šabani čitaju više išta na forumu, A KAMOLI SUDJELUJU,,) film koji vjerojatno neće nikom prosuti mozak il nešto, ali ima tih nekih dijelova i pošalica koje ga izvuku ipak iz nekog prosjeka.

Iako,, dosta me iritirao taj anti mozak način ljudi.
Durrrrr ajmo na čelo svih ljudi ikad staviti frajera koji je debil koji je madde jer mu je žena umrla,,, DURRRRR JA SAM MALKOVIČ JA PRIČAM S MRTVACEM KOJI PRIČA I IMA NEKU INTELIGENCIJU I NE JEDE ME ALI JA NEĆU VJEROVATI DA SE IŠTA PROMIJENILO XDDDDDDDDDDDDD

Mislim, malo je iritantno koliko film ni ne pokušava biti bar centimetar dalje od neke šablone,.
Uzeli su taj standardni ljubavna komedija scenarij, upisali zombije i sve to u njega,.,.., onda je netko došao i rekao HEJ ALI OVO BAŠ NE MOŽE TAKO NEMA TO SMISLA NE BI TO TAKO, ali onda su zaključili da DURRR KOME SE DA TO SMIŠLJATI xDD SNIMIĆEMO OVAKO.

Al eto,,,, možda je baš zbog te šablone gledljiv.


The Crow mi je ostao u sjećanju kao užasan, ali možda ćemo i to provjeriti,.,,.
Za ostalo nezzz,,, vidjet ću koliko će mi se dati.

Odg: II. HCL Filmski Klub, veljača 2014. - Uskrsnuće
« Odgovori #33 : 02. Ožujak, 2014., 19:25 »
:hiha:

The Crow (1994)
..::dok čitate slušajte::..

A ono, da sam ga gledao u nekom ludom društvu (hehee, pozdrav ekipi ;)), možda bi bilo zabavno.
Ovako je bilo samo prrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrd.

Ta 90e goth emo estetika... ja nez. :))))
Bez ikakve trunke ironije ili samosvijesti. Film ima ravno lice dok izvodi to sranje.


doslovno izvodi xDDD


I to se fura baš jako. Def glavna karakteristika filma.
Osim toga je potpuno generičan dosadni akcijski film.
Eric Draven je čak solidan lik. Nekako je jadno smug i sarkastičan kao i dosta današnjih AWESOME likova, ali ima feel prave osobe, nez.

Šteta što su baš svi osim njega dosadno govno. Pogotovo negativci. Ni jedan od njih nema baš ništa.
Bijedno dosta.
Plus, oni zapravo nemaju neki motiv za išta, nego su jednostavno ZLOČESTI. U jednom trenutku čak imaju sastanak na kojem pričaju o tome kako je sve to što su dosad radili onako OKEJ, ali sad trebaju nešto novo zločesto raditi. Eto. Malo.

VRANA (znam da se ne zove tako al jbg, tako ste nazvali film i on se sad tako zove REALNO) izgleda slično kao Ledgerov Joker pa me na sekundu zabavila ideja da je Crow prequel Dark Knighta, a onda sam skužio da je to glupo.


why so serioPRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRD

Da je bar nekako maštovitiji. As ima tu moć regeneracije što je vjerojatno prva ideja koja je ikom pala na pamet kad su pisali scenarij pa ajde stavit ćemo je.
Ili da su bar ti negativci zanimljivi imalo.

Meh. :kava:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9