HCL.HR

Što ste zadnje gledali?

  • 18882 Odgovora
  • 1703030 Hitova
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #14400 : 24. Srpanj, 2013., 16:40 »
Suddenly last summer

Film dosta intrigantne tematike. Bogata i posesivna majka, naizgled poremećena nećakinja te njezin brat i majka pohlepni do bola stvaraju zbunjujuću i nimalo laku obiteljsku situaciju...
Jako zanimljivo i kvalitetno filmsko ostvarenje sa dvije ipak predugačke scene(koje traju po cca dvadesetak minuta, ali su jako bitne za film). Kvalitetan scenarij i dojmljivi dijalozi koji prelaze iz letargičnosti u napetost pa opet natrag no drže gledatelja budnim i u očekivanju konačnog razriješenja situacije.
Glumci svi odreda fenomenalni i svi su dobili dovoljno prostora da se maksimalno istaknu.
Sve u svemu, film koji se isplatio pogledati i toplo ga preporučujem.

Ocjena: 8/10


To die for

Mislim da ovo nikad prije nisam pogledao(ili se ne sjećam da jesam).
Uglavnom, Nicole Kidman jebozovna do krajnjih granica u ulozi bogate kćeri koja radi na tv-u uz naravno maksimalni poguranac utjecajnog oca.
Dosta je tu poznatih faca koje su tek kasnije stekle status glumačkih zvijezda(Matt Dillon, Joaquin Phoenix).
Film od kojeg sam imao velika očekivanja i može se reći da su se ostvarila.
Sama ideja je odlično sprovedena u djelo, film ne traje predugo i ne smara ni u jednom trenutku.
Mali minus je možda ne baš kvalitetan odabir glumice za ulogu klinke koja se zaljubi u Jimmya(Joaquin phoenix). Mala em ne zna glumiti, em mi kao pojava nije sjela. Mada je i njezin lik interesantan za promatranje i seciranje.

Ocjena: 7.5/10


Oblivion

Naslušah se uglavnom pozitivnih kritika vezanih uz ovaj film pa ga odlučih pogledati.
I stvarno, film rula u puno stvari. Priča je interesantna(no ipak ima malo klišeja u sebi što ne znači da je u tome pretjerivano), film je vizualno presavršen, baš mi je žao što ga ne pogledah u Imaxu.
Sam početak filma me ustvari najviše uvukao u film, sredina malo spetljana i komfuzna na momente... No kraj zato opet rula!
Tom Cruise uobičajeno frajerski nastrojen, a Freeman onako kulerica i karizmatičan. Obje glavne glumice seksi i daju posebnu notu filmu.
Sve u svemu, vjerojatno najbolji Sf ove godine(možda se i varam, mada sumnjam da ću vidjeti bolji).

Ocjena: 8/10
Neću se bojati.
Strah pobjeđuje um.
Suočit ću se sa svojim strahom.
Pustit ću ga da prođe kroz mene i preko mene!

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #14401 : 24. Srpanj, 2013., 16:50 »
Sve u svemu, vjerojatno najbolji Sf ove godine(možda se i varam, mada sumnjam da ću vidjeti bolji).

Ne znam baš... Meni je Star Trek definitivno bolji. I još trebaju izaći Elysium i Gravity koji će navodno rulat.
“The optimist thinks this is the best of all possible worlds. The pessimist fears it is true.” - Robert Oppenheimer

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #14402 : 24. Srpanj, 2013., 16:56 »
Citat: RoboWarrior via Letterboxd link=ololo
Nema nikakvih pitanja previše, možda jedno ili dva.
Samo malo treba bolje razmisliti.
Al u biti se slažem, impresivan je svakako i zapravo je istina što si napisao, iako sa ocjenom ne bih išao tako visoko definitivno, nego solidnih 8/10.
Neke sitnice su copy/paste iz nekih drugih filmova pa to malo smanjuje ocjenu.

Jedino mi je malo smiješan ovaj dio "Dosada možda i najbolji komad Sci-Fi-a koji sam pogledao." Blade Runner, Odiseja, Star Wars oriđiđi trologija, Alien, Aliens, Matrix, Terminator...??
Pa ako hoćeš i nešto modernije, tu su District 9, Inception, Moon i Star Trek za koji mi još uvijek nejde u glavu na koju foru si mu zviznuo peticu (od 10).

Nije me se ni blizu dojmio toliko kao Oblivion.
Naravno da nisam uzeo u obzir Matrix i Terminator, a i dugo ih nisam pogledao.
Mogao/morao bi možda preformulirati u jedan od...
Ovo je kulno i to jako, dok se po meni Star Trek trudi, ali ne uspijeva baš, forsirano ispada.

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #14403 : 24. Srpanj, 2013., 17:02 »
Oblivion mi je jedan od najiščekivanijih filmova ove godine, drago mi je da je ispao odličan. Sad samo čekam premijeru u našem kinu

:ave::ave: Kralju Oblivion je izašo prije 3 mjeseca. Još ga niste u BiH dobili? :fpalm: Al sad već i ripovi polako izlaze pa ako ti nije do kino ekspirijensa slobodno i ovo pogledaš.
Nisam znao da je tako davno izašao, možda je bio prikazivan i u našim kinima jer baš i nisam u toku društvenih dešavanja zadnjih par mjeseci (bio sam u jeku ispita :mrgreen:).

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #14404 : 24. Srpanj, 2013., 17:05 »
Pa od kud si?
Pogledaj jel ima još u kinu.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #14405 : 24. Srpanj, 2013., 21:22 »
L'ennemi public n°1/Mesrine: Public Enemy #1 (2008)

Biografski film o francuskom gangsteru Jacques Mesrinu (Vincent Cassel), rekao bih malo predug, ali vrlo dobar. Vrlo vjerovatno samo zbog Cassela koji je francuskog gangstera odglumio besprijekorno i sa puno šarma. Da bi se dočarala njegova uvjerljivost, istinitoj priči odlučili su ipak dati malo mašte. Velika greška koju sam napravio sam shvatio tek nakon filma, da je ovo zapravo drugi dio iliti sequel od Mesrine: Killer Instict. Bacam se na prvi dio.



7.0

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #14406 : 24. Srpanj, 2013., 22:30 »
pogledo grown ups 2, iliti starci 2 u cinestaru. nije los film, onak za pogledat s frendovima
''The curse of much knowledge is often indecision.'' - Paarthurnax, Skyrim

*

Pajko

  • *****
  • 3090
  • REEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #14407 : 25. Srpanj, 2013., 07:49 »
Man of steel

Ovo sam čekao mjesecima. Baš sam bio znatiželjan, ali opet svjestan da bi mogao biti djelomično razočaran filmom... No, idem redom napisati dojmove.
Prvom polovicom filma sam jako zadovoljan, čak oduševljen. Od Kriptona koji je vrhunski napravljen, do sam priče. I kada se stvari prebace na Zemlju sve je to jako dobro i smisleno.
Drugi dio je ipak pretjeran po pitanju razbijanja, tučnjave i svega tomu sličnog. Čak sam jedva dočekao da film završi. Ne znam, valjda sam imao prevelika očekivanja nakon dojmljivih prvih sat vremena filma.
Mislio sam da će Hanry Cavvil biti loš Superman, ali zajebah se. lik je to odlično odradio i mislim da je odlična karijera pred njim.
Šteta što Kevin Kostner jnije dobio malo više scena u kojima se pojavljuje... ne znam, lik baš rula u filmu. Rassel Crowe standardno upečatljiv. Vidi se da su ga godine sustigle.
Glazba Hansa Zimmera dosta dojmljiva(samo na momente, nažalost) i ima dosta reciklaže iz njegovih predhodnih uradaka(prvenstveno tu mislim na The dark knight i Inception).
Film je vizualno impresivan(no to se i očekivalo)...
Sve u svemu, dobar film. No ništa spektakularno. Bojim se kraha u nastavku/cima koji slijede.

Ocjena: 7/10


Slažem se u dosta toga s tobom, ali ocjena je previsoka. Prvih sat vremena su bili fantastični, ali realno film traje dva i po sata. Izgubi se interest kasnije, pogotovo jer je ta neka KONSTANTNA AKCIJA, ali ajde likovi nisu ni toliko iritantni. Mislim da je najbolje ovaj film ocijeniti kao prvih sat i 15 i drugih sati 15. Osobno ocjena cjelokupnog filma je 5 =(

URED:

Before Sunset (2004)

Savršeno. Mislim ono, realno slična je šema događanja u filmu kao i prvi put, hodanje gradom i pričanje o životu i tim stvarima, ali recimo puno simpatičnije i nekako otkačenije.
Prvih pola sata su onako malo meh, ali odonda do kraja filma je apsolutno savršeno. Zadnjih 20 minuta, isuse rasplakao sam se od savršenosti :(
Sviđa mi se kako je sve snimano u jednom, scena traje 15 minuta dok oni hodaju u parkiću i ne prekida se nekom rendom sekvencom, drago mi je i da nema flešbekova na prvi film (osim malo u početku).
Definitivno očekujem puno od Before Midnighta.

10/10
« Zadnja izmjena: 25. Srpanj, 2013., 09:25 Pajko »
P.S. Napisano je velikim tiskanim slovima jer stvarno vičem. Najozbiljnije.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #14408 : 25. Srpanj, 2013., 11:36 »
L'instinct de mort/Mesrine: Killer Instinct (2008)

Moram priznati da mi je prvi dio čak i bolji malo, ali za nijansu. Vincent Cassel u oba filma kao i u svakom u kojem se pojavi rula kristove. Gérard Depardieu u ulozi nekakvog bossa pomalo smješan, ali nekako podosta uvjerljiv. Roya Dupuisa nakon Nikite mislim da nisam nikad vidio u ijednom filmu te sam mislio kako čovjek je loš glumac i tu sam se prevario. Sjajno je odglumio Mesrineovog kompanjona. Preporuka svima da oba filma pogledaju u komadu. Mogli bi se napatiti zbog dužine od 4 sata, ali uopće ne sumnjam da je dojam time još bolji. Moram češće dat priliku francuskim filmovima.



7.3

*

Me666

  • ******
  • 5556
  • Snaketicus Murphy Jr.
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #14409 : 26. Srpanj, 2013., 12:52 »
Easy A - 7/10

Upalio sam film za kojega sam mislio da će biti teško teen-srednja-škola-amerika-smeće i koji me odmah na početku dobro nasmijao (nenamjerno) s činjenicom da EMMA STONE glumi NEPOPULARNU, random učenicu, da bi na kraju gledanja čak bio sasvim zadovoljan ovim filmom koji ima kvalitetan ritam, zanimljivu priču koja ostaje zanimljiva u cijelom trajanju filma, dobre likove itd. itd. Nisam razočaran, štoviše oduševljen sam činjenicom da film nije smeće.


*

Freddy

  • ******
  • 5994
  • Briljantin.
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #14410 : 26. Srpanj, 2013., 12:59 »
nez, jel to stvarno smiješno? Ne može bit dobar film, ako je smiješan point za istaknut da EMMA STONE glumi NEPOPULARNU učenicu :wildboy::wildboy:

*

Me666

  • ******
  • 5556
  • Snaketicus Murphy Jr.
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #14411 : 26. Srpanj, 2013., 13:07 »
Smiješno je jer je glupo... mislim Emma Stone, oličje termina jebob je tu kao nepopularna učenica koju nitko ne zamjećuje. Mda.

*

Me666

  • ******
  • 5556
  • Snaketicus Murphy Jr.
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #14412 : 26. Srpanj, 2013., 18:25 »
Spawn - 5/10

Pokušao sam s DC-em, pokušao sam s Marvelom, a sad sam dao priliku Spawnu, superheroju Image Comicsa. Na stranu to što je cijeli film smeće animacija i lutke iz 1997. godine, smećasto je zapravo gotovo sve - ok premisa priče, ali loši preokreti s puno gluposti, dobar glavni lik, ali smeće antagonist, poznati glumci, loše iskorišteni. Nisam u potpunosti razočaran, ali film jednostavno nije na razini. S premisom stripa bi se danas mogao napraviti daleko bolji film.

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #14413 : 27. Srpanj, 2013., 10:07 »


Only God Forgives:
Ryan Gosling i  Nicolas Winding Refn opet udaraju!
Vidim da film nije dobio neke ocjene, ali meni se bas svidio, jer nije standardna koljacina.
Fora mi je sta je nenormalno usporen, sve ide super polako i bez previse dijaloga.
Necu nis napisat da ne spojlam :ementaler:
Muzika opet odlicna kao i u Drive-u.
Preporuka, ko voli poprilicno ''pomaknute'' filmove.
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #14414 : 27. Srpanj, 2013., 12:03 »
Jel sličan Driveu? :(

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9