HCL.HR

Što ste zadnje gledali?

  • 18882 Odgovora
  • 1703541 Hitova
*

black_out

  • ******
  • 4118
  • #IgračVrata
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15645 : 09. Siječanj, 2014., 01:35 »
LUDI RIKI
hardcore gamer | rapist | nerd | cis scum | misogynist |

*

presveti

  • ****
  • 1179
  • sanjam samo pobjede...
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15646 : 09. Siječanj, 2014., 10:22 »
al baš nisam mislija na zabavu, nego na KRAĐU.

a ko se javlja, lik koji piše ogorčene sarkastične statuse kako mu je bilo ludo vani i kako se isplesao. (vjerojatno nije)
Ali tko može pouzdano znati vjeruje li u nešto ili ne vjeruje?...Koliko puta varljiv osjećaj ili grešku razuma smatramo uvjerenjem! Ja najradije u sve sumnjam - ta sklonost uma ne smeta odlučnosti karaktera; naprotiv, što se mene tiče, uvijek odvažnije idem naprijed kad neznam što me očekuje. Jer ništa me gore od smrti ne može snaći - a smrti ne možeš umaknuti!

*

[proGABBEing] Richard

  • **
  • 519
  • sve je bolje kad se spoha lmao <:^)
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15647 : 09. Siječanj, 2014., 10:57 »
ja?

*

presveti

  • ****
  • 1179
  • sanjam samo pobjede...
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15648 : 09. Siječanj, 2014., 11:24 »
pa na fejsbuku si jednom baš ima 4-5 takvih statusa zaredom kao nešto "isplesao sam se s pucama" :hihi:
Ali tko može pouzdano znati vjeruje li u nešto ili ne vjeruje?...Koliko puta varljiv osjećaj ili grešku razuma smatramo uvjerenjem! Ja najradije u sve sumnjam - ta sklonost uma ne smeta odlučnosti karaktera; naprotiv, što se mene tiče, uvijek odvažnije idem naprijed kad neznam što me očekuje. Jer ništa me gore od smrti ne može snaći - a smrti ne možeš umaknuti!

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15649 : 09. Siječanj, 2014., 13:59 »
film je baš savršen, želim tako živjeti (i ne osjećati se loše zbog toga u isto vrijeme).


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15650 : 11. Siječanj, 2014., 12:39 »
The Purge (2013)

Solidan film zanimljive tematike. Prikazuje alternativnu budućnost gdje u "preporođenoj" Americi postoji dan u kojem su tokom na 12h dozvoljene sve kriminalne aktivnosti (uključujući ubistvo). Trudili su se da nešto ovako nevjerovatno učine što vjerodostojnijim, i nemam zamjerki na to. Film nije dosadan tokom gledanja, međutim mogli su kvalitetnije odraditi neke scene nasilja a i previše su forsirali scene u kojima neko iznenada iskoči pred ekran ali nažalost bez željenog efekta izazivanja trzanja, također očekivao sam da će film biti malo ambiciozniji jer prema ovoj ideji se trebalo nešto mnogo veće napraviti. Ipak, dosta solidan film.

6,5

Would You Rather (2012)

Would You Rather je film kojem je očito uzor bio Saw serijal ali je ipak dovoljno različit i iznenađujuće dobar. Ta usporedba sa Saw-om me proganjala tokom filma pa sam tako imao primjedbe na glavnog negativca koji stoji iza svega toga. On je, za razliku od Kramera, ovu igru organizovao samo radi zadovoljstva gledanja ljudi kako se pate, dakle nema neki viši cilj kao što je to imao Kramer, kojem je igra bila samo sredstvo za postizanje tog cilja. Sama "igra" je često nepravedna i nije fer prema nekim subjektima, a osim testiranja ljudskih mogućnosti nema nikakve druge više ciljeve kao što je to imao Saw, a osim toga testiranje u Saw-u je uvijek bilo 100% fer i pošteno. Također u Saw-u su testni subjekti birani prema svojim zločinima i igra je genijalno bila prilagođena njihovim grijehoviima s ciljem pročišćenja dok u WYR-u su kao testni subjekti birani jadnici kojima je najveći grijeh bio što nisu imali sreće u životu i samo im je još falilo da ih neki manijak zatoči i tjerada  igraju njegovu bolesnu igru. Dakle, ovdje sam žalio te likove dok u Saw-u sam često sa uživanjem gledao kako se pate jer su  to zaslužili. Ni zadatci u igri nisu dovoljno kreativni kao što su bili u Saw-u. Ipak film je, ako ga gledamo kao saseban film, dosta dobar. Pogotovo mi se svidjela zadnja scena koja mi je u velikoj mjeri popravila konačni utisak jer su tim genijalnim potezom poslali jaku poruku: "ne možeš krojiti svoju sreću preko tuđe nesreće, jer tu ipak ima Bog koji određuje sudbine". Ona ženska kada je ubila onog čovjeka koji joj je pomagao tokom cijele igre me toliko razočarala da sam bio mad i baš mi je bilo drago kada je došla kući i vidjela da joj je brat učinio samoubistvo i da je džabe ubila nevinog čovjeka. Drugačiji film od većine današnjih filmova na tržištu i definitivno ga vrijedi pogledati. Bolji je  nego što se  može zaključiti iz mojih komentara jer ja sam ovom filmu pristupio dosta subjektivno i komparirao sam ga sa jednim genijalnim serijalom uz kojeg svi ostali filmovi se čine manje vrijedni.

7,5

Unknown (2006)

Film počinje izuzetno zanimljivo, skupina ljudi se budi u napuštenom skladištu sa potpunom amnezijom, ne znaju ko su, šta rade ovdje a najvažnije od svega ne znaju kome mogu vjerovati. Film je napet tokom cijelog trajanja sa nekim neočekivanim obratima situacije i velikim iznenađenjem na kraju. Dobar.

6,5

Sub Zero (2005)

Neloš film, iako je novijeg datuma starog je kova u stilu akcijskih filmova iz 80-tih. Znači, ima tu zabave ali ne treba očekivati nikakvu dubinu u priči i likovima.

5,5

The Thing (2011)

Ne sjećam se da sam gledao originalnog Thinga iz 1982 ali nakon ovoga sigurno ga neću ni odgledati jer pretpostavljam da je na isti fazon. Nije ovaj film loš, naprotiv sve je na papiru odrađeno školski kako treba, dobri glumci, solidna režija i ostale stvari ali jednostavno nisu pogodili jezivu atmosferu a osim toga ni sam Stvor mi se ne sviđa (previše je gadan a nije strašan). Obzirom da mi film nije bio strašan a nije bio ni misteriozan pa da me to održava napetim tokom filma. Nisam se dosađivao tokom filma ali me nije ni oduševio, zlatna sredina reklo bi se.

6,5

Alien (1979)

Vrhunski film koji za ovoliko godina ništa nije izgubio na kvaliteti. Zanimljiva radnja odličnog sporog tempa kakvog su današnji reditelji već odavno zaboravili, atmosferično, zaista fenomenalna gluma, vrhunska režija, sviđa mi se i taj cjelokupan dizajn i setting. Jedine sitne zamjerke imam na neke nelogičnostii tipa: kako je onaj mali alien za par sati onako narastao jbm zar oni nemaju djetinjstvo :D. Filmski klasik.

8

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15651 : 11. Siječanj, 2014., 17:33 »
Pogledaj thing od Carpentera iz 80-ih.

Bolji je od ovog najnovijeg! Onaj originalni iz 50-ih nisam gledao pa neznam kakav je...
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15652 : 12. Siječanj, 2014., 01:00 »
The Legend of Hercules (2014)



Kao ljubitelju antičkih civilizacija Rima i Grčke, njihove mitologije i općenito tzv. filmova sa mačevima i sandalama, uvijek se obradujem kada se najavi neki takav film. Tako se ja obradovah i kada ugledah najavu za najvećeg grčkog heroja Herkula. Međutim, početni hajp mi je naglo splasno kada su počele silne kritike na račun filma. Zaista još od prvog trailera je počelo pljuvanje koje je kulminiralo trenutnom ocjenom na IMDB-u od 4,1 sa silaznim trendom. Iako ne preferriram gledati  trailere za filmove jer se tu prikažu dijelovi svih scena iz filma uključujući one iz samog kraja i odmah možeš vidjeti sve što te očekuje u filmu bez ostavljanja mogućnosti  iznenađenju. Ali eto dotle  je došlo da sam čak i ja odgledao trailer za ovaj  film da se iz prve ruke uvjerim da li je stvarno tako loš. Trailer me nije pretjerano  oduševio ali sam ipak vidio da nije  ni približno loš kao što se priča. Uostalom šta  kriitika zna, njihovo je da se prave pametni i kritikuju i ako par utjecajnijih popljuju film i svi ostali će ih slijediti. Moja pretpostavka da je film ovako popljuvana je da su na to utjecala dva faktora: 1. Herkula glumi zvijezda Twilighta (naravno zaboravljaju da je dotični glumio i u Besmrtnicima) i to je dovoljan razlog da se svi bune (osim ženske populacije). 2. razlog je što je filmu bio uzor  film 300, to je još jedan podcijenjen film kojeg sude samo pro pretjeranoj upotrebi CGI i sl. a ne uviđaju neke velike kvalitete  tog filma kao što je scenario i sl. Dakle svi bi htjeli da film bude na kvaliteti jednog Gladiatora ili Troje a ne uzimaju u obzir da ovo ipak nije visokobudžetni film. 70 mil. se možda nekome  čini mnogo ali u ovom žanru za epske spektakle se obično odobravaju budžeti od 150-200 mil.

Nego da počnem sa svojim impresijama o filmu. Odmah da kažem da priča osim imena likova i još pokojeg detalja (npr. da je sin Zeusov i sl.) nema nikakvih poveznica sa originalnom pričom iz grčke mitologije, ali to smo mogli  zaključiti još iz naslova jer največi grčki junak se nije zvao Hercules nego Heracles, međutim rimljani su ga „preuzeli“ i dodali u svoju mitologiju i tako se i u modernoj kulturi ustalio naziv Hercules. Međutim ja poštujem umjetničku slobodu da priču ispričaju onako kako hoće, a osim toga ne bi nam  ni bilo zanimljivo kada bi svi filmovi na ovu temu bili iste radnje, neka malo i kreativnosti. A priča u Legendi o Herkulu je dosta dobra, ne treba očekivati neku pretjeranu dubinu ali je dosta zanimljiva, ima tu i romanse, izdaje, osvete, pobune i sve je to lijepo ispričano. Akcija je vrhunska, Rennyju Harlinu je očito uzor bio film 300 koji je imao jednu od najboljih i najatraktivnijih koreografija borbe. Jest da je znao malo pretjerivati sa scenama gdje borci često skaču odozgo na protivnika uz standardno malo usporeno vrijeme, također i poneku malo više  fantazijskiju scenu bih ja izbacio ali sve u svemu nemam većih primjedbi na  borbu. Ako je iko zaslužio da bude prikazan kao nevjerovatan i spektakularan borac to je naravno Herkul. Bilo da je to melee combat, dueli sa mačevima, borbene formacije u velikim bitkama, strijelci i sl. sve je na visokom nivou i prava poslastica za ljubitelje akcije ovog tipa. Što se tiče glumačke  postave i ona je na zadovoljavajućem nivou. Kellan Lutz ne bi bio moj prvi izbor za Herkula, ne bi bio ni 50-ti sigurno ali pretpostavljam da su po meni idealni glumci za ovu ulogu tipa Jason Mumoa bili preskupi ipak je ovaj film imao budžet od 70 mil. što nije dovoljno za film ovog tipa. Lutz se trudio i solidno je odradio ulogu a osim toga privukao je znatan dio ženske publike u kino tako da ne treba pljuvat po filmu samo zato što Herkula glumi „vampirčić iz Tvajlajta“, ja ću na njega od sada gledati kao na Herkula kada ga vidim u drugim filmovima. Međutim glumac koji me najviše oduševio je moj omiljeni borilački majstor Scott Adkins kao kralj Amphitryon. Nisam mogao vjerovati kada sam prvi put čuo  da će glumiti kralja tj. očuha od Herkula, ali bio je fantastičan. Meni kao ljubitelju serije o Spartaku je posebno bilo drago vidjeti Liama McIntyrea koji je najbolji u ovakvim ulogama. I Rade Šerbedžija je također igrao značajnu ulogu i bio je standardno dobar. Još jedna poveznica sa filmom 300 je obilato korištenje CGI animacija, ja lično nemam ništa protiv toga obzrom da je dizajn odličan. 3D efekti su također dobri, posebno je bilo nekoliko odličnih 3D efekata (npr. scena kada se kupaju gdje voda izgledao nevjerovatno dobro kao dao da je tačno ispred tebe, ispaljene strijele su očekivano realistično izgledale, dosta njih me je i „pogodilo“ :mrgreen:, sve u svemu zadovoljavajuć je i ovaj segment). Muzika je na momente solidna  a većim dijelom je nisam primjećivao, falilo je malo onih epskih kompozicija koje "diraju u srce" i od kojih se naježiš kao što su bile npr. u Gladiatoru ili seriji o Spartaku. Još jedan nedostatak koji bih naveo je da je scenario mogao biti  bolji tj. u ovakvim filmovima su vrlo važni jaki govori i naracije koje će se dugo pamtiti npr. film 300 mi je jedan od najdražih ikada upravo zbog  brojnih odličnih govora/dijaloga/naracija, a toga ovdje nema nažalost.

Ne treba imati prevelika očekivanja od Legende o Herkulu, nije to film tipa Gladiator ili Troja koji su epski filmovi sa ogromnom umjetničkom vrijednošću nego više film tipa 300, dakle dosta CGI, možda i previše atraktivna akcija sa svim pratećim efektima poput usporavanja vremena i sl., dosta zabavan film ali ne previše dubok. Ipak ja sam prezadovoljan viđenim spektaklom, nakon svih tih loših kritika bio sam spreman na sve ali film je odličan i veoma me pozitivno iznenadio, mnogo je bolji od onoga prikazanog  u traileru. Film u kojem će podjednako uživati pripadnici i muške i ženske populacije a to nije čest slučaj.

8,5

*

[proGABBEing] Richard

  • **
  • 519
  • sve je bolje kad se spoha lmao <:^)
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15653 : 12. Siječanj, 2014., 12:46 »
fraeru ocjene neidu samo od 8 do 10,,,,,,,

*

Me666

  • ******
  • 5556
  • Snaketicus Murphy Jr.
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15654 : 12. Siječanj, 2014., 13:53 »
Virgin Territory - 3/10



Ne znam zašto sam ovo gledao. Vjerojatno  zato da mogu reći da sam gledao kako više nikad u životu ne bih trebao gledati. Tu i tamo kvalitetne sise, ostalo loše. Loša gluma svih - od glumca koji glumi Anakina koji u ovom filmu ima blaži oblik tourettova sindroma, preko "one neke ženske iz one neke teen serije "OC", do SLAVNOG TIMA ROTHA ... koji je u ovom filmu ne znam zašto, ali mu je netko siguran rekao da je to ozbiljan film pa jadničak glumi tako, što ga čini uočljivim dakle još većim jadnikom od ostalih.


*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15655 : 12. Siječanj, 2014., 14:01 »


Seks s operativnim sustavima. Malo neugodno/10.

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15656 : 12. Siječanj, 2014., 14:11 »


Dobar.

*

Đester

  • *****
  • 2126
  • OSOBNI TEKST
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15657 : 12. Siječanj, 2014., 14:12 »

Rista ;)
Cuando puedo ni siquiera el tabaco, por lo menos voy a ser oblejan,,,,

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15658 : 12. Siječanj, 2014., 14:20 »
fraeru ocjene neidu samo od 8 do 10,,,,,,,
Znam, pogledaj moj post prije Herculesa pa ćeš se uvjerit ;).
Šta ja znam kralju, nije mi cilj da  glumim filmskog kritičara i pravim se pametan. Veliki sam filmofil, uživam u filmovima i trudim se da većinom gledam ciljane filmove koji bi mi se trebali svidjeti i otuda obično visoke ocjene. Jbg ako me nešto zabavi ne mogu mu dati nisku ocjenu. Sinoć sam se s ekipom super zabavio uz Herculesa i dao  sam mu dobru ocjenu koju po meni zaslužuje i  to sam opširno obrazložio. E sad, ako imaš primjedbi baci protuargumente ako si ga gledao. Ja sam uvijek otvoren za zdravu raspravu :piva:

*

black_out

  • ******
  • 4118
  • #IgračVrata
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15659 : 12. Siječanj, 2014., 15:19 »
hardcore gamer | rapist | nerd | cis scum | misogynist |

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9