HCL.HR

Što ste zadnje gledali?

  • 18882 Odgovora
  • 1703369 Hitova
*

Me666

  • ******
  • 5556
  • Snaketicus Murphy Jr.
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15630 : 06. Siječanj, 2014., 21:40 »
The Great Escape - 8/10



Bezvremenski klasik. Malo zna zasmetati gluma karakteristična za vrijeme snimanja filma, ali ništa pretjerano.
« Zadnja izmjena: 06. Siječanj, 2014., 21:43 Me666 »

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15631 : 06. Siječanj, 2014., 21:54 »
To je jedan od onih filmova kod kojih vrijedi ona: „da je bolji ne bi valjalo”, uz Papillon najbolji avanturistički film ikada. Zaslužio je veću ocjenu

*

adjlf

  • *
  • 28
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15632 : 07. Siječanj, 2014., 15:26 »
Lone Survivor - http://www.imdb.com/title/tt1091191/?ref_=nv_sr_2

krenuo gledat bez nekih ocekivanja, mislio sam jos jedan film di ameri idu u borbu poubijaju cijelu vojsku i spase svijet, a dobio totalnu suprotnost film me odusevio. preporuka svima

*

Ramza

  • **
  • 390
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15633 : 08. Siječanj, 2014., 00:31 »
The Groundhog Day

:D
Je li Bill Murray vaš lokalni kriza srednjih godina čovjek?

Rula film naravno.

*

black_out

  • ******
  • 4118
  • #IgračVrata
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15634 : 08. Siječanj, 2014., 00:55 »
<3
hardcore gamer | rapist | nerd | cis scum | misogynist |

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15635 : 08. Siječanj, 2014., 21:19 »
http://letterboxd.com/smaug/films/diary/year/2014/


Update sam listu s dva filma. Ukratko - Don Jon sranje, The Secret Life of Walter Mitty vrh. I neću više nikad u kino u 6 popodne.
majstor za vodovodne instalacije i rješava bazene i ostalo

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15636 : 08. Siječanj, 2014., 22:12 »
The Wolf of Wall Street (2013)

U isto vrijeme mi je genijalan i jedan od najlošijih filmova koje sam pogledao u kinu. Nezz ta gluma je isto takva. DiCaprio i Jonah Hill <3; baš odlično odigrali u svojoj maniri, ali ostatak filma i svega oko njega je žestok smor i jednostavno se nisam mogao opustiti. Previše scena je jednostavno bilo pretjerano i tu me najviše naživcirao. Radnja doslovce nikakva, po meni totalno promašeni biografski koncept. Ima dobrih trenutaka i dobrih fora, ali je puno previše isforsiran da bi me zabavio. Užasno predug i ništavan. Ne sviđa mi se uopće način na koji pokušava zabavljat i impresionirat. U filmu je omjer zraka i novca jednak. Također živcira što pokušava govnare osvjetlit kao good guys, a murjaka i sudstvo kao smeća koja ih jednostavno ne razumiju. Matthew McConaughey da je više bio u filmu definitivno bi ga popravio. Margot Robbie se savršeno uklopila u ovaj film, njezine kvalitete su neupitne (nažalost samo vizualno). Trenutno na IMDb-u drži visokih 8.7 što mi je jako iznenađujuće, no sreo sam jako puno oduševljenih lica, prilikom izlaska iz dvorane, što govori da sve ima svoju publiku.



5.8

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15637 : 08. Siječanj, 2014., 23:11 »
Previše scena je jednostavno bilo pretjerano i tu me najviše naživcirao.

U filmu je omjer zraka i novca jednak. Također živcira što pokušava govnare osvjetlit kao good guys, a murjaka i sudstvo kao smeća koja ih jednostavno ne razumiju.

Iako je naravno svega toga bilo i u pravoj priči (Ako ne vjeruješ, nađi na netu intervjue ljudi koji su tamo radili), naravno ne u toj mjeri i ovdje je ipak pretjerano, no to je poanta filma. Da naguraju svega - novaca, alkohola, kurvi, droge YOLO i svega popratnoga toliko da ti se zgadi i zapitaš se zašto oni to rade? Naizgled propagira sve to, ali zapravo te tjera da se zapitaš: Da i ti zarađuješ milijune svaki tjedan, jel bi i ti bio drugačiji? Jeli bi imao drugačije stavove nego sada općenito o svijetu? Sad možeš koliko god hoćeš pisati o svojim moralnim načelima, "Ne bih nikada jebao kurve i šmrkao kokain 7 puta na dan.", no samo zato jer dobro znaš da nikada niti nećeš imati priliku takvo nešto, niti ću ja, niti će itko na ovom forumu. Savršen prikaz potpune pohlepe, i želje za žešćim partijima, većim hrpama novaca koji na kraju dovodi do implozije svega toga i sve ode u k**ac. Sve to izobličuje čovjeka, jednostavno nisi više isti ni u kakvom pogledu, pa i u pogledu toga na što bi taj novac potrošio. Vidio si i sam da je Jordan na početku bio sasvim normalan čovjek, no čim se zaposlio na Wall Streetu, ludilo je počelo i ostao je isti do samoga kraja kad se malo smirio. Sve je to prikaz korporativne Amerike, velike potrošačke nacije i koliko "malih" ljudi ostane sjebano u tom kapitalističkom sustavu kada se Belfort i ostali sa Wall Streeta puste s lanca. Kupi, kupi, prodaj prodaj.

Što se tiče drugog quotea, to uopće nije istina. Postoje ljudi, kao detektiv, koji provode zakon, zakon namijenjen pravednosti, pravednost da zadovolji ''male'' građane pa su takvi uhvatili neuptino inteligentnog i vještog Jordana u njegovim zločinima. I tako zločin biva kažnjen, a pravda zadovoljna. No, je li to uistinu tako? Koja godina i luksuznom zatvoru na račun poreznih obveznika i slobodan je, a detektiv i dalje rinta. On je sada zvijezda, zvijezda koja je napisala knjigu i okupila ljude oko sebe koji su zaluđeno spremni učiti zanat od prevaranta. Oni su na njegovom seminaru, slušaju i upijaju (zadnji kadar filma). Od koga? Od prevaranta kojeg je društvo osudilo jer društvo teži pravednosti, a zatim od njega napravilo stručnjaka i zvijezdu s brojnim poklonicima. Kakvo je to društvo? No unatoč tome, ima jedna jako kratka (Oko 15 sekundi) na kraju kada se detektiv vozi u vlaku doma, i pogleda oko sebe (Referenca na raniji dio kad mu Jordan nešto sere na brodu) i lagano se nasmiješi. Da, možda je jadan, možda nema novaca, ali ima svoju savjest i sretan je koliko toliko.

Margot Robbie se savršeno uklopila u ovaj film, njezine kvalitete su neupitne (nažalost samo vizualno).

Nije istina. Možda nije Oskarovski materijal, ali ja mislim da je sasvim solidno utjelovila ulogu klasične sponzoruše koja ja tu zbog para, i potpali pete na prvi znak nevolje. Skinula je dobro taj klasični Jersey shore naglasak, isti vrag ko i ScarJo u Don Jonu.

Al dobro, ne sviđa ti se, ne sviđa ti se. Meni je baš bio odličan i u prvoj, urnebesnoj polvici, i pred kraj kada su malo uozbilje i drmatičniji ton poprimi. Nezz, odi gledaj Robocop remake, to će ti se svidjet više možda.
“The optimist thinks this is the best of all possible worlds. The pessimist fears it is true.” - Robert Oppenheimer

*

Seengeer

  • ******
  • 4945
  • ︻デ═一 not srs
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15638 : 09. Siječanj, 2014., 00:00 »
Citat:
"Ne bih nikada jebao kurve i šmrkao kokain 7 puta na dan.", no samo zato jer dobro znaš da nikada niti nećeš imati priliku takvo nešto, niti ću ja, niti će itko na ovom forumu.

pričaj za sebe :faca:

inače, što uopće znači nešto --pa to je tako zapravo i bilo ili se dešava-- Nešto što je istinita priča/neka realnost (bubam bezveze, ništa vezano za ovaj film) ne znači da to u filmu trebamo shvatiti kao dobro jer eto to se dešava. Ako colu iritira to u stvarnom životu, zašto ga ne bi moglo živcirat i u filmu i zbog toga mu dat manju ocjenu. I robo, ipak ti je cole kolega moderator da bi mu spuštao tako idi gledaj robocop xD


*

[proGABBEing] Richard

  • **
  • 519
  • sve je bolje kad se spoha lmao <:^)
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15639 : 09. Siječanj, 2014., 00:06 »
isuse kako si neinteligentan lol.

impliciranje kao ovo je PAMETAN film za vas pametne lel.

i sviđa mi se kako si britko se osvrnuo na to iskvareno američko društvo.

i oskar materijal isuse daj zamisli da ti je to neko mjerilo ave.

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15640 : 09. Siječanj, 2014., 00:14 »
I robo, ipak ti je cole kolega moderator da bi mu spuštao tako idi gledaj robocop xD

Nisam ja to tako mislio, samo kažem da se Robocop bavi nešto manje kontroverznim temama. Očito mu se ne sviđaju kokain, kurve, novac i ta tematika pa će mu se vjerojatno to više svidjeti. Nema ništa loše u tome. Evo, ja kažem da mi je Transformers guilty pleasure i rula jako pa što. :hug

Ričard ako ti smeta, nemoj čitat.
« Zadnja izmjena: 09. Siječanj, 2014., 00:15 RoboWarrior »
“The optimist thinks this is the best of all possible worlds. The pessimist fears it is true.” - Robert Oppenheimer

*

Seengeer

  • ******
  • 4945
  • ︻デ═一 not srs
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15641 : 09. Siječanj, 2014., 00:24 »
:hiha:

al meni je smiješno zašto netko, evo konkretno ti sada, mora sebe tako ograničavat/definirat nešto bla bla kada se radi o tako subjektivnim stvarima kao UMJETNOST. Kad već spomineš to guilty pleasure jel,,, Što je to točno guilty u tome?

*

Ramza

  • **
  • 390
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15642 : 09. Siječanj, 2014., 00:41 »
Robot Ratniku je krivnja užitak gledati film o robotima.

Jel samo meni tu nešto ne štima ili kaj? :wildboy: #jelashjokkes #jelashmadefunny

*

presveti

  • ****
  • 1179
  • sanjam samo pobjede...
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15643 : 09. Siječanj, 2014., 01:07 »
ustvari, bez obzira što film sam po sebi namjerno pretjeruje i tjera gledatelja da mu se zgadi sve to, opet znam da će masi ljudi film biti dobar jer
ono, glavni likovi su ludi kuleri koji povlače boga za muda. + tada je sam film po meni nedovoljno direktan u svojoj poruci, pa ispada da se promoviraju krive vrijednosti.
da sam ja bia u tom svijetu tada, i na neki način oštećeni obični građanin u tom gradu tada, ovaj film bi me baš raspizdija.
Ali tko može pouzdano znati vjeruje li u nešto ili ne vjeruje?...Koliko puta varljiv osjećaj ili grešku razuma smatramo uvjerenjem! Ja najradije u sve sumnjam - ta sklonost uma ne smeta odlučnosti karaktera; naprotiv, što se mene tiče, uvijek odvažnije idem naprijed kad neznam što me očekuje. Jer ništa me gore od smrti ne može snaći - a smrti ne možeš umaknuti!

*

[proGABBEing] Richard

  • **
  • 519
  • sve je bolje kad se spoha lmao <:^)
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15644 : 09. Siječanj, 2014., 01:15 »
prestani kralju bit tako očito jelly na sve to. mislim svatko je, al nemoj pokušat sakrit.

krive vrijednosti lol jesi ti stara baba.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9