HCL.HR

Što ste zadnje gledali?

  • 18882 Odgovora
  • 1701596 Hitova
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15960 : 01. Ožujak, 2014., 21:55 »
Osvrnut ću se samo na ovaj dio.


...a logično je da neko kao ti koji ne cijeni remek djelo kao što je Gladiator neće imati visoko mišljenje ni o 300...
Gladijator je povijesni spektakl, a 300 je fantazija. Ne vidim poveznicu.

*

black_out

  • ******
  • 4118
  • #IgračVrata
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15961 : 01. Ožujak, 2014., 22:26 »
da bi fudbalsku reprezentaciju on bolje vodio

BITNO :hihi::ave:
hardcore gamer | rapist | nerd | cis scum | misogynist |

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15962 : 02. Ožujak, 2014., 03:05 »
mogo bi sad neki legendarni bbs post ostavit sa sarkaziranjem svake ove glupe rečenice, ali neću.
Tvoja arogancija me uvijek nasmijavala. De molim te podsjeti nas sve na svoje stručne kvalifikacije na kojima to temeljiš . Ti si klasičan primjer balkanca koji misli da je najpametniji, da bi državu najbolje on vodio, da bi fudbalsku reprezentaciju on bolje vodio, a ustvari je jedan obični besposličar koji svoje frustracije osobnim životom iskazuje na takav način.



Realno, ovo je istina.
CSadria - Kupovi, LANovi, intervjui i izvještaji s događanja iz Balkan/Adriatic regije.
Web - Facebook - Twitch - Youtube

[/url

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15963 : 02. Ožujak, 2014., 10:46 »
Osvrnut ću se samo na ovaj dio.
...a logično je da neko kao ti koji ne cijeni remek djelo kao što je Gladiator neće imati visoko mišljenje ni o 300...
Gladijator je povijesni spektakl, a 300 je fantazija. Ne vidim poveznicu.
Nažalost Gladiator ima vrlo malo historijske tačnosti, počevši od toga da Imperatora Commodusa nije ubio neki gladiator u areni. Oba filma su kao inspiraciju imali historijske događaje koje su dobro začinili fantazijom i dobili smo spektakle (s tim što je film 300 nastao na osnovu stripa pa mu ne bi trebali zamjerati što ima mnogo fantazijskih dijelova, to je isto kao kada bi filmu o Hulku zamjerili što je fantazija). A osim toga, filmovi (ukoliko nisu dokumentarci) se ne cijene po tome da li su historijski tačni ili da li su fantazija nego kako su urađeni kao takvi (Gladiator, Kraljev govor...).

*

Me666

  • ******
  • 5556
  • Snaketicus Murphy Jr.
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15964 : 02. Ožujak, 2014., 10:56 »
Midnight in Paris - 8/10

Inače ne volim filmove Woody Allena jer su mi uvijek pomalo pretjerani + tu je njegova glupa faca u glavnoj ulozi ili barem u nekoj od sporednih. Midnight in Paris nema ni jedno ni drugo što je pohvalna činjenica i čini film prizemnim i gledljivim. Malo se pretjeruje sa romantičnosti Pariza i njegovoj bitnosti kao umjetničke Meke svijeta kroz stoljeća (razumijem da je Pariz bitan, ali ovdje se naglašava kako ništa dobro i umjetnički vrijedno ne može nastati izvan Pariza), ali radi same radnje to je bilo bitno napraviti. Posramljen sam mrvicu što nisam prepoznao nekoliko umjetnika koji su prikazani u filmu, ali sam zadovoljan što sam znao za većinu i čitao, gledao ili slušao njihova djela. I ta kompletna ideja filma da je prošlost bolja od sadašnjosti mi je odlična jer bih i sam volio živjeti u nekom minulom vremenu, možda ne radi umjetnosti, ali sigurno radi jednostavnosti života. Preporuka jer je Oskar za scenarij sasvim zaslužen, dok mi nominacija za malo očajnu režiju nikako nije jasna.


Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15965 : 02. Ožujak, 2014., 17:15 »
Hej ekipa, pogledao sam neke filmove. =)


Belle de Jour (1967)

A malo dobrog starog seksa, a? ;)
Rula. Odlična atmosfera i dosta kežualan način koji ne smara.
Malo je na kraju nezadovoljavajuć (heheheheheh) jedino,, šteta.

Nez.



Mad Max (1979)

Očekivao sam da će ovo dosta rulati, ali nez, skroz je rendom. Ima neki skroz čudan način koji baš i ne funkcionira.
Baš je nekako nespretno odrađen. A i struktura filma je debilna. Ima puno dijelova koji su skroz nepotrebni, a preleti preko nekih bitnih dijelova.

Recimo, cijeli Goose subplot je potpuno nepotreban i isforsiran. Mislim, as ima tri linije dijaloga u filmu i ne može te baš bolit kurac za njega, a kao pokušava se stvoriti neki subplot. A i onda je nekako loše odrađen. Kao da su zamislili dvije ili tri scene s njim koje MORAJU imati, i onda sve ostalo u pet minuta napisali oko tih scena, što bude nekako bijedno.

Također, većina BRZA VOŽNJA scena su snimljene sporo pa je video ubrzan. Što je,,,,,, onako,.,., preočito. :hihi:
Nez, ridikulno to izgleda prilično.

Ima okej dijelova i sve, al nez. Prd. PRD.


al ima vanju, to je okej



Mad Max 2 (1981)

Ovo je dosta bolje. Ovo je okej. NIJE KAO DA SAM UŽIVAO HHEHEHEHEHEHEH. :(
Više manje by the book akcijski triler. Šteta što su svi likovi dosadno govno.

Već je u prvom nastavku bilo nekih S&M gej likova,,,, ali ovdje je pola filma takvo. :))
TO JE PLUS NARAVNO.

Kajaznam što say. Onako, sve je okej.
Malo je čudno koliko je nimalo povezan s prvim dijelom. Jedine poveznice su Max,,, i što su scene vožnje ponekad opet ubrzane. :mrs:
Solidnjak, al ne baš više od toga. :ne:


al ima điza, to je okej



Mad Max Beyond Thunderdome (1985)

Bio sam uvjeren da će ovo biti najbolji i najzabavniji nastavak,,,
Šteta što je govno. :mrs:

Negdje prva trećina filma (dok je još u gradu) ima dosta potencijala. Da su bar napravili tako da Thunderdome bude posljednja borba ili nešto tako.
Ovako taj dio završi za malo više od pola sata i onda krene dio sa,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, djecom.
I od te točke do kraja mi je film prilično užasan.

Već je i tih prvih pola sata dosta PG13 i šašavo u odnosu na prva dva filma, al nekako okej to zaobiđu.
Al onda budu ti klinci i film postane doslovno PG5 il nešto. Ne sad da sam ja opaki muškarac GRRRR koji MRZI DJEČJE FILMOVE, ali ovo je ridikulno i ne paše uopće lol.
Plus, pokuša se dati neki KARAKTER toj djeci na način da oni imaju svoj jezik il nešto koji je zapravo engleski, al malo pogrešan tu i tamo i drugačija (al opet skoro ista) riječ za neku stvar.,,

Bruce Spence je jedan od glavnih glumaca u drugom dijelu i ima dosta upečatljivog lika. I onda on u trojci glumi potpuno nepovezanog lika. To nema baš nikakvog smisla.

Da su bar napravili cijeli film kao taj prvi dio u Bartertownu,, + da nije baš toliko pitom. To bi rulalo.
Ovako je govno durrr.


al ima grgu, to je okej



RoboCop (2014)

S jedne strane je nekako gledljivo i okej, ali tako je generično i nikakvo da nez,,,
Ima skroz čudan feel. Možda jer pokušava biti taj standardni novi akcijski film, ali nema baš nekog čistog negativca ili motive ikoga, pa se nekako rendom povezuju akcijske scene.

I previše je pitom i čist. Originalna trilogija je baš dosta nasilna i prljava. Ovdje je sve nekako PAU PAU PLASTIČNI PIŠTOLJ xDDDD pucanje.
Ne dobiješ neki feel borbe jer, koliko god se Robokop baca okolo i puca i pada i nez, konstantno je čist i factory new i nez.
Najnasilnija scena u filmu je kad si puca u ruku, ali je robot pa scena nema nikakvu težinu lol.

Reference na original su nepotrebne i iritantne, očekivano.
Zadnja scena sa Samuel L. Jacksonom je,.,,.,., isuse moj križu potpuni 0/10. Koliko je on užasan,., kako je to moguće uopće?

Dosta iritantnih i govnastih stvari, ali svejedno je nekako ok za pogledat, ne znam.



3 Days to Kill (2014)

Očekivao sam potpuno isti film kao Jack Ryan,,, dakle standardni tom klensi špijunski triler koji se u svakom trenutku drži provjerene formule, ali dosta je drugačije.
Osjeti se malo Luc Besson način u ovih pet tisuća šašavih likova. I svi nekako,, imaju nešto. Osim ta dva glavna negativca koji su,,, eto, tu. Eto malo.
Nez kako objasniti, ali film ima puno sadržaja. Iako,, možda je zato nekako isprekidan i nikako da uhvati neki pravi tempo.

Ali def me ugodno iznenadio. =)
Simpatično je dosta.

Nez što mislim o Costneru. Frajer je postao poor man's Liam Neeson. Što je malo depresivno, s obzirom da je Liam Neeson u zadnjih par godina postao poor man's Liam Neeson.
Costner je def simpatičniji.
Ali za presudu ćemo morati pričekati Non-Stop. :hiha:



12 Years a Slave (2013)

U biti se dosta slažem s ovim.
Dobar je, al nekako ŠTA SAD S TIM.

Mislim,,, stvarno nije teško napraviti slave dramu. Staviš par crnaca u glavne uloge i pokažeš da su normalni ljudi (znači to mogu biti doslovno bilo kakve scene i likovi, samo da prikažeš da NISU HITLER LOOOOOOL) i onda ih malo mučiš, bičuješ i vješaš i eto. GG. Publika suosjeća i drama je uspješna!

Tak da nez, stvarno više nitko ne može dobiti od mene bodove za to. :kava:
Ovdje def fali ta vremenska komponenta.
12 godina rob? Prije kao 3 dana rob. xDDDDDDDDDDDDDDDDD
Malo nešto tu pa malo tamo pa onda nešto i onda doma.
Baš sam u jednom trenutku gledanja pomislio hej pa ovo traje još 20 minuta, a još smo na prvih godinu dana il nešto,,,,

To je def najveća zamjerka filmu. Jer u biti je dosta dobar. Fino je odrađen, gluma je dobra i sve to, ali dosta fejla u toj svojoj osnovnoj ideji.
Recimo, Captain Phillips prikazuje nekoliko dana i baš uspije fino prenijeti neugodnost i sjebanost toga. Na kraju sam imao baš filing olakšanja i sve.
Ovdje nekako eh. Okej, eto, gotovo je. =)

Al da, dobar je.

*

[proGABBEing] Richard

  • **
  • 519
  • sve je bolje kad se spoha lmao <:^)
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15966 : 02. Ožujak, 2014., 17:55 »
kad će više popravit block da te mogu blokirat dosadni konzumentu stvari,,,,,,,,,,,,,,,,

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15967 : 02. Ožujak, 2014., 18:21 »
konzumiraj moj kurac :mrs:

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15968 : 02. Ožujak, 2014., 23:01 »
Trancers


22-godišnja Helen Hunt. Dignuo mi se, jel'. :ementaler:

Zbog toga, 8/10

*

Ramza

  • **
  • 390
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15969 : 03. Ožujak, 2014., 00:05 »
Lost Highway

Kako ja volim ovakve filmove :( Mislim, ne pada mi ih puno na pamet, i uglavnom i jesu Lynchevi.
Uglavnom, baziraju se na atmosferi i jednostavno su specifični po tom kliženju u (pod)svijest likova unutar filma i samih gledatelja. Nakon što završim s filmom baš nezz, osjetim KOJI KURAC SAM GLEDAO ali na neki čudan način kao da se referiraju na mene i da bi trebao to prozreti sam. Ima hrpa detalja i treba jako paziti, biti NAPET na neki ugodan, iskreno zainteresiran način i ne znam, konkretno sad, baš sam jako zadovoljan i sretan filmom.

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15970 : 03. Ožujak, 2014., 03:18 »
kill your darlings

Daniel Radcliffe i Michael C. Hall ponovo glume pedere.:tired: Doduše, bilo je par zbilja vrućih scena.:ementaler:
Al sve u svemu osim to malo muškog jebuckanja, nikakvo filmsko ostvarenje.

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15971 : 03. Ožujak, 2014., 17:08 »
The Last Samurai (2003)



Ovo je jedan od onih filmova koji se mogu opisati sa samo jednom riječju: SAVRŠENSTVO. Epska priča o posljednjim samurajima. Oduvijek su me fascinirali ti "hrabri ljudi, ratnici, voljni dati život za, nešto što je davno zaboravljeno, čast". Film u potpunosti po mom ukusu, dosta dirljiv.
10

*

beaver hunter

  • ******
  • 7243
  • I <3 trance
    • Vatreni App
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15972 : 03. Ožujak, 2014., 17:22 »
koji si ti klišej. doslovno čim vidim naslovnu sliku filma koji ćeš recenzirat znam koju ćeš ocjenu dat :D

film o SAMURAJIMA 10/10
film o kućanicama 2/10

Ok shvatili smo TAF SI FRAJERU


:D


Hobit: Desolacija Smauga

ne znam, ne volim ga. mislio sam da će bit bolji od jedinice koja je bila baš 7/10, ali ovo je dosta šašavo. nikakav spektakl, malo dosadno, ali ajde i dalje su hobiti i fantasy pa je gledljivo.

btw, zmaj koji govori savršeni engleski. jel samo meni ta premisa (ok prolly je to sranje i u knjizi) dosta bezvezna. u stilu, zašto bi zmaj MORAO nešto govoriti. zašto ne može biti zmaj i šutjeti i biti strašan i rigati vatru i jesti malu decu. bilo bi više belivable.

ali ne frajeru se usnice pomiču ko da smo u nekoj ridikulnoznoj bajci o crvenkapici i strašnom vuku.

7/10
Skini besplatnu smartphone aplikaciju --> Vatreni
InPublic.hr - check it out!
Personalna himna - Beaver Hunter

*

black_out

  • ******
  • 4118
  • #IgračVrata
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15973 : 03. Ožujak, 2014., 18:04 »
btw, zmaj koji govori savršeni engleski. jel samo meni ta premisa (ok prolly je to sranje i u knjizi) dosta bezvezna. u stilu, zašto bi zmaj MORAO nešto govoriti. zašto ne može biti zmaj i šutjeti i biti strašan i rigati vatru i jesti malu decu. bilo bi više belivable

:D
hardcore gamer | rapist | nerd | cis scum | misogynist |

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15974 : 03. Ožujak, 2014., 18:42 »
:hiha:
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9