HCL.HR

Što ste zadnje gledali?

  • 18882 Odgovora
  • 1691109 Hitova
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16215 : 08. Svibanj, 2014., 20:14 »
Pošto su kritike za ovaj film bile osrednje bio sam pomalo skeptičan pred gledanje istog. Čak sam bio u dilemi dal da to uopće idem gledati. I onda... Paf!

Ne bih rekao da su kritike osrednje, baš suprotno. Prije mislim da su jako polarizirane, tj. svima se ili sviđa ili ne sviđa. Što je i više nego razumljivo s obzirom da je u današnje vrijeme religiozna tematika još uvijek tabu kategorija.
« Zadnja izmjena: 08. Svibanj, 2014., 20:24 RoboWarrior »
“The optimist thinks this is the best of all possible worlds. The pessimist fears it is true.” - Robert Oppenheimer

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16216 : 09. Svibanj, 2014., 05:34 »
Pa malo sam se krivo izrazio... nekako su polovično dobre, a polovično loše... Na to sam i mislio :approve
Neću se bojati.
Strah pobjeđuje um.
Suočit ću se sa svojim strahom.
Pustit ću ga da prođe kroz mene i preko mene!

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16217 : 10. Svibanj, 2014., 12:34 »
Može li netko napisat recenziju za film Pain and gain? ;)

*

Đester

  • *****
  • 2126
  • OSOBNI TEKST
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16218 : 10. Svibanj, 2014., 12:58 »
:hiha:
Cuando puedo ni siquiera el tabaco, por lo menos voy a ser oblejan,,,,

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16219 : 11. Svibanj, 2014., 22:29 »
prvo te boli pa onda dobiš

7/10


gotovo
Lista odigranih:2015,2016,2017,2018,

*

Grzi

  • *
  • 51
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16220 : 12. Svibanj, 2014., 08:35 »
A čuj, stripove čitam od neke 1986-87 godine koliko se sjećam. :solidus:
I za to vrijeme sam se baš nagledao svakojakih verzija svih stripova, pa tako i Spajdija. Ono, to je strip koji je izlazio u cijelom svijetu, u raznim izdanjima i verzijama. Čak štaviše, nije bilo nimalo čudno da pojedini superheroji ginu u jednom broju, pa se iznova rode u drugom, i tako dalje...  Iskreno,većinu stvari sam odavno prestao preciznije pratiti, jer više nisam mogao pohvatati ko je kome šta i kako.
:fpalm:
No, razumijem ja o čemu ti govoriš i slažem se, pa zato i kažem da je ovo moje subjektivno mišljenje.
Jer ona priča koja je ispričana u prva 3 dijela mi  je najviše sjela... Kao i strip koji mi se kao takav najviše svidio od svih verzija koje sam pročitao.
Ono, nemoguće je očekivati da se sve to objedini u jedno.

Isto tako, meni se recimo nimalo ne sviđa Wolverinovo žuto odijelo kao i sav taj drugi univerzum u kojem je to nastalo. Također, U Betmenkovom svijetu postoje svi oni likovi koji su prikazani, što opet ne može izvući
one nakazne verzije sa Ledenim, Two-Faceom i Riddlerom iz 90-tih godina.
I tako dalje...

Zato i kažem, to je neki moj subjektivni dojam... kako u filmu, tako i u stripu.
:kava:

ne laži

*

Me666

  • ******
  • 5556
  • Snaketicus Murphy Jr.
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16221 : 12. Svibanj, 2014., 08:54 »
Toy Story - 3/10

Ono što je Crysis u igrama, to je Toy Story u filmovima - prikaz napretka tehnologije. Film bez duše, bez radnje, bez emocija. Ukratko - smeće. Nemam pojma čemu zaluđenost ikoga ovim, a kamoli 99% interneta.

Edward Scissorhands - 4/10

Isto tako sranje, ali bar ima neki feel s onim čudnim kvartom i čudnim ljudima. Radnja nikakva... jel se što dogodilo u tom filmu? Nije. Sranja su ista na kraju kao i na početku.

*

black_out

  • ******
  • 4118
  • #IgračVrata
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16222 : 12. Svibanj, 2014., 11:23 »
Ubij se.
hardcore gamer | rapist | nerd | cis scum | misogynist |

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16223 : 12. Svibanj, 2014., 12:16 »
lol :))) nezz
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16224 : 12. Svibanj, 2014., 21:02 »
@Micek: oplakah... :loludara:
@Me666: Nevjerovatan komentar... Iako se ne slažem, moram priznati da imaš zanimljivo stajalište.  :thumbs:
@Grzi: Sinko, ne lupaj. :tired:

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16225 : 13. Svibanj, 2014., 09:07 »
Frances Ha

Nakon podosta odličnih kritika imao sam povelika očekivanja. Možda su ipak bila prevelika. Ne kažem da film nije dobar. Ali nije mi na razini Nebraske koja je također snimana za male pare i polučila je velik uspjeh među filmoljupcima.
Veliki plus ovog filma su likovi koji su odlično napisani i odglumljeni. Tu naravno prednjači glavna glumica koja pomalo živi u svom svijetu i nema baš uspjeha u tome svemu. Dok svi ostali likovi oko nje više ili manje uspješno kroče kroz život i postižu nešto.
Minusi? Pa film baš i nema nekih izrazitih minusa, ali mu fali ono nešto. Nije me uspio do kraja uvući u sebe.

Ocjena: 7/10


La chute de la maison Usher

Navukao sam se na nijeme filmove. Ali ovaj ima neku posebnu hipnotičku moć. Jeziv na momente. Ima odličnu scenografiju i priču. Snimljen po kratkom romanu Edgara Alana Poea i tu nije potreban nikakav daljnji komentar. Muzika je fenomenalna i odlično ide uz film.
Priča je pomalo konfuzna i k tome narator priča sa pomalo krivim engleskim naglaskom pa mi je to otežalo praćenje filma jerbo su titlovi bili na portugalskom jeziku(mislim na one titlove između kadrova u nijemim filmovima koji se prikazuju kad se vrše dijalozi među likvima).
Jedan od onih filmpva koje ću definitivno ponovno pogledati!

Ocjena: 8/10


Teorema

Još jedno Pasolinijevo ostvarenje. Opet je kontroverzno i prepuno dilema i pitanja koja ostaju u glavi nakon filma.
U kuću dobrostojeće obitelji dolazi mladić i zadrži se kraće vrijeme. Njegov boravak utječe na sve u kući i odjednom on najavi svoj odlazak...
Poslije toga počinje veliki obrat u samim likovima i opet me Pasolini tjera na razmišljanje i zbunjuje me.
Ovo je prvi film u kojem je Pasolini koristio profesionalne glumce i to se jako osjeti jer su glumačke role jako dobre.
Taj njegov prikaz ljudske marginalnosti i glađu za slavom i moći te velikom pljuskom koju čovijek dobiva kad otkrije koliko je zaglibio u krivom smjeru je naprosto maestralan.
Ovo je jedna odo onih filmova koji se isplate pogledati!

Ocjena: 8/10


Nazarin

Ovo je do sada najbolji film koji sam pogledao od velikog meštra Luis Bunuela.
Priča o životu skromnog i ka ljudima dobronamjernog svećenika koji živi među istima u siromašnom predjelu grada.
Život svećenika ima podosta sličnosti sa životom Isusa krista i to je ustvari nit vodilja cijelog filma. Nema tu nikakve jeftine patetike niti ulizivanja gledateljstvu krščanske vjere.
Ovo je prikaz ljudske dvoličnosti, licemjerja, slabosti. Ali istovremeno i ono malo dobrote koju imaju baš oni koji su naizopačeniji i koje se smatra za najveće pošasti u društvu.
Film je jak i sa umjetničke strane. Odlično je kadriran, lijepo snimljen i režiran u stilu velikog redatelja koji zna kad treba napraviti malo jaču scenu da film ne postane monoton.

Ocjena: 9/10

Neću se bojati.
Strah pobjeđuje um.
Suočit ću se sa svojim strahom.
Pustit ću ga da prođe kroz mene i preko mene!

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16226 : 13. Svibanj, 2014., 09:19 »
Jack Ryan: Shadow Recruit: totalno generican akcijski film, ne pomazu mu ni velika glumcka imena. Po meni totalno bezveze film, nema ni neke napetosti, glavni likovi sve rijesavaju nekako prebrzo i bez imalo muke...meh :hiha2:

3 Days to Kill : slicno kao i ovo gore, zvucna imena koja uopce ne pomazu (Luc Besson, McG, opet Costner), da nema Kevin Costnera i Luc Bessona ovo bi vjerovatno bio totalno neprimjecen film.
Jedino je humor tu i tamo prihvatljiv, ali inace nula bodova. :(

Svengali: e ovo je ugodno iznenadjenje!
Film je....hm ... ozbiljna komedija...neznam zanr, ali je stvarno odlican.
Bas mi je fino sjeo nakon ova 2 gore iznad, pogledao ga s gustom!
Volim taj engleski humor koji mi je nekako puno blizi od USA humora, a i opcenito mi je veci gust pogledat neki film koji nije iz holywoodske produkcije.
Preporucam   :thumbs:


EDIT: evo malo pravila za kino :ave: :ave:

maddox
« Zadnja izmjena: 13. Svibanj, 2014., 18:08 Disc0 »
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16227 : 13. Svibanj, 2014., 19:28 »
Toy Story - 3/10Ono što je Crysis u igrama, to je Toy Story u filmovima - prikaz napretka tehnologije. Ukratko - smeće.



"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Me666

  • ******
  • 5556
  • Snaketicus Murphy Jr.
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16228 : 16. Svibanj, 2014., 06:50 »
Mean Girls - 6/10

Preuveličan na svakom segmentu, ali zgodne cure, el :hiha: :hiha:

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16229 : 16. Svibanj, 2014., 19:13 »
Zodiac
Dobar triler od Finchera, mozda mrvu predug (2:45h), ali zanimljiv.
Neznam kako sam ovo propustio pogledat ranije, tj nisam uopce cuo za taj film.
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9