HCL.HR

Što ste zadnje gledali?

  • 18882 Odgovora
  • 1701540 Hitova
*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #13590 : 04. Veljača, 2013., 02:02 »
Pa nisam razočaran, samo sam očekivao drugačijost.

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #13591 : 04. Veljača, 2013., 17:16 »
Lone star

Šerif u mirnom i tihom gradiću nalazi ostatke kostiju nepoznatog čovjeka, te prsten koji otkriva da je bio član masona...
Film koji je proslavio Matthewa McConaugheya(mada se pojavljuje u malo scena rula svojom pojavom i bitan je lik u cijeloj priči).

Film nas cijelo vrijeme vodi kroz sadašnjost i borbu glavnog lika(Chris Cooper) sa samim sobom i događajima iz prošlosti koji su mu usmjerili život, ali i vraća u prošlost i objašnjava događaje koji su doveli do bespotrebne smrti više ljudi. A naravno da je sve moglo biti drugačije.
Svega tu ima. Romantike, drame, napetosti. Film je dosta dugačak i radnja se sporo odvija, ali ne zamara ni u jednom trenutku.
Redatelj je sve odradio na nivou i zadnjih pola sata su odlični i diraju dušu.

Ocjena: 8/10



Les miserables:

Mjuzikl.... Da, baš nisam bio siguran želim li to uopće gledati. I gle vraga. od prvog trena film me zarobio u svoje čari i nije me pustio do zadnje sekunde. Ovo je jedan od onih filmova koje se mora pogledati više puta jer ima dušu, nevjerojatno dojmljivu scenografiju, savršenu glazbu i izvedbu glumaca koja oduzima dah.
Dugogodišnja zatvorska kazna promjenila je život Valjeanu(Hugh jackman), a policajac koji ga je cijelo vrijeme maltretirao(Russel Crowe) ne posustaje u svom planu i cilju ni nakon ponovnog susreta...
Svijet bogatih i siromašnih je odlično dočaran u ovom pravom malom remek-djelu... Borba mladih ljudi koji ustaju protiv tiranije šačice bogatih koji imaju svu vlast u svojim rukama tjera na razmišljanje i odavanje počasti.
Bravo za sve koji su radili na ovom filmu. Pojava Sashe Barona Cohena bila je pravo iznenađenje za mene. i ovdje je onako sarkastičan i smiješan svojom pojavom.
Loše stvari? Moglo je i kraće, malo prerazvučen dio filma u toku pripreme bitke i same bitke.

P.s. Cole, nemoj ovo gledati. Svi ostali, slobodno nađite vremena za ovaj film.

Ocjena: 9/10


Once upon a time in Anatolia

Anatolia. Noć je pala nad prekrasan dio turske. Polja, travnjaci, šume. No, gdje je tu skriveno tijelo čovjeka kojeg traže policajci? I hoće li im uopće krivac za surovi zločin pokazati to mjesto? Previše pitanja, puno napetosti, a tako malo vremena.
Kroz upoznavanje samih likova i njihovih karaktera te večere kod gazde jednog imanja spoznajemo turski mentalitet, položaj žena u društvu(za koji se zna da je na niskoj grani) i tu se počinju otkrivati još neke tajne.
Sa policajcima je i doktor koji cijelo vrijeme odaje dojam smirenog i promišljenog čovjeka. No njegov zadatak neće biti lagan. Svjestan toga postaje sve nervozniji.
A što tek reći za preemotivnog policajca(debeli i brkati lik) koji gubi živce i u jednom trenutku umalo presuđuju optuženom...
Optuženik je sumnjiv na prvi pogled. Onako, baš se stječe dojam da je spreman vlastitu majku zajebati.

Dugačak i napet film koji se jako sporo odvija, ali ta sporina daje još više napetosti i išćekivanja. Svaki lik u priči se bori sa vlastitim previranjima...
Cijela radnja zbiva se u jednoj noći i jednom danu. A kraj... E kraj tek nudi veliku moralnu dilemu koja je stavljena pred doktora.

Ocjena: 8.5/10

P.s. Ne znam kada sam zadnji puta pogledao tri filma zaredom, a da su me sva tri ovako osvojila.
Neću se bojati.
Strah pobjeđuje um.
Suočit ću se sa svojim strahom.
Pustit ću ga da prođe kroz mene i preko mene!

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #13592 : 04. Veljača, 2013., 19:12 »
Ne da mi se pisat i stavljat linkove (jer jos uvijek nisam naucio kako :hiha:), pa cu nakratko:

Dredd: kul je, dobra akcija, malo pretjeruju sa slow-mo efektima al na srecu toga je vise na pocetku. Odlicna muzika.

Les Miserables (ali onaj iz 1998 sa Liamom Neesonom): Prilicno vjeran knjizi sto se tice price, na izvedbu/glumu/bilosto nemam prevelikih primjedbi. Odlicna adaptacija sve u svemu.

Schindlers List: Odlican, lijepo izgleda (mislim, ne na ubijanje zidova nacin nego nezz, bas ima lijepih kadrova il nesto), al mislim da je malo predugacak. Dosta praznog hoda.. tj. nije prazan nego ubijaju zidove i to. Inace ne mogu gledat takve filmove jer se na kraju uvijek osjecam govnasto, al izdrzao sam i vrijedilo je, je nekako feelgood na kraju.

A History of Violence: I prije mi je rulao, al sad kad sam ga bas pazljivo pogledao, jos vise rula. Odlicno ispricana i zanimljiva prica, odlicna gluma, nekako je skroz lagan za gledat. I kraj je osobito dobar.

EDIT: Odlicno. :hiha:
« Zadnja izmjena: 04. Veljača, 2013., 22:31 dibek »

*

Qupo

  • **
  • 317
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #13593 : 04. Veljača, 2013., 21:01 »
Les miserables za istinske ljubitelje mjuzikla.

Inače agonija od dva i po sata koja vas neće učiniti jačom osobom.

*

Me666

  • ******
  • 5556
  • Snaketicus Murphy Jr.
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #13594 : 06. Veljača, 2013., 23:08 »
Der ewige Jude - ?/10

Kako ocijeniti ovaj film? Očito nikako. Maestralno djelo nacističke propagande, odličan dokumentarac koji pažljivo biranim kadrovima i upiranjem prsta na neke osobine Židova lako može izvrnuti mišljenje svakog pojedinca o tom narodu, a ojačati mržnju onih već indoktriniranih. Svijet financija, vanjski izgled, način života, umjetnost i posebice košer hrana neki su od aspekata židovstva koji su sagledani isključivo sa strane koja je odgovarala režimu, a pažljivo biranje citata iz Tore neodoljivo podsjećaju na ateističku propagandu koja nerijetko radi upravo na isti način - uzimanjem citata iz Biblije bez jasno danog konteksta pokušava izokrenuti temeljne kršćanske vrijednosti u nešto zlo i neprikladno svjetskom moralu. No, da ne duljim, još jedan zaključak za kraj - film je ogledni primjerak svakog dokumentarca i treba ga pokazati svakome tko vjeruje u teorije zavjere u smislu da ih nauči kako dokumentarci namjerno pokazuju isključivo jednu stranu priče, prešućujući ostatak kako bi bili zanimljivi gledatelju koji ne misli svojom glavom.

Osobno me se najviše dojmio dio gdje se pokazuje klanje životinja na košer način. Zbilja užasavajuće.
« Zadnja izmjena: 06. Veljača, 2013., 23:09 Me666 »

*

Qupo

  • **
  • 317
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #13595 : 08. Veljača, 2013., 11:29 »
Django Unchained Tarantino ljubić. Može.

*

Calavera

  • *****
  • 2135
  • Sultan
    • http://www.google.com
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #13596 : 08. Veljača, 2013., 12:58 »
Django Unchained (2012)

Evo pogledao ga i ja napokon i film je stvarno... osebujan. Jedan od možda brutalnijih koje sam gledao. Mislim pogledao sam svakakve brutalnosti, ali tipa ona scena mandingo borbe kod Leonarda DiCapria, kad oni navijaju i Leonardo dovikuje jednom od dvojice što da radi, i tako to, to je jedna od scena koje mi fakat nije bilo svejedno gledat. Stvarno nikad prije nisam vidio brutalnost na jednoj takvoj razini. Valjda je to i zbog stvarno dobrog performancea svih tih glumaca, jer obično u filmovima u kojima ima takvih scena to je sve na jednoj površnoj razini i nekako nisi uživljen u sve to, dok ovdje... cijela atmosfera je dosta teška.

Svi glumci su savršeni, beskompromisno uživljeni u uloge i zahvaljujući njima film i je ovakav kakav je. Kažem, očekivao sam neki western sa klasičnom revenge pričom u modernom, quirky, Tarantino stilu, ali nije ispalo tako, dosta je dublje od toga. Moram ga još malo probaviti tako da se ne mogu odlučiti koliko bi mu dao.

EDIT:

... i evo ipak 8/10
« Zadnja izmjena: 09. Veljača, 2013., 00:49 Calavera »

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #13597 : 08. Veljača, 2013., 15:49 »
Po tvojem dojmu manje od 8/10 neće biti... :approve
Neću se bojati.
Strah pobjeđuje um.
Suočit ću se sa svojim strahom.
Pustit ću ga da prođe kroz mene i preko mene!

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #13598 : 08. Veljača, 2013., 17:15 »
ja sam mu dao 6 inače. #bitno

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #13599 : 08. Veljača, 2013., 17:49 »
Dobro, ti si mu dao šest. Ali Calavera još nije dao svoju ocjenu, a po dojmovima bi trebala biti jako visoka.
Neću se bojati.
Strah pobjeđuje um.
Suočit ću se sa svojim strahom.
Pustit ću ga da prođe kroz mene i preko mene!

*

duksy

  • ******
  • 10253
    • hcl
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #13600 : 08. Veljača, 2013., 18:00 »
:approve

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #13601 : 08. Veljača, 2013., 18:32 »
ja sam samo htio staviti brojku na svoj stav.

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #13602 : 08. Veljača, 2013., 18:42 »
imesađ xDDDDDDDDDDD
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

*

Qupo

  • **
  • 317
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #13603 : 08. Veljača, 2013., 21:53 »
2010: Moby Dick jako razočarana da nije tresh već samo zbilja jako loš film. :hiha2:

*

n00b

  • ****
  • 1663
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #13604 : 09. Veljača, 2013., 00:07 »
The Mindscape of Alan Moore

Pogledat će nitko od početka do kraja, al nvm. Zanimljivo je jako.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9