HCL.HR

Prometheus (2012)

  • 142 Odgovora
  • 21462 Hitova
*

n00b

  • ****
  • 1663
Odg: Prometheus (2012)
« Odgovori #30 : 08. Lipanj, 2012., 09:09 »
jebote prestani bit jedan od tih film ljudi kojima je SVAKI FILM IKAD osim nekog potpuno rendom filma smeće al taj rendom film im je najbolji ikad.

Koji k to uopće znači lol.

Ne uspoređujem s ejlijenom, i ne kužim taj durr stav. Jednostavno je, film mi nije ni zabavan ni ugodan za gledanje bio i kako se primicao kraju razočaranje je jednostavno raslo. Ukusi bog vam pomogao.

Zbog priče svi gledamo filmove, barem ja. A ovdje me taj dio najviše ubio.

Cijeli svijet je zanimljiv, ko i ejlijeni i sve, ali ja ne znam kako možete biti toliko oduševljeni nizom RADNJI koje se samo vrte na ekranu. Konačan dojam je flah i nezadovoljavajuć. Nije smeće ko što kažem, al je rendom jednostavno, prosječno na kraju i užasno razočaraju te skok na skok na skok 'akcijske scene' koje su tu jer su... tu.

Štagod. Prvi sam koji najviše mrzi filmske kritičare i kritiku, al ovo je čisto subjektivno, film mi je loš i ako izađe directors cut pitanje je hoću li ga opet ikad pogledati.



*

n00b

  • ****
  • 1663
Odg: Prometheus (2012)
« Odgovori #31 : 08. Lipanj, 2012., 11:29 »
sve te stvari koje prosvjećenom gledatelju ne znače puno jer je on iznad toga.

To je uvreda? Sarkastična?

Genijalno.  :wildboy:


*

n00b

  • ****
  • 1663
Odg: Prometheus (2012)
« Odgovori #32 : 08. Lipanj, 2012., 12:34 »
SPOJLERI NE DA MI SE U CRVENO

Cijela ta drama sa operacijom je antiklimatična jer ona nakon svega ušeta u sobu gdje svi... ništa. Ko da se ništa nije dogodilo. Ni ona ne kaže što je bilo već odma nonšalantno po treći put odu natrag.
Tu mi sve pada u vodu jer mi djeluje glupo i namješteno. Porođeni ejlijen sea zaboravi i u biti je tu samo da na kraju sjebe onog velikog. Jednostavno se u jednoj sceni pojavi, paf, ni riječi o JEBENOM EJLIJENSKOM PORODU ZBOG KOJEG JE ŽENA SKORO UMRLA, i onda na kraju bum.

Kuiš, nema to veze s tim što sad pizdiš o prosvjećenosti (lol) ili štagod. Jednostavno mi je to preglupo. Ja se ne mogu uživiti u te scene. Cijelo vrijeme mi je bilo prazno, nepopunjeno, nečisto... jednostavno ne mogu uživati u samom monsteru kao takvom koji je tu STAVLJEN.


SPOJLERI GOTOVI LOLO


Motivi u filmu su lijepi i jebeno zanimljivi sami za sebe, ali svaki čovjek, SVAKI, ima super ideje i motive za neki film ili serije. Svatko ima neku jebenu scenu u glavi, villaine, protagoniste, situacije itd itd. Stvarno ima, bez parodije.

Point je u načinu na koji se to ispriča i dojmu koji to ostavi na gledatelja. Tu je razlika između 'kul monstera' i 'kul monstera do kojeg mi je stalo i bojim ga se/navijam za njega'. Nikad ne gledam tako analitički, to je jednostavno stvar dojma i sad pokušavam to pojasniti pa otud ovi blokovi teksta.

Nasilje ima impact kažeš. Pazi -

SPOJLERI

Nasilje je super primjer kad uleti onaj frajer koji je zaražen bio i napadne ih.

Ok. Taj dio dobro izgleda. I kul je. I šta s njim? Koji je to isus? Zašto bi meni bilo stalo do tog lika ili ijednog drugog u tom sukobu? Totalno je prazno jebote led, pa isto mi je gledao reklamu za Kinder jaje ili tu scenu jer me ničim to ne privlači. Isprazno je jebote, uistinu je isprazno. Ja sam to tako doživio jer jednostavno jesam, ne zbog analize ičega.


SPOJLERI FINITO

U konačnici, jednostavno nisam uživao u filmu i ne volim secirati zašto je tome tako. Ne kažem da monsteri, borbe, CGI i lokacije nisu dobri. Al to meni nije dovoljno za dobar film, jer većina (svi?) high-budget filmova danas jebeno izgleda i ima jebene motive i situacije i scene. Očekivao sam malo više od Prometheusa. Simple as that.

*

pilip

  • ******
  • 4442
Odg: Prometheus (2012)
« Odgovori #33 : 08. Lipanj, 2012., 12:45 »
Sve na n00ba :hiha2:

Niti jedan lik u filmu nije poseban. Osim Janeka koji je barem malo okarakteriziran. Svi ostali su... nista. Pogotovo ostatak ekipe za koje niti neznas kako se zovu i umru odma :wildboy: Cak niti elieni nisu posebni. Ono >VELIKI LJUDI<
Ali ti razgovori :wildboy: U trenutku sam se neugodno osjecao. ergo ELI TI SI NAJPOSEBNIJA ZENA KOJU SAM UPOZNAO U ZIVOTU....... I VOLIM TE. Daj ono, frajeru u mrtvom PROMETHEUSU to kaze :wildboy: I dijalozi u tom stilu.
Cijeli film je toliko banalan, sve se desi cisto da se desi.
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

*

pilip

  • ******
  • 4442
Odg: Prometheus (2012)
« Odgovori #34 : 08. Lipanj, 2012., 12:52 »
Pa bolji od ovog jesu. :( Barem meni. I Sigourni i Paul Reiser >>>> ovi.

Realno, glupo je usporedivat ta dva filma kad nisi jednaki. Ali ono, ekipa od mrtvog Ridley Scotta koji se vraca SF-u ocekuje bolje. Ovo je fakat rendom War of the worlds. :wildboy:
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Prometheus (2012)
« Odgovori #35 : 08. Lipanj, 2012., 13:02 »
nez al ti VELIKI LJUDI su nabildovani bogovi a svi ljudi u filmu su nevažni peoni. Kada gledaš iz te perspektive ni jedni ni drugi ne potrebuju iole veću karakterizaciju.
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

*

pilip

  • ******
  • 4442
Odg: Prometheus (2012)
« Odgovori #36 : 08. Lipanj, 2012., 13:04 »
Za rendom 7/10 SF netrebaju.
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Prometheus (2012)
« Odgovori #37 : 08. Lipanj, 2012., 13:08 »
znači u odiseji su likovi imali karakterizaciju?  :D
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

*

pilip

  • ******
  • 4442
Odg: Prometheus (2012)
« Odgovori #38 : 08. Lipanj, 2012., 13:10 »
Da, Odiseja i Prometheus su u sustini jednaki filmovi. :wildboy: I da HAL je bio poseban i remarkbl.
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Prometheus (2012)
« Odgovori #39 : 08. Lipanj, 2012., 13:14 »
nisam se referirao na tip filma, već na to da "7/10 SF ne treba karakterizaciju."

I ja nisam govorio kako je HEH NIJE POTREBNO KARAKTERIZIRATI već da je možda karakterizacija svjesno svedena na minimum.
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

*

pilip

  • ******
  • 4442
Odg: Prometheus (2012)
« Odgovori #40 : 08. Lipanj, 2012., 13:22 »
STOP stajem ovdje xD Duet GRGOMIR-KARLITO preuzimaju floor.

Ne ozbiljno, nemogu se logicki mjerit s vama pa cu prestat. Pogotovo kad ste zajedno.
Moj point je bio jasan - ocekivao sam epic 9/10 film, vise horor nego SF (ko i Alieni uostalom), a dobio sam, po mom misljenju, rendom 7/10 SF ko i Rat svjetova. Dojmili su me se efekti, glasnoca, vizualni identitet filma.
I zabavan je film. I gledat cu ga opet sigurno. Ali ocekivao sam vise.
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Prometheus (2012)
« Odgovori #41 : 08. Lipanj, 2012., 19:46 »
e ridli skot, otkad je on neki bog isus. što je fraer ikad napravio onako. alien rula al ono.

Gladijajator.
Kingdom of Heaven DC.
Black Hawk Down.

Oba tri rulaju poprilično.



Robin Hood je smeće mrtvo.
American Gangsta također.

I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: Prometheus (2012)
« Odgovori #42 : 08. Lipanj, 2012., 21:08 »
e ridli skot, otkad je on neki bog isus. što je fraer ikad napravio onako. alien rula al ono.
Dobro sto ti je poanta, da je Prometheus bolji od ostalih ridli filmova koji su smece? :hihi: Mislim nisu al ti to kazes.

Idem gledat za 20 minuta :hiha:

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: Prometheus (2012)
« Odgovori #43 : 09. Lipanj, 2012., 00:01 »
Ne svidja mi se sto: pocinje ko neki sci-fi misterij, onda se pretvara u kvazi-horora. Onda se opet vraca ...misterioznost... al nista. Zavrsava. Ne znam, htio sam da se dogodi nesto PAMETNO, da tako zavrsi. :wildboy:

I jos nesto mi se nije svidjelo al se ne mogu sjetit sad. :hiha: E da, ono povezivanje sa alienom na kraju, totalno nepotrebno.

*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Odg: Prometheus (2012)
« Odgovori #44 : 11. Lipanj, 2012., 00:33 »
ono povezivanje sa alienom na kraju, totalno nepotrebno.

Kak misliš "nepotrebno povezivanje s alienom". Što bi očekivao od Alien Prequela, da nije povezan s Alienom? :< Ne kuzim.

Anyway, pogledao, ok film. David mi jeben, sarkastično zanimljiv. Neke stvari su nedorečene i retardirane, ali overall prolazi ae.


Plusevi:
- konverzacije i gluma
- glumci su pogođeni ful
- drži te napetim stalno
- odgovori na neka pitanja

Minusi
- loša maska onog dede, Petera, glas nisu postarili pa je overall izgledalo i zvucalo prosjecno
- neke rupe poput "you have 30 seconds oxygen" sto u prijevodu znači sljedećih 2h bježanja po planeti. Ili tipa zašto je David radio neke stvari protiv posade.
- neke očite scene koje mrzim, tipa "čuju se zvukovi iz vrata, ide pogledat vrata, ajme ima prozirno staklo na vratima, glazba se oštri u pozadini BAM NEŠTO LUPI PO STAKLU AJMO SE SVI ZASRAT"






 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9