HCL.HR

Logika u filmovima

  • 35 Odgovora
  • 5203 Hitova
*

n00b

  • ****
  • 1663
Logika u filmovima
« : 08. Ožujak, 2012., 20:26 »
Evo još jedne teme kojoj predviđam ravno...tri posta prije trola. Jer realno tema JEST glupa al eto. Netko mora pokretat i takve stvari.

Jasno je iz naslova sve. Ubije li nekad nekom 'logika' u filmovima sam film?


Recimo mene je prije, kad sam počeo tek montirati stvari, jako zabrinjavalo to što više filmove neću moći normalno gledati jer sam sad ne znam, upućen u to što je na ekranu. Gledaš drugačijim očima sve jel. Dosta kritičnije. Tralala. Istina je da to nema veze jer dobar film je dobar film, i čovjek u sekundu zaboravi na svu analizu i prepusti se. Što je divno kod filma kao takvog jel.  :(

E al svejedno postoji gro stvari koje su ono, smeće. Čest je primjer recimo REC/Blair Witch sheme gdje ja točno vidim kako su neki dijelovi režirani i da je nemoguće, al fakin nemoguće da je tako snimljeno u stvarnosti. Nemoguće čisto zbog zakon fizike jel, odnosa u prostoru itd...mislim nije da to sad toliko SMARA, ali nekad baš odvuče pozornost i onda ne mogu taj dio doživjeti.

Ima i primjera kad djeca, što mi je ingeniozno, imaju dijaloge koji su rezervirani za odrasle ljude. Ok kužim sve al nekad je to toliko isforsano da stvarno ubije, baš ubije film.

Uistinu se ne zamaram takvim stvarima ali nekad jednostavno ono, noooo, zašto to jel. Akcijske filmove di nekome ogroman šiljak probode bubreg pa ovaj za dvi minute trči ful sprint neću ni komentirati. Javljanja na telefon i prekidanja bez bok. More toga ima.

*

Seengeer

  • ******
  • 4945
  • ︻デ═一 not srs
Odg: Logika u filmovima
« Odgovori #1 : 08. Ožujak, 2012., 20:30 »
javljanje na telefon za vrijeme sexa i prekidanje istog  :wildboy:  :hiha:

Odg: Logika u filmovima
« Odgovori #2 : 08. Ožujak, 2012., 20:31 »
toga nema u filmu Kum i zato je najbolji , sto se tice akcijskih filmova , najjace mi je kada se pozitivac i negativac tuku i nakon sto negativac prebije pozitivca ovaj ga nokautira , ali tako UVIJEK BUDE sto ide na zivce , i tema nije bezveze trebalo ju je pokrenut

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Logika u filmovima
« Odgovori #3 : 08. Ožujak, 2012., 20:35 »
neznam.


NEZNAM
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

*

n00b

  • ****
  • 1663
Odg: Logika u filmovima
« Odgovori #4 : 08. Ožujak, 2012., 20:37 »
Oba neznam idu meni ili?  :wildboy:

Odg: Logika u filmovima
« Odgovori #5 : 08. Ožujak, 2012., 20:38 »
Ja sam glupi iksi. Demonstrirao sam dosta puta na forumu to da me takve stvari smetaju.  :hiha:

Ali zapravo ovisi dosta o ostatku filma.
Ako me film uvuče i baš zainteresira, vjerojatno takve stvari neću ni primijetiti. Osim ako je preočito.

Pandorum, recimo.

*

beaver hunter

  • ******
  • 7243
  • I <3 trance
    • Vatreni App
Odg: Logika u filmovima
« Odgovori #6 : 08. Ožujak, 2012., 20:47 »
savršena tema. jer ako nešto mrzim, onda je to kad vidim očite filmske nelogičnosti. ali ne u smislu da gledam harry pottera i onda frajer leti na metli jer realno, nego u filmovima sa stevenom segalom kad on prebije pola svemira. ali na nezabavan način.

recimo, kao mali sam obožavao film brzina, ali kad sam ga gledao nedavno skoro sam eksplodirao od smijeha koliko je pun rupa i režiserskih gluposti. ona scena di autobus preskače rupu od 20 metara je nezz. doslovno sam se pitao kako je to sranje netko ikad mogao popušit. odrastao čovjek mislim, klincima su sve stvari mega. i odmah mi film padne miljardu u očima.

užasno hejtam OČITI cgi u filmovima i radije bi da VATRE i EKSPLOZIJA uopće nema ako se to sranje mora ubacit. mislim, ima i dobro napravljenih cgi sranja, al najčešće su govno. ok, malo sam se udaljio od teme.

uglavnom, u zadnje vrijeme me živciraju romantične komedije, jer sam ih u životu pogledao malo previše pa uviđam istu LOGIKU u svima. i zbog toga to malo hejtam.
Skini besplatnu smartphone aplikaciju --> Vatreni
InPublic.hr - check it out!
Personalna himna - Beaver Hunter

*

n00b

  • ****
  • 1663
Odg: Logika u filmovima
« Odgovori #7 : 08. Ožujak, 2012., 20:54 »
Pa dobro osim Juno i Sarah Marshall filmova meni su sve romantične komedije identične (američke). Isti je recept jel.


Vidiš meni ne smeta što segal prebije pola svemira jer ono, to je segal. To nekako očekujem, ko i herija da leti na metli. Nije isto al u get the point. Mene jebu te neke sitnice koje se postave zdravo za gotovo a u suštini ih baš ne mogu popušiti.

Recimo često njihovo spominjanje lokacija. Di idete? Na jug. Jebote led. Oni idu na jug. Ili došli smo sa sjevera. Pa bokte. Ko da su svi iz gejm of thrones izašli ono. A u amerikama su. Jako često idu na jug ili zapad i ino... :wildboy:

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Logika u filmovima
« Odgovori #8 : 08. Ožujak, 2012., 21:24 »
Kamere u filmovima. Rijetko kad imaju smisla.
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Logika u filmovima
« Odgovori #9 : 08. Ožujak, 2012., 21:59 »
Krivo sam se izrazio čini se. :wildboy:
Ekrani koji prikazuju snimke sa npr sigurnosnih kamera. Pa zumiraju i hodaju uokolo. Ili su režirane. Ugl uvijek nesretan budem. :wildboy:


I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

n00b

  • ****
  • 1663
Odg: Logika u filmovima
« Odgovori #10 : 08. Ožujak, 2012., 22:15 »
baš moraš bit malodušna maloumna osoba da ti smeta odstupanje od logike, znanosti ili biločega u filmovima.

Ne moraš.

Publika je jebeno zahtjevna i uvijek je u pravu. Tak da ono. Tebi ne smeta što klinac od 8 godina ima rečenice rezervirane za odrasle. Meni smeta, jbg, s razlogom.

*

n00b

  • ****
  • 1663
Odg: Logika u filmovima
« Odgovori #11 : 08. Ožujak, 2012., 22:33 »
A jbg, ja isto osjetljiv kad je film u pitanju. Ništa, idemo Konya strpat u zatvor i postati dobri ljudi. :2140:

*

beaver hunter

  • ******
  • 7243
  • I <3 trance
    • Vatreni App
Odg: Logika u filmovima
« Odgovori #12 : 09. Ožujak, 2012., 00:52 »
@karlo

super je odstupanje od znanosti i logike kad gledam Aliena ili Gospodara prstenova, ali hejtam kad se neki normalni film u normalnom settingu postavlja loše.

recimo, toliko me zna živcirat činjenica da u 80% filmova (hororci, SF, akcija, trileri najčešće) se dogodi da jedan mizeran događaj promijeni cijelu radnju filma. tipa, da tog sranja nije bilo, sve bi bilo drugačije. ok, naravno da mora bit nekih pokretača radnje, ali to je uvijek tako loš odabir.

btw, loše je što se sad ne mogu sjetit konkretnog primjera, al to bi u hororcima bilo nezz, žena spava i odluči popit vode u wc-u i taman kad se sagne popit vode u ogledalu se pojavi ubojica koji ju zakolje. klasična scena nezz. možda bi ostala živa da nije bila >> ŽEDNA <<

#glupprimjer
Skini besplatnu smartphone aplikaciju --> Vatreni
InPublic.hr - check it out!
Personalna himna - Beaver Hunter

*

n00b

  • ****
  • 1663
Odg: Logika u filmovima
« Odgovori #13 : 09. Ožujak, 2012., 00:59 »
Dobro biveru al ja ne govorim o takvim stvarima već konkretno stvari koje su meni nerealne. I sjebu mi doživljaj, that's the point.

Kad gledam film zaboravim da je to niz sličica, zaboravim gledati rezove, pokrete kamerom i govna. Jednostavno uživam u priči. Kad neka glupost uleti onda me prene jer skužim namjeru iza toga. Ovo što ti govoriš je ne znam...nije ovo na što ja mislim.  :wildboy:

*

beaver hunter

  • ******
  • 7243
  • I <3 trance
    • Vatreni App
Odg: Logika u filmovima
« Odgovori #14 : 09. Ožujak, 2012., 01:02 »
a skužio sam da sam fulao poantu. kk, samo sam htio da znate što ja hejtam...
Skini besplatnu smartphone aplikaciju --> Vatreni
InPublic.hr - check it out!
Personalna himna - Beaver Hunter

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9