HCL.HR

Što ste zadnje gledali?

  • 18882 Odgovora
  • 1703559 Hitova
*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16260 : 23. Svibanj, 2014., 19:03 »
Bad Neighbors (2014)

Nisam baš fan komedija, jedini razlog zašto sam ovaj film odgledao u kinu je radi društva. Nisam se ipak pokajao, solidna i zabavna komedija, bilo je nekih finih fora iako su većinom bile dosta jeftine. Ako ćemo iz nepostojeće priče nešto naći što mi se svidjelo onda bi to bio odnos između Setha Rogena s jedne strane i Zaca Efrona s druge strane, dosta simpatično. Sve u svemu neloš film.
6

Homefront (2013)

Klasičan akcijski triler kojeg iz mora sličnih ističe jedino Jason Statham u glavnoj ulozi. Film je solidan i nećete pogriješiti ako ga odgledate ali nećete ništa propustiti ako ga i preskočite jer ne donosi ništa novo u žanr, priča klišej, akcija standardna, Jason Statham u svom stilu...
6,5

Lone Survivor (2013)

Film snimljen po istinitoj priči o četiri pripadnika "Foka" koji se nađu iza neprijateljskih linija u borbi za život kada misija likvidacije visokopozicioniranog oficira Al-Qaide krene po zlu. I ovaj film kao i svi ovog tipa nam "prodaje" isfuranu američku propagandu o hrabrosti, junaštvu i patriotizmu američkih vojnika koji utjeruju demokratiju u zemljama za koje nisu ni čuli. Pored toga nije mi se svidjelo nerealističnost, ljudi padaju niz stijene i 20-ak sekunci se kolutaju po kamenju, udaraju glavom o kamenje i na kraju završavaju samo sa par ožiljaka, a o nepreciznosti Talibana da i ne pričamo jer rat kakav je ovdje prikazan je baš onakav kakav je kada igraš CoD SP kampanju. Ako se ovo zanemari film uopće nije loš, čak je i dobar. Svidjelo mi se kako je reditelj birao kadrove, pogotovo prekrasne prizore pejzaža, sa nekoliko fenomenalnih izvedenih scena (tipa već pomenute scene pada niz stijene), fin završetak filma, dosta dobri glumci predvođeni Markom Wahlbergom kojeg mi je uvijek milo gledati. Sve u svemu solidan, iako se ni po čemu mnogo ne izdvaja od onoga na što smo navikli za vidjeti u ovom žanru. Ko voli moderne ratne filmove ovaj je dobar izbor.
7

Godzilla (2014)

Iako nisam pretjerano oduševljen filmom, ovo je jedan od 3D filmova u kojem sam najmanje uživao, ali to je krajnje subjektivno jer film kao takav je dosta dobar rekao bih. One stare japanske filmove o Godzilli nikad nisam volio a ovaj je mnogo bolji. Jednostavno mi se više sviđa američki pristup. Sviđa mi se tempo filma, sporiji početak do tog konačnog otkrivanja Godzille. Neki kritikuju likove koji nisu detaljno razrađeni ali mislim da nema potrebe za time jer ovo je film o globalnoj katastrofi čiji je cilj da gledatelja potaknu scenama rušenja kompletnih gradova umjesto da tuguju za smrću jednog lika. Dizajn Godzille mi se veoma sviđa, sviđa mi se i njen pozitivan karakter (koliko god to smiješno zvučalo nekom ko nije gledao ovaj film), dizajn MUTU-a mi se ne sviđa, to je trebalo bolje odradit. Najviše me zanimalo kako će objasniti svu tu priču oko postanka Godzille i njene prirode jer je to veoma nezgodna stvar ali sam poprilično zadovoljan objašnjenjem, jedino što mi se ne sviđa Godzillina karakteristična moć bljuvanja te neke energije, znam da je to bilo u svim filmovima o Godzilli ali ipak ovo je reboot i imali su pravo da to promijene. Sve u svemu film dosta korektno napravljen, nemam nekih većih zamjerki, bolji od svih prethodnih filmova o ovom čudovištu.
7,5

Jack Ryan: Shadow Recruit (2014)

Vrlo dobar akcijski triler koji prati prve korake Jacka Ryana u svijet špijunaže. Film je baš onakav kakv smo očekivali da bude, zanimljiv je i uzbudljiv ali ne donosi ništa novo u žanr. Meni lično su se više sviđali stari filmovi o Jacku Ryanu poput onih sa Harrisonom Fordom, Lov na Crveni oktobar sa Alecom Baldwinom ili čak Cijena straha sa Benom Afflecom. Shadow Recruit je mnogo manje film o špijunskoj analitici a mnogo više akcija. Mislim da Kenneth Branagh zaslužuje da se posebno istakne, veoma mi se svidio u ulozi glavnog negativca Victora Cherevina a evo sad sam vidio da je on u stvari i reditelj filma.
8

Now You See Me (2013)

Ovo je jedno od najprijatnijih iznenađenja 2013. godine, ali opet kada bacimo pogled na fenomenalnu glumačku postavu onda i ne bi trebali biti iznenađeni. Nevjerovatno, nevjerovatno zabavan film koji kombinuje, misteriju, iluziju/magiju, akciju i humor te čini jedno nejverovatno ostvarenje. Ipak se ne mogu oteti dojmu je ovaj film mogao ostaviti i još jači dojam, ovo je ipak bio previše ambiciozan projekat, postavili su pred sebe prevelik zalogaj i mislim da se jednostavno nisu uspjeli sa tim izborit do samog kraja. Odličan film, ali je imao potencijal da bude i više od toga. Sve preporuke.
8,5

Inception (2010)



Nakon fenomenalnog posla koji je uradio sa zadnja tri Batman filma nisam vjerovao da me Christopher Nolan može više oduševiti, a sa Inceptionom me okrenuio naopačke i ostavio me da stojim na glavi u stanju čuda, oduševljenja i nevjerice. Sam Nolan kaže da mu je ovo bio najteži i najznačajniji projekat u karijeri i vjerujem u to. Mnogo ambiciozan, inteligentan i inovativan film. Film o "kradljivcima snova" je veoma teška i složena SF tema i većina filmadžija pali pod teretom a Nolan ga je razradio do savršenstva. Ovaj film je obavezna lektira za sve filmoljupce koji drže do sebe.
9,5

Saving Private Ryan (1998)



Najbolji ratni film ikada. Nevjerovatno realistično prikazano ratovanje i sve strahote koje ono nosi sa sobom, one scene iskrcavanja na Normandiji me i sada proganjaju. Za razliku od većine ratnih filmova (i igara) koje napaljuju klince za rat ovaj film ima upravo suprotan učinak. Film je veoma emotivan, uzbudljiv do samoga kraja, jaka glumačka ekipa predvođena Hanksom a za rediteljskom palicom stari lisac Spielberg, majstor koji ne pita za žanrove. Ja dosta pažnje pridajem tim nekim sitnim detaljima koji donose "ono nešto" i po kojima se film pamti, a Spašavanje vojnika Rajana ima bezbroj tih sitnih detalja sa velikom vrijednošću. Jednostavno sam oduševljen svakim segmentom filma.
10
« Zadnja izmjena: 23. Svibanj, 2014., 19:06 Adam Jensen »

*

Me666

  • ******
  • 5556
  • Snaketicus Murphy Jr.
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16261 : 23. Svibanj, 2014., 19:22 »
RED 2 - 7/10

Kako se pobrisalo, neda mi se opet pisat dojma pa ću samo reći - solidno.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16262 : 23. Svibanj, 2014., 19:36 »
Frajera poslje filma proganjaju grozote. :hihi:

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16263 : 23. Svibanj, 2014., 20:02 »
Frajera poslje filma proganjaju grozote. :hihi:
Cole moj to se tako kaže da se dočara utisak, ne misli se doslovno :hihi:

*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16264 : 23. Svibanj, 2014., 21:30 »
Jensene, recenzije su ti čista 5-ca! :thumbs:
Na stranu to što su ukusi različiti, sam način na koji pišeš mi je baš onako, prijatan.

*

Seengeer

  • ******
  • 4945
  • ︻デ═一 not srs
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16265 : 24. Svibanj, 2014., 00:07 »
godzilla 2014

O isuse, koji fejl. Kao da sam gledao neki jadni scifi animal planet nezz stvarno. Dogodit će se nešto, evo sad će, ma mora,,, ipak ne,  NIŠTA, idemo iz početka. + mnogo random umiranja. Mislim da su grešku napravili u prevelikoj ambicioznosti u počecima koju je očigledno bilo teško ostvariti kroz film. Ti neki počeci filma i "pripreme" zaintrigiraju, ali čim stupi glavna stvar, sve je nekako smećkasto i lišeno užitka. Premisa puca ozbiljnošću, ali dosta jadno sve ispadne uglavnom. OST jako dobar jedino.

3/10

« Zadnja izmjena: 24. Svibanj, 2014., 00:10 Seengeer »

*

Armin44

  • ***
  • 886
  • I'll be one tough act to follow...
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16266 : 24. Svibanj, 2014., 00:22 »
Ride Along,napokon našao vremena da ga pogledam i naravno nisam se pokajao.. :thumbs:

*

Me666

  • ******
  • 5556
  • Snaketicus Murphy Jr.
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16267 : 24. Svibanj, 2014., 08:15 »
Tenacious D in The Pick of Destiny - 10/10

Najbolji mjuzikl ikad snimljen.

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16268 : 24. Svibanj, 2014., 10:27 »

One stare japanske filmove o Godzilli nikad nisam volio a ovaj je mnogo bolji. Jednostavno mi se više sviđa američki pristup.

(...) bolji od svih prethodnih filmova o ovom čudovištu.


pretpostavljam da si pogledao svih 25+ prethodnih filmova.
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16269 : 24. Svibanj, 2014., 12:45 »
Now you see me je sranje od filma :wildboy:
Lista odigranih:2015,2016,2017,2018,

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16270 : 24. Svibanj, 2014., 13:23 »
Not.

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16271 : 24. Svibanj, 2014., 14:09 »
Jako uzbudljiva rasprava :solidus:
majstor za vodovodne instalacije i rješava bazene i ostalo

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16272 : 25. Svibanj, 2014., 02:08 »
Gledao sam nobi x men dobar je!!
majstor za vodovodne instalacije i rješava bazene i ostalo

*

Me666

  • ******
  • 5556
  • Snaketicus Murphy Jr.
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16273 : 25. Svibanj, 2014., 11:45 »
47 Ronin - 0/10   

Želim 2 sata svojega života natrag.

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16274 : 25. Svibanj, 2014., 12:39 »
Gledao sam nobi x men dobar je!!

Dobar je dobar... jako dobar. Najbolji Iksmen do sada. 9/10 od mene.
“The optimist thinks this is the best of all possible worlds. The pessimist fears it is true.” - Robert Oppenheimer

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9