HCL.HR

Prometheus (2012)

  • 142 Odgovora
  • 21460 Hitova
*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Prometheus (2012)
« Odgovori #45 : 11. Lipanj, 2012., 00:37 »
- neke rupe poput "you have 30 seconds oxygen" sto u prijevodu znači sljedećih 2h bježanja po planeti. Ili tipa zašto je David radio neke stvari protiv posade.

ako se dobro sjećam kad je bilo to 30 SEKUNDI OSTALO OMFG ušla je u onaj odbačenu "sondu za preživljavanje"  :hiha: di ima zaliha kisika valjda nez.
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Odg: Prometheus (2012)
« Odgovori #46 : 11. Lipanj, 2012., 01:31 »
Pa da, al ono, nigdje nije "napunila" kisik ili nista, sam je izletila van nakon toga.

 :wildboy:

Mislim, zapravo sad samo natežem cijelu stvar, inače je film ok. Zanimljiv čak.

*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Odg: Prometheus (2012)
« Odgovori #47 : 11. Lipanj, 2012., 02:21 »
Pa, zapravo je te pizdarije utrpala u vrecicu koju nije uopce uzela sa sobom  :wildboy:
Al ja sam u tom trenu mislio da su oni stickovi protiv bolova ili sto vec

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: Prometheus (2012)
« Odgovori #48 : 12. Lipanj, 2012., 11:58 »
ono povezivanje sa alienom na kraju, totalno nepotrebno.

Kak misliš "nepotrebno povezivanje s alienom". Što bi očekivao od Alien Prequela, da nije povezan s Alienom? :< Ne kuzim.
Pa tehnicki ovo i nije Alien prequel, prica opcenito je potpuno nevezana od pocetka do kraja, samo sto se na kraju odnikud pojavi taj Alien bez razloga, da bi se moglo reci da je prequel. Ko da su na kraju odlucili da bude prequel i snimili tek toliko scenu od 10 sekundi :wildboy:

*

pilip

  • ******
  • 4442
Odg: Prometheus (2012)
« Odgovori #49 : 12. Lipanj, 2012., 12:01 »
Ima i tokom filma nekakva skulptura Aliena.
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Odg: Prometheus (2012)
« Odgovori #50 : 12. Lipanj, 2012., 18:51 »
Pa tehnicki ovo i nije Alien prequel, prica opcenito je potpuno nevezana od pocetka do kraja, samo sto se na kraju odnikud pojavi taj Alien bez razloga, da bi se moglo reci da je prequel. Ko da su na kraju odlucili da bude prequel i snimili tek toliko scenu od 10 sekundi :wildboy:

Pa, tehnički je Alien prequel.

Od sitnica poput alienovog fonta, slicne glazbe i alienovog krika u trailerima, pa sve do skulptura u kojem se čuvaju mawi geni aliena, svemirskog broda u kojem zbrišu, facehuggera i, well, aliena na kraju.

Redatelj je zapravo htio pokazat kako je nastao alien.

Dakle, inižinjeri ili kako ih već nazvat su proizvodili neko oružje koje bi moglo sjebat cijelo čovječanstvo, one zmije koje si vidio koje su bile u onoj vodi su vjerojatno isto neki development stage tog virusa. 
David inficira onog frajera s tim virusom
Frajer se posexa sa zenom, DNA se pomijesa, stvore prvog facehuggera
Facehugger deapthroata inžinjera, koji ima isti DNA kao i ljudi
Stvori se prvi Xenomorph

I, eto ga, prvi Xenomorph rođen, sad znamo kako su elijeni nastali. Idemo sad dalje.
 

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: Prometheus (2012)
« Odgovori #51 : 12. Lipanj, 2012., 18:56 »
Da, al nije nije uopce usredotocena na nastajanje xenomorhpa vec je nesto sasvim razlicito. I onda na kraju, HEJ, zaboravili smo na xenomorpha! Snimaj tamo scenu :hiha2: Skroz je ko neki afterthought, mogli su samo reci da je sve bilo rendom slucajnost ( :hiha:) i bilo bi isto.

A prikvelast je, al samo zbog toga sto je u istom univerzumu i ima isti filing ponekad.

*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Odg: Prometheus (2012)
« Odgovori #52 : 12. Lipanj, 2012., 19:13 »
Ma da, al na stranu to, ima hrpu rupa i retardacija.

spoiler
#1 Super jebacka, mega skupa medical mašina nema opciju da operira žene (carski rez), pa čak iako je glavni voditelj misije od 3 triljona dolara ŽENA... i ujedno jedina osoba u toj prostoriji
#2 Ultra cool laserske scanning loptice skeniraju sve živo do najstinijeg detalja, vračaju sve informacije u main brod, ali nemaju mogucnost poslat informaciju teamu koji je tamo
#3 ako vidiš hrpu mrtvih tjela na podu, nije bed, ignoriraj to, pokupi mrtvu glavu
#4 ako se izgubiš u alienskoj nastambi, vrati se na mjesto gdje teče nepoznata tekućina, iako prije 5 minuta nisi htio niti uć tamo
#5 ultra napredni alieni uvjek pale svemirski brod - svemirskom frulom
#6 ukoliko prijeti kontaminacija misiji, uvjek OTVORI sigurnosna vrata, ostavi ih otvorena, izađi van s plamenobacačem i spali kontaminaciju.
#7 in year 2100 flamethrowers are still the weapon of choice
#8 vlasnik si misije vrijedne tri triljona dolara i svi misle da si mrtav, nemoj pozvat space-marince sa sobom, nego 2 random debila

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: Prometheus (2012)
« Odgovori #53 : 12. Lipanj, 2012., 19:20 »
A nisam uopce niti dosao do takve podrobne analize (niti to radim opcenito), nego mi se ne svidja sto je film jedno, pa drugo, pa nez... Ko da je bez koncepta nekako.

E da, sniman je u 3D-u, jel? Zasto je opet jako taman, mislio sam da su samo post-produkcija filmovi takvi :wildboy:

*

Shazaam

  • *****
  • 2278
  • But it was so artistically done...
Odg: Prometheus (2012)
« Odgovori #54 : 12. Lipanj, 2012., 19:33 »
Film je hrpa nepovezanog drloga i užasno sam razočaran... ridley scott je ostao na Alienu i Gladiatoru, sve ostalo sto je napravio do sad je katastrofa. Ukoliko se bude snimalo vise ista vezano uz Alien kronike nadam se da ce James Cameron voditi glavnu rijec, a to se odnosi i na 2. dio prometeja.

*

pilip

  • ******
  • 4442
Odg: Prometheus (2012)
« Odgovori #55 : 12. Lipanj, 2012., 19:53 »
James Cameron. Alien. :fpalm: :wildboy: :wildboy: :wildboy:
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

*

n00b

  • ****
  • 1663
Odg: Prometheus (2012)
« Odgovori #56 : 12. Lipanj, 2012., 19:57 »
Super je Alien 2, ne vidim razloga fejspalmu.

*

pilip

  • ******
  • 4442
Odg: Prometheus (2012)
« Odgovori #57 : 12. Lipanj, 2012., 20:03 »
Ajme. :( :wildboy: Odsad prestajem pisat u Film podforumu. Casna rijec. Nezz editat cu samo listu filmova.
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

*

n00b

  • ****
  • 1663
Odg: Prometheus (2012)
« Odgovori #58 : 12. Lipanj, 2012., 20:20 »
Ne moraš prestat pisati, samo argumentiraj svoje mišljenje. Zašto ti je fejspalm na Aliena 2?

*

Shazaam

  • *****
  • 2278
  • But it was so artistically done...
Odg: Prometheus (2012)
« Odgovori #59 : 12. Lipanj, 2012., 20:24 »
ono povezivanje sa alienom na kraju, totalno nepotrebno.

Kak misliš "nepotrebno povezivanje s alienom". Što bi očekivao od Alien Prequela, da nije povezan s Alienom? :< Ne kuzim.

Anyway, pogledao, ok film. David mi jeben, sarkastično zanimljiv. Neke stvari su nedorečene i retardirane, ali overall prolazi ae.


Plusevi:
- konverzacije i gluma
- glumci su pogođeni ful
- drži te napetim stalno
- odgovori na neka pitanja

Minusi
- loša maska onog dede, Petera, glas nisu postarili pa je overall izgledalo i zvucalo prosjecno
- neke rupe poput "you have 30 seconds oxygen" sto u prijevodu znači sljedećih 2h bježanja po planeti. Ili tipa zašto je David radio neke stvari protiv posade.
- neke očite scene koje mrzim, tipa "čuju se zvukovi iz vrata, ide pogledat vrata, ajme ima prozirno staklo na vratima, glazba se oštri u pozadini BAM NEŠTO LUPI PO STAKLU AJMO SE SVI ZASRAT"

Plusevi:

Predivan CGI i okoliš, atmosfera, Noomi Rapace

Minusi:

nepovezani elementi price i smjer : od cega su oni "inzinjerski" idioti bjezali po brodu i sta ih je ubilo?
                                                        Mr. Scott odlucite se vise - Alien, nadnaravni zombie, crni simbiotski parazit koji ti unisti organizam (venom iz spidermana???) ,                    oko/crv/zmija, mala lignja, ogromna lignja, popizditis "inzinjer" koji ni sma ne zna sta ce sa sobom, zast se onaj lik ubio na pocetku?

Retardirani likovi: Makni se od te jebene stvari jesi poremecen jel ne vidis da sikce i da te oce ubiti?

Svrha određenih likova: Charlize Theron je kcerka nekog dede, uuuu sto me iznenadilo to, NOOOT! koga briga jebote?
                                               Ostali su potrosni materijal i odma ti je dano do znanja.

David: dobro odglumljeno s obzirom na svrhu i prozirnost lika, cek malo koju svrhu? Bacio liku crnilo u pice, zasto? Znao da ce ova ostat trudna? Ne samo da je robot nego vidi i u buducnost. Sve u svemu katastrofa.

Neki elementi: Katastrofalni make up dede, osim papaka oni su dostojni :D
                       OK! ima kisika, skinite masku na nepoznatom planetu zasto ne? ionako nema mikroorganizama u zraku, ha da...
                       Nitko se ne cudi kada otkriju bilo kakve oblike zivota, upravo su otkrili da nisu sami u svemiru,a ponasaju se koda zive na enterprise-u


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9