HCL.HR

Što ste zadnje gledali?

  • 18882 Odgovora
  • 1703528 Hitova
*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15975 : 03. Ožujak, 2014., 23:25 »
Lajkam posljednje komentare bivera u film temi.
Doduše smara ko lulzove tenisice zbog uje posta.

:hiha2:

*

[proGABBEing] Richard

  • **
  • 519
  • sve je bolje kad se spoha lmao <:^)
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15976 : 03. Ožujak, 2014., 23:39 »
i kojem je malo falilo da bude kultan.
kako je moguće upotrijebit riječ kultan za ovaj film? to nema nikakvog smisla, jel znaš što to znači, mislim znaš, al razmisli malo i onda procjeni jel film kao što je 300 može biti kultan,,,
Opet ne čitaš s razumjevanjem, nisam rekao da je kultan nego da mu je malo falilo tj. imao je potencijala za to. Obzirom da znam hrpu ljudi koji ga gledaju na godišnjoj bazi i još veću hrpu ljudi koji ga smatraju najboljim filmom koji su ikada gledali, pojedine scene iz tog filma su već legendarne (npr. This is Sparta), tako da ne vidim ništa pogrešno ako sam rekao da je film imao potencijal da bude kultan (da su mu odobrili veći budžet i da su svu tu priču prikazali na malo realističniji način). A ti bi valjda trebao znati da film ne mora biti univerzanlno dobro prihvaćeni da bi imao kultni status među svojim fanovima, kao što je npr. Saw serijal uživa kultni status unutar zajednice svojih vjernih fanova Dakle, to se odnosi na ljubitelje žanra a logično je da neko kao ti koji ne cijeni remek djelo kao što je Gladiator neće imati visoko mišljenje ni o 300 i ne shvaćam zašto uvijek moraš pametovati o stvarima koje te se ne tiču, ne voliš ovakve filmove i zašto uopće raspravljaš o njima. Ja filmove koje ne volim, ne gledam ih i ne raspravljam o njima.
moj point je taj da 300 nikako ne može bit kultan film.

Citat:
The definition of the cult movie relies on a sense of its distinction from the "mainstream" or "ordinary." This also raises issues about the perception of it as an oppositional form of cinema, and of its strained relationships to processes of institutionalization and classification. In other words, cult movie fandom has often presented itself as being in opposition to the academy, commercial film industries and the media more generally.
to je više manje ono što i ja mislim o tome što je kultan film,,,s posebnim naglaskom kako je manje bitno kakav je film po sebi, a više njegova recepcija.

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15977 : 04. Ožujak, 2014., 10:40 »
About Time

Kakvo ugodno iznenadjenje, bas simpatican film o ljubavi i obitelji, preporucam :thumbs:
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15978 : 05. Ožujak, 2014., 03:46 »
Prestao sam gledati filmove. Filmovi su smeće.
LOL TROLLL SAMO JE JEDNA OD TIH REČENICA ISTINA xDDD



American Hustle (2013)

Meni je ovo izgledalo potencijalno dobro.
A nije baš. Mislim,,, nije NAJGORE IKAD OMFG kako sam čuo od dosta ljudi, al ono.
Okej je.

Bale je odličan, a i svi ostali su dobri. Svi osim Bradleya Coopera. I Louisa CK-ja, naravno. xDD
Al u biti, dosta toga je okej. Najveći problem je scenarij. Tako je nekako mehhhhhhhhh. Sve je tako nekako razlomljeno i ne previše zanimljivo,.,.,
Šteta, uz nešto bolji scenarij, ovo je moglo biti vrh.



Her (2013)

A ovo zapravo i je vrh.
Baš fino, nez. Dosta je svježe, def svježije od većine (ako ne i svih) ostalih nominiranih za najbolji film.
Odnosno nez, od svih tih filmova, ovaj me najviše uvukao i dao mi,,, NEŠTO.
Jako dobro izgleda i generalno je odlično odrađen.

Odličan scenarij, zaslužen kipić. ;)
Nez, mogao bih sad napisati dugačak post o tome što sve rula u filmu,,.,., ali neću smarati.

Jedini problem mi je malo što je pacing u drugoj polovici filma ponekad malo start-stop pa imaš feel AHA SAD ĆE ZAVRŠITI FILM, ali onda ipak ne završi pa bude malo diskonektirano.
Al sve u svemu,.,., vrh. ;_;



Jagten (2012)

Već nekih pola godine odgađam gledanje ovog filma jer sam mislio da je dosta težak pa mi se nikad ne bi dalo.
I ono, baš je.
Odličan je, ima taj neki sjevernoeuropski način filmmejkinga koji je meni dosta solidan sam po sebi. Depresivan uvijek, jasno, ali ovdje to paše.

I dobar je primjer onog što nedostaje 12 Years a Slaveu. Taj film, sa svojih 984293482398 minuta bičevanja, deranja, ponižavanja i sličnog bi trebao biti najteži film za pogledati ikad, ali u biti je dosta pitom. Mislim, s obzirom na sadržaj, jel.
S druge strane, ovdje nema baš nasilja, ali film je užasno težak, mučan i gripping.

JBG, nekad kad imate kapacitet za nešto teško, ALI DOBRO,,,, watch ovo.



Philomena (2013)

Svake godine u Oscar izboru bude onaj jedan film koji baš nitko nije pogledao. TIPA FILOMENA LOL
Ali koja prijevara s ovim posterom lol.



On, s tim nepovjerljivim i blago iritiranim pogledom.
Ona, s tim nestašnim i samozadovoljnim smješkom.
Oni su potpuno različiti, ali imaju zajedničku misiju!
HAHA OVO JE LITTLE MISS SUNSHINE UPOZNAJE RUSH HOUR xDDDD
A nije, nez, dosta je srs film.

Dobar je, al onako pogledaš ga rendom na tv-u i budeš zadovoljan. Britanska-miniserija dobar.
Al malo je dirljiv na trenutke. ;_;
Ali i dosadan na trenutke. Nez, u sredini se nekako razvlači bez nekog cilja i ideje.,.,



Blue Jasmine (2013)

Dobar je. Bolji nego što bih očekivao od Woodyja Allena u ovom trenutku.
I dalje ima njegov stil, ali bez nekih njegovih iritantnih quirkova koje često forsira.
Cate Blanchett je stvarno odlična. Kipić: zaslužen. ;)
Njezin lik je def unutar standardnog Woody Allen spektruma, ali odradila je to straight, bez te Woody Allen™ kvaziintelektualne duhovitosti i šašavosti.

Al nez, nekako ostane samo dobar.
Nije mi,.,., drag.
Soz Woody.

*

Me666

  • ******
  • 5556
  • Snaketicus Murphy Jr.
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15979 : 05. Ožujak, 2014., 07:48 »
12 Years a Slave - 5/10

Razapnite me forumski mudraci, ne sviđa mi se dosadan film o 12 dosadnih godina ropstva nekog tamo crnca. Ne mogu reći da film odbija od gledanja niti da je Ejiofor loše odglumio, ali sve ostalo je očaj. Em su situacije u kojima se glavni lik nađe toliko glupe da mi se čini da tu ima 0% vjerodostojnosti, unatoč činjenici da je "baziran na pravim događajima", em je Oskar za glavnu žensku ulogu APSOLUTNO nezaslužen budući da Lupita Nyong'o ima DVIJE REČENICE u filmu. Taj se oskar komotno mogao dodijeliti BILO KOJOJ ŽENI U FILMU JER SVE IMAJU 2 REČENICE TEKSTA. I onda dođe MESIJA BRAD PITT koji je ovu ulogu izabrao kako bi svojoj posvojednoj djeci pokazivao film i govorio VIDITE VAŠ TATA JE POMOGAO CRNCU EHEHE ALI JA NISAM VAŠ TATA ................. TO JE ANGELINA!.

I što je s tim trajanjem od 12 sati filma :wildboy: Mislim, tako je očito da su neke scene razvučene do besvjesti samo da bi netko rekao HEJ OVAJ FILM JE DUG + GOVORI O ROPSTVU, mora da je dubok - opa oskar. Scena kad visi sa stabla TRAJE *EBENIH 12 GODINA ČEMUUUU???? I onda ga skinu. Ma da je film realan visio bi on čim je izašo s onog broda, čemu to zavaravanje da je bilo dobrih robovlasnika i sl.

Dobro, drago mi je da je Cumberbatch opet dobio "ja sam dobrica" ulogu, ali cijela ta presona je tako slabo okarakterizirana da je komotno mogao glumiti vilenjaka u baletnim papučicama i imao bih isti dojam o vjerodostojnosti i autentičnosti filma. Fassbender ima dobru bradu, voli kad mu crnci naberu preko 150kg pamuka dnevno, malo je ćaknut, je*e kad pobjegne ispod papuče one rospije.... i to je to... nekakvi dublji opis čovjeka koji je predstavljen kao glavni negativac - NEMAMO. Koji su mu motivi? Ludost? Čovječe dođe mi da 75 puta za redom pogledam Primal Fear kako bi isprao mozak od takve gluposti.

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15980 : 05. Ožujak, 2014., 11:01 »
Motivi.

Dakle, koji su MOTIVI ROBOVLASNIKA.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15981 : 05. Ožujak, 2014., 11:56 »
Dolovce najlošiji post u temi. Pozz

*

Pajko

  • *****
  • 3090
  • REEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15982 : 05. Ožujak, 2014., 12:22 »
dušbeg čole baš rula s ovim badass postovima :approve
P.S. Napisano je velikim tiskanim slovima jer stvarno vičem. Najozbiljnije.

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15983 : 05. Ožujak, 2014., 14:24 »
Ja nezzzz. fakat ne volim me666 i ne slažem se s većinom njegovih postova, al ovo za 12 years a slave.

Nemam te kaj razapet frajeru, slažem se s tobom skoro u svakoj riječi. Baš gledao jučer. Nezz tema iskorištena sto puta s još gadnijim, strašnijim i dramatičnijim scenama u drugim filmovima ovaj nije baš nešto šokantan, e ono jebeni Color of Purple mi je više rulo nego ovo. Dosta nepotrebno dugo razvučene scene. Prilično tvrd, film ali na kraju krajeva ništa posebno, Pitt se baš ono iritantno spušta u najprosvjtljeniju ulogu u filmu, odfilozofira svoje svima veli kaj ih ide i ode, sve u svemu ima par mučkih i pamtljivih scena al ništa ništa spektakularno.

Osobno ne navijam ni za Lea ni za ikog al ovaj film ne zaslužuje Oscare pa aak ni trebica za sporednu kaj ga je pobrala.
Na kraju u cijelim filmu najviše rula Paul Dano sa onim svojim kid fejsom i promuklim glasom lol u par filmova mi rula taj klinac.
Fastbender je ok ništa posebno.
Nijedan glumac zapravo ne odskače od solidne glume. Nitko nije fenomenalno pamtljiv.

@Me666 ko je u filmu mrtvi Cumberbatch ?  Koji lik. Gro ti tog glumca spominješ al ja neam pojma koji je taj.

Presuda: 6/10
Lista odigranih:2015,2016,2017,2018,

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15984 : 05. Ožujak, 2014., 14:26 »
Motivi.

Dakle, koji su MOTIVI ROBOVLASNIKA.

Kešovina i pravo da sa svojim "vlasništvom" može radit kaj oće.
Lista odigranih:2015,2016,2017,2018,

*

pilip

  • ******
  • 4442
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15985 : 05. Ožujak, 2014., 14:31 »
;)
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15986 : 05. Ožujak, 2014., 16:36 »
Captain Phillips (2013)



Dobar film, malo je previše razvučen i na momente dosadan ali je izvrsno prikazana drama, s jedne strane kapetana čiji su brod pirati oteli i, s druge strane, pirata koji su prešli tačku bez povratka. Film je nevjerovatno realistično prikazan, i dosta je drugačiji od standardne Hollywoodske interpretacije ovog problema. Tom Hanks u impresivnoj izvedbi dostojnoj čak i Oskara, a i crni momci su solino odradili svoj posao. Film nije pretjerano zabavan (ako to tražite od filma), niti ćete osjećati potrebu da ga ikad više iznova odgledate ali ga vrijedi jednom pogledati jer je dosta potresan i omogućava gledaocu da barem približno osjeti kako je to naći se u takvoj situaciji (bilo da ste otmičar ili žrtva).
7

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15987 : 05. Ožujak, 2014., 20:11 »
Film je nevjerovatno realistično prikazan, i dosta je drugačiji od standardne Hollywoodske interpretacije ovog problema.

Istina, da mu je još samo malo veći budžet, definitivno bi bio kultni film za koju godinu.
majstor za vodovodne instalacije i rješava bazene i ostalo

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15988 : 05. Ožujak, 2014., 21:42 »
:))))))))))))))) a lipo
majstor za vodovodne instalacije i rješava bazene i ostalo

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15989 : 05. Ožujak, 2014., 22:02 »
film je super inače


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9