HCL.HR

Minority Report

  • 27 Odgovora
  • 5106 Hitova
*

Shazaam

  • *****
  • 2278
  • But it was so artistically done...
Minority Report
« : 06. Siječanj, 2013., 12:59 »
RETROSPEKTIVA
                       
Godina: 2002.                                                                                     
Redatelj: Steven Spielberg
Žanr: SF



Pustili jucer "Specijalni izvještaj" :hiha: :fpalm: na RTL-u. Ovo je prvi put nakon 6 ili više godina otkako sam ga pogledao. Kroz godine sam zaboravio cijeli sadrzaj fabule pa mi je bilo zanimljivo gledati na mom malom kucnom kino okruzenju, puno bolje nego davne 2002. kada sam gledao u lokalnom kinu i kojoj godinu iza toga DIVX :D na skromnom 19" 4:3 LCD-u.

Film nije dobio dovoljno paznje pri izlasku ni u nadolazecim godinama. Drzi 7.7 na IMDB i 92% Freshness rating na Rotten Tomatoes portalu. Vazno je napomenuti da film datira iz doba kada su ime "Spielberg" i covjek koji ga nosi znacili nesto, ponajvise kvalitetan film.

Sama fabula je dobro osmisljena sa tu i tamo kojim zanimljivim prevratom. Bogata je likovima od kojih svaki ima svoje demone i motive koji ih gone.
Glavni lik John Anderton je klasicni stereotip - vrhunski policajac kojem je posao i obavljanje tog posla najbolje sto moze glavni prioritet u zivotu za kojeg nemari zato sto je izgubio voljenu osobu, zbog toga je psihicki slomljen, antisocijalan, ovisnik o supstancama itd. Bez obzira na stereotip s kojim se susrecemo iznova i iznova, glavni lik je zanimljiv i dobro odradjen od strane Cruisa (znam da ga nitko ne voli, ali sta je tu je) koji sasvim prihvatljivo i realno pokazuje patnju covjeka koji je izgubio sina (one hologramske scene su odlicne). Ostali likovi nisu nista manje nezanimljivi i definitivno doprinose.

Jedini problem koji imam s ovim filmom je zapravo PRESLAB motiv iza glavnog negativca. Njegov motiv da ubije osobu X je bezveze, a ta osoba X nedovoljno vazna za fabulu i apsolutno nebitna u ocima gledatelja. U tako nesredenoj okolini i u drzavi zvanoj SAD, kada socijalna sluzba oduzme dijete ovisniku, ta osoba gotovo da nema prava da dobije skrbnistvo nazad. Osim toga, glavni negativac je mocna osoba, nerazumljivo je na koji nacin mu je ona mogla nastetiti kada ni glavni lik koji je profesionalni istrazitelj nije mogao nista  nego je negativac na kraju krajeva sam sebe izdao.  Uz to sve, pa zar nisu mogli sjesti i porazgovarati XD "znate nama treba vasa kcer za vece dobro" itd. Bezveze. Smatram da zbog toga film nije uspio koliko je mogao, da su bolje to odradili vjerojatno bi bio u top 10 SF filmova ikad.

Malo sam previse oduzio, zapravo je pravi razlog iza ovog posta osvrt na tehnicku i vizualnu stranu filma. Nevjerojatno je koliko je dobro film ostario. Izgleda kao da je sniman 2008. u vrh glave, a zapravo je iz 2002. Dizajn i SF elementi su na mjestu, CGI predobar. Svaka cast ekipi koja je bila zaduzena za efekte, zasluzuju 10 oscara =D> :ave:. Jedino sto izdaje na tom polju su scene sa biljkama, tu se polako vidi zub vremena. :piva:

Ocjena: 8/10 

Bacite oko, ako kojim cudom niste :thumbs:

« Zadnja izmjena: 06. Siječanj, 2013., 13:05 Shazaam »

Odg: Minority Report
« Odgovori #1 : 06. Siječanj, 2013., 13:01 »
Ne može to tako. :hiha2:

Gdje je crtež? :hiha:

*

Shazaam

  • *****
  • 2278
  • But it was so artistically done...
Odg: Minority Report
« Odgovori #2 : 06. Siječanj, 2013., 13:03 »
Ne može to tako. :hiha2:

Gdje je crtež? :hiha:

Haha, herp da derp :D
Bit ce crteza, nemas brige. Ne za sve doduse, a tu spada i "SPECIJALNI hurr durr IZVJESTAJ" :hiha: :fpalm:

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Minority Report
« Odgovori #3 : 06. Siječanj, 2013., 13:31 »
:))))))))))))))))

Odg: Minority Report
« Odgovori #4 : 06. Siječanj, 2013., 14:04 »
floskule "vrijeme kada je ime BLA nešto značilo" asu jebemu kirž kad je on napravio loš film molim te mi reci.

+1
“The optimist thinks this is the best of all possible worlds. The pessimist fears it is true.” - Robert Oppenheimer

*

Shazaam

  • *****
  • 2278
  • But it was so artistically done...
Odg: Minority Report
« Odgovori #5 : 06. Siječanj, 2013., 14:56 »
isuse koja mrtva hrpa smeća piše već u prva dva ODLOMKA.

impliciranje hejtanja domaćih prijavoda jer nisu TOČNI

haha divx ti ludi stari komp standardi. to je baš nešto što bi suradnik OZBILJNO napravio.

taj način pisanja, kao gle ja novine.

floskule "vrijeme kada je ime BLA nešto značilo" asu jebemu kirž kad je on napravio loš film molim te mi reci.

drži se crtanja, ne pisanja, pls.

1. Prijevod uopce nije netocan, nego mi glupo zvuci. Ne volim nas jezik u prijevodima, opet to je stvar mog osobnog ukusa.
2. Nacin pisanja "gle ja novine", molim? Uopce ne pokusavam biti novinar nego samo podijeliti svoje misljenje s ostalima, a ti ako imas problema sa nacinom na koji ja pisem, ne otvaraj moje postove i riješio/la si problem.
3. Floskula i Spielberg. Ako ti mislis, da su neki od ovih filmova na kojima je on radio u zadnjih par godina dobri - Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull, Transformers Revenge of the Fallen i Dark Side of the Moon, Cowboys and Aliens, Men in black III, Real Steel itd. (na svima kao producent) - onda stvarno nemamo sta puno pricati.  Osim toga, osoba koja kaze da je Savages (2012) remek djelo... nezz.

Nisam nista rekao uvredljivo za film. Naprotiv, postao sam  temu zato sto mi je zao sto nije dobio vise paznje i pritom  smatram da je film 8/10. Nisam rekao da je Spielberg los redatelj niti da ima lose filmove, ali cinjenica je da njegovo snazno ime gubi na vrijednosti iz razloga sto se lijepi na poluproizvode stvorene samo za zaradu tipa transformers i cowboys and aliens.

Promatram vec duze vrijeme tvoje ogorcene postove, ocito je da imas problem. Nisam mogao zakljuciti jesi samo troll ili si uistinu takav/va... (nadam se samo da nije "takva").

Hvala na savjetu drzat cu se "Slikanja", a ti molim te se drzi podalje od tastature ukoliko mislis napadat i vrijeđati ljude bez razloga. :thumbs: 

*

Đester

  • *****
  • 2126
  • OSOBNI TEKST
Odg: Minority Report
« Odgovori #6 : 06. Siječanj, 2013., 15:17 »
:hiha:
Cuando puedo ni siquiera el tabaco, por lo menos voy a ser oblejan,,,,

Odg: Minority Report
« Odgovori #7 : 06. Siječanj, 2013., 15:23 »
da su neki od ovih filmova na kojima je on radio u zadnjih par godina dobri - Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull, Transformers Revenge of the Fallen i Dark Side of the Moon, Cowboys and Aliens, Men in black III, Real Steel itd. (na svima kao producent)

Isuse. :ave::ave::ave:
“The optimist thinks this is the best of all possible worlds. The pessimist fears it is true.” - Robert Oppenheimer

*

Shazaam

  • *****
  • 2278
  • But it was so artistically done...
Odg: Minority Report
« Odgovori #8 : 06. Siječanj, 2013., 15:57 »
Promatram vec duze vrijeme tvoje ogorcene postove, ocito je da imas problem.
:hihi:

inače, slažem se ako gledaš i njegove produkcije. al realno fraer ima kurca veze s njima.

U tome i je stvar, pojavi se par puta na setu i samo iskoriste njegovo ime.

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Minority Report
« Odgovori #9 : 06. Siječanj, 2013., 17:08 »
rula minority report.




:hiha:
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

Odg: Minority Report
« Odgovori #10 : 06. Siječanj, 2013., 17:44 »
Spielberg je samo Izvršni producent na svim tim filmovima (Osim Indya kojeg je i režirao) odnosno Executive Producer. On nije povezan sa bilo kakvim stvaralačkim procesom prije snimanja, za vrijeme snimanja i nakon snimanja. On samo na početku napravi par poziva, odredi redatelja, kupi autorska prava ako treba i kaže "krenite". Kad je film gotov kaže ok i ubere svojih 5 ili 10 % kolko god da je.
“The optimist thinks this is the best of all possible worlds. The pessimist fears it is true.” - Robert Oppenheimer

Odg: Minority Report
« Odgovori #11 : 06. Siječanj, 2013., 17:47 »
Svejedno se njegovo ime tu spominje kralju kraljevski.
CSadria - Kupovi, LANovi, intervjui i izvještaji s događanja iz Balkan/Adriatic regije.
Web - Facebook - Twitch - Youtube

[/url

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Minority Report
« Odgovori #12 : 06. Siječanj, 2013., 19:23 »
Super mi je ovo.

On samo na početku napravi par poziva, odredi redatelja, kupi autorska prava ako treba i kaže "krenite". Kad je film gotov kaže ok i ubere svojih 5 ili 10 % kolko god da je.

To ti je sigurno pričao Frenki iz Hollywooda. :hiha:

*

presveti

  • ****
  • 1179
  • sanjam samo pobjede...
Odg: Minority Report
« Odgovori #13 : 06. Siječanj, 2013., 21:51 »
pa nego što rade producenti nego daju lovu, zar ne?

BRANKO LUSTIG VELIKAN FILMSKE INDUSTRIJE
xd
Ali tko može pouzdano znati vjeruje li u nešto ili ne vjeruje?...Koliko puta varljiv osjećaj ili grešku razuma smatramo uvjerenjem! Ja najradije u sve sumnjam - ta sklonost uma ne smeta odlučnosti karaktera; naprotiv, što se mene tiče, uvijek odvažnije idem naprijed kad neznam što me očekuje. Jer ništa me gore od smrti ne može snaći - a smrti ne možeš umaknuti!

*

Đester

  • *****
  • 2126
  • OSOBNI TEKST
Odg: Minority Report
« Odgovori #14 : 06. Siječanj, 2013., 21:58 »
:hihi:
Cuando puedo ni siquiera el tabaco, por lo menos voy a ser oblejan,,,,

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9