HCL.HR

Što ste zadnje gledali?

  • 18882 Odgovora
  • 1703290 Hitova
*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15930 : 27. Veljača, 2014., 13:50 »
Pompeii (2014)



Još jedan u nizu kritički popljuvanih filmova a koji se meni svidio. Naravno, Pompeii nije epsko remek djelo a la Gladiator ali je solidan film koji ne zaslužuje da ga zovu "sranjem". Gladijatorska akcija, romansa, smak svijeta, ukratko ima za svakoga ponešto. U ovakvim filmovima sa prirodnim katastrofama su vrlo važni specijalni efekti a u ovom filmu su oni su odlični i jedna od jačih strana filma, što se ne može reći za 3d efekte koji ne mogu dobiti više od prolazne ocjene. Priča nema neku veliku dubinu ili epsku razmjeru ali "drži vodu". Akcija je solidna ali daleko je to od one u filmovima poput 300 ili seriji Spartak koje su savršene na tom polju. S druge strane, glumcima sam apsolutno zadovoljan. Jon Snow je, očekivano, dobro odradio posao; slatka Emily Browning baš savršena za ovakvu ulogu; bad boy Kiefer Sutherland rula kao i uvijek; C. Anne Moss i J. Harris kao Cassijini aristokratski roditelji; Akinnuoye-Agbaje kao ludi crnja (standardni klišej)... Nakon filma sam razmišljao zašto nisam prezadovoljan filmom kad je sve "školski odrađeno", očito mu fali "ono nešto", a onda sam skontao šta je to. Znači, imamo jednu tužnu ljubavnu priču, imamo dva simpatična glumca za tu ulogu koje je lahko zavoljeti, ali ipak na kraju filma ne suosjećamo sa njima, to znači da nešto nije u redu i da nešto fali. A u ovom konkretnom slučaju fali adekvatna muzička podloga koja će "dirnuti u srce" i prizvati pokoju suzu, npr. jedna ovakva bi odradila posao. A ni akcija, kao što sam već spomenuo, nije postigla svoj cilj tj. nisu dobro iskorišteni "slow-mo" i sl. rediteljski trikovi da bi podigli adrenalin kod gledatelja, nije bilo ni moćnih govora ili naracija (u stilu onih iz filma 300) zbog kojih bi se gledatelj naježio. Ukratko, dobar film ali je tu bilo materijala da bude još bolji.
8


The King's Speech (2010)



Kraljev govor sam gledao nakon što sam došao iz kina gledajući Pompeje, i što je najzanimljivije da mi je Kraljev govor bio uzbudljiviji film od (od Pompeja) iako nije imao niti jednu nasilnu scenu. Čak pri kraju filma kada je držao zadnji govor sam prestajao na nogama jer od silnog uzbuđenje (i treme koju sam osjećao umjesto njega) nisam mogao ni sjesti. Zaista ovoliku imerzivnost nisam odavno osjećao. Kada te film toliko "uvuče" i još ako pri tome baš i ne voliš taj žanr, onda to znači da je film remek djelo. Obzirom da je pokupio i par Oskara onda je ovo očito jedan od onih trenutaka kada se i ja slažem sa kritikom što baš i nije čest slučaj. Vrhunska gluma, još bolji scenario. Ima dosta i komičnih scena. Baš prelijep film, za svakoga.
9,5


Jason and the Argonauts (2000)



Koliko god ja volio kvalitetne moderne CGI blockbustere zbog toga što su atraktivniji ipak bude lijepo povremeno odgledati i avanturističke filmove starog kova. Nekako su realističniji po pitanju borbe, dizajna odjeće, arhitekture i uopćeno izgleda junaka (npr. pretpostavljam da stari Grci nisu Heraclesa zamišljali ovakvog nego vjerovatno nekako ovako). Preko loših specijalnih efekata se može preći kada dobiješ 3h ovako dobre i zanimljive mitološke avanture kao što je to pružio Jason and the Argonauts. Jest da su mi zasmetale neke mitološke netačnosti (npr. da je Heracles sin Here a ne Zeusa kako je tačno) ali bilo je zato dosta simpatičnih scena sa Zeusom i Herom, više sam se puta nasmijao njegovim forama. Među glumcima me iznenadilo i par zvučnih imena, prije svega Dennis Hopper, a i Angus Macfadyen te Brian Thompson su također to dizali na ljestvicu više, šteta je što Ciarán Hinds nije dobio malo veću minutažu od 5 min. Sve u svemu, odlična avantura.
7,5
« Zadnja izmjena: 27. Veljača, 2014., 13:57 Adam Jensen »

*

prijatelj

  • *
  • 92
  • fps games
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15931 : 27. Veljača, 2014., 14:48 »
kako bih ja tebe kralju volio upoznat, samo da se uvjerim da postojiš

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15932 : 27. Veljača, 2014., 15:49 »
kako bih ja tebe kralju volio upoznat, samo da se uvjerim da postojiš
Upoznat ćemo se prijatelju nije problem, ali prvo moraš da se prestaneš drogirat ;)

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15933 : 28. Veljača, 2014., 10:12 »
Elysium


dobro: gluma Jodie Foster
loše: sve ostalo
ocjena: pogodi

*

Ramza

  • **
  • 390
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15934 : 28. Veljača, 2014., 10:24 »
9/10? :solidus:

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15935 : 28. Veljača, 2014., 10:25 »
Blizu.
3/10

*

Ramza

  • **
  • 390
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15936 : 28. Veljača, 2014., 10:37 »
Duplo više no što zaslužuje. :ementaler:

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15937 : 28. Veljača, 2014., 11:47 »
legende se našle. :ementaler:
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15938 : 28. Veljača, 2014., 11:54 »
August: Osage County (2013)

Kajaznam dobro je, očekivao sam neku malo KOMEDIČNIJU spiku al ovo je baš crnjak drama,,,,,
Meril strip rula, ostali karakterni glumci su super, međutim Julia Roberts je dosta loša ali ni blizu toliko koliko legendarni Benedikt Cumberbač, odvratno govno bez ikakve vještine portretiranja lika koji nije LUDI LUĐAK JAKO PAMETAN. Neugodno je gledat to njegovo preglumljavanje u stilu nez studenata prve godine akademije.
7/10 solidno
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15939 : 28. Veljača, 2014., 16:20 »
Elysium


dobro: gluma Jodie Foster


KAKAV TROLLLLLLLLL
CSadria - Kupovi, LANovi, intervjui i izvještaji s događanja iz Balkan/Adriatic regije.
Web - Facebook - Twitch - Youtube

[/url

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15940 : 28. Veljača, 2014., 18:18 »
Elysium


dobro: gluma Jodie Foster


Scene s njom su naravno horny time.
Slažem se, kolega. :ementaler:

*

Me666

  • ******
  • 5556
  • Snaketicus Murphy Jr.
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15941 : 01. Ožujak, 2014., 06:57 »
The Devil Wears Prada - 7/10

Solidan. Anne Hathaway stvarno rastura, ali ni blizu koliko rastura Meryl Streep. Isplati se pogledati radi snažno okarakteriziranih likova, dok je priča malo meh.

*

[proGABBEing] Richard

  • **
  • 519
  • sve je bolje kad se spoha lmao <:^)
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15942 : 01. Ožujak, 2014., 11:20 »
Fassbender mi je bio jako dobar, ali dobro, mislim da je to više do toga što drkam na njega trenutno i vjerojatno ću opet za dva sata pa ono.
kako je moguće dosad ne mrzit već tog iritantnog debila ja nezz,,,

al dobro sad vidim da ti se sviđa shame lel.

(2000)
filmove starog kova.
krenuo sam stavit samo :hiha: al onda sam skužio da je to bilo prije 14 godina ali opet svejedno tkop bi reko stariji kov za film iz 2000, al opet to nije dovoljno čudno sad za izdvajanje jer 14 godina.

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15943 : 01. Ožujak, 2014., 11:55 »
(2000)
filmove starog kova.
krenuo sam stavit samo :hiha: al onda sam skužio da je to bilo prije 14 godina ali opet svejedno tkop bi reko stariji kov za film iz 2000, al opet to nije dovoljno čudno sad za izdvajanje jer 14 godina.
Čudim se da takav poznavatelj filmova kao što ti voliš misliti za sebe pišeš takve gluposti. Pa ja nisam rekao da je to STARI film, nego da je to film starog KOVA. Ako ne znaš kakva je razlika između ta dva pojma da ti onda objasnim: ako je film izašao 1962. godine onda je to stari film, a ako je film izašao 2000. godine ali je urađen u stilu filmova iz 1960-ih onda je to film starog kova iako nije uopće star po pitanju godine izlaska. Uporedi ga sa Gladiatorom koji je također iz 2000-te pa ćeš vidjeti da je razlika kao nebo i zemlja po pitanju specijalnih efekata, režije, muzičke podloge, koreografije....
« Zadnja izmjena: 01. Ožujak, 2014., 11:56 Adam Jensen »

*

[proGABBEing] Richard

  • **
  • 519
  • sve je bolje kad se spoha lmao <:^)
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15944 : 01. Ožujak, 2014., 12:11 »
ako usporedim ta dva filma siguran sam da bi ishod bio da je jason adnt eh argonauts bolji od gladiatora. :hiha:

okej sori FULAO SAM ET,,,,,

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9