HCL.HR

Što ste zadnje gledali?

  • 18882 Odgovora
  • 1691602 Hitova
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16275 : 25. Svibanj, 2014., 12:47 »
47 Ronin - 0/10   

Želim 2 sata svojega života natrag.

Pogledaj si ovo i nečeš požaliti :approve
Neću se bojati.
Strah pobjeđuje um.
Suočit ću se sa svojim strahom.
Pustit ću ga da prođe kroz mene i preko mene!

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16276 : 25. Svibanj, 2014., 16:23 »
Dina

Lynch zna napravit film. Tj da jedan film izgleda kao trodijelna saga. Muzika rula, Stewart rula, scenografija dosta rula za 84, čak i Sting rula :hihi:
Ne smeta što tako dugo traje, btw Lynch zna učiniti lika gadljivim ili da se lako mrze, naročito Baruna Harkonenna.
Postoji rasprava jel ovaj film zapravo remek djelo il njesra al ja se ne bi micao ni par centimetara od prve tvrdnje.
Film je danas klasik sa možda danas klasično smiješno ukočenijom glumom no takvi su tada bili trendovi xd.
Nemam zamjerke zapravo 9/10

P.S. kak je Bethesda maznula fus ro dah odavde lol :hihi:

Ko oće sci-fi sagu od tri ćuke neka slobodno izvoli ;)
Lista odigranih:2015,2016,2017,2018,

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16277 : 25. Svibanj, 2014., 19:29 »
Meni je Dune isto fantastican film, inace mislim da Lynch taj film ne priznaje...:wildboy:
I sad bi uskoro trebao izaci dokumentarac o tome kako je Jodorowsky trebao snimit abnormalno skupi Dune u '70ima, ali je sve ocito oslo u vjetar.

Bilo bi kul da naprave remake/reboot, samo neznam koji bi redatelj odgovarao ovoj dvojci gore, jer bi bas volio da bude tako uvrnuti SF, a ne genericna akcija.
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16278 : 25. Svibanj, 2014., 23:08 »
El angel exterminador

Ovo mi je uz Nazarina najbolji Bunuelov film. Nema nikakve potrebe isticati svu količinu konfuzije, uvrnutosti i sprdancije sa bogatom klasom od stane Bunuela. U ovom filmu je bogatune smjestio u kuću jednog od njih. Nakon predivne večeri svi gosti odlučili su ostati u kući i nikako ju nisu uspjevali napustiti.
Baš sam prezadovoljan sa filmom. Ima tu neku dimenziju više koja mi je baš pasala i pogledao sam film sa velikim guštom i zanimanjem.

Ocjena: 8.5/10


La voie lactée

Dva lika pješice hodočaste do Compostele u španjolsku i tokom toga im se dešavaju brojne pustolovine pomiješane sa raznim krščanskim dogmama itd... Tipičan Bunuelov film sa puno sarkazma(ali ovaj put naspram krščanstva i to u pozitivnom i negativnom smislu). Nisam baš oduševljen, ali nije ni da sam razočaran. Kako god, Bunuel nije snimio loš i nezanimljiv film. Ima tu svoju shemu koje se drži. Ovo je zasad bilo zadnje od njega. Baš sam se nagledao njegovih filmova u zadnje vrijeme.

Ocjena: 6.5/10


À bout de souffle

Jako cijenjen i hvaljen Godardov film. Nema dvojbe oko toga da film ima odličan scenarij. Posebno se to odnosi na dijaloge između likova.
Radi se o mladom i ne baš previše uspješnom sitnom lopovu koji počini ubojstvo policajca i time si maksimalno komplicira život...
Belmondo je rasturio svoju ulogu i krade cijeli film svojom pojavom. Već tada je bio jako karizmatičan, a bilo mu je tek 27 godina. S ovim filmom mu se karijera uzdigla.
Godard je pak priča za sebe. Snimiti ovakav film sa 30 godina je vrhunski podhvat. Jer je film sa umjetničke strane genijalan.
Naravno da ima i stvari koje nisu bile savršene. Jean Severg mi nikako nije djelovala. Bila je pogrešan izbor za glavnu žensku ulogu. Imala je ona ljepotu, ali nije se do kraja uživilau svoj lik, a za ovakav ffilm je to itekako bilo potrebno. Isto tako, radnja filma mi nekako nije bila preintewresantna. Već prije viđena tema nije uspijela izbjeći neke klišeje.

Ocjena: 7/10


Alphaville, une étrange aventure de Lemmy Caution

Uh, uh, uh... Kako je ovo dobar film. Ma filmčina. Nekako sam puno očekivao od ovog filma, a dobio još više.
Opet je Godard sve savršeno snimio. Ima kadrova koji su baš maestralni. Ovoga puta on je zaslužan i za scenarij. I tu je napravio odličan posao. I kamera je vrhunksa.
Odabir Eddia Constantinea za glavnu ulogu je bio pun pogodak. Lik je namrgođen, ima jasan zadatak i zna da ga mora ozvršiti. I odlično je odradio svoju ulogu.
Mnogi filmovi ovakvog tipa se često pogube u svojoj mističnosti i pokušaju da budu "pametni". Ali ovdje to nije slučaj.
Ovo se mora pogledati!

Ocjena: 9/10
Neću se bojati.
Strah pobjeđuje um.
Suočit ću se sa svojim strahom.
Pustit ću ga da prođe kroz mene i preko mene!

*

Freddy

  • ******
  • 5994
  • Briljantin.
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16279 : 25. Svibanj, 2014., 23:17 »
Casse-tête chinois :hiha:

Kineska slagalica, jel. Nedavno u kinu pogledao. Nisam uopće sudjelovao u izboru filma, samo sam išao radi društva, na kraju je ispalo da je film skroz po mom ukusu. U nekoliko navrata mi sam pomislio "Aha oke, to je taj trenutak u kojem su pretjerali, sad će bit krinđasto", al uvijek bi se sve izvrnulo kako treba. Realno, bio bi manje iznenađen da sam gledao trailer il nešto, ovako nisam ni znao na što idemo, a dobio film koji ću rado pamtiti.

Ocjena: 8.7/10

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16280 : 26. Svibanj, 2014., 03:54 »
Gledao sam nobi x men dobar je!!

Dobar je dobar... jako dobar. Najbolji Iksmen do sada. 9/10 od mene.

Šalu nastranu, stvarno je najbolji. Šteta što nije bilo više Quicksilvera ;___;
majstor za vodovodne instalacije i rješava bazene i ostalo

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16281 : 26. Svibanj, 2014., 08:50 »
Šalu nastranu, stvarno je najbolji. Šteta što nije bilo više Quicksilvera ;___;

Al zapravo, to sad svi govore, ali da ga je više, bilo bi ga previše. Ovako ga ima sasvim taman da taj njegov sarkazam i ciničnost ispadne kao dobro tempiran comic relief, a ne nešto iritantno. Ali scena u kuhinji je i dalje 10/10.
“The optimist thinks this is the best of all possible worlds. The pessimist fears it is true.” - Robert Oppenheimer

*

black_out

  • ******
  • 4118
  • #IgračVrata
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16282 : 27. Svibanj, 2014., 14:54 »
I sad bi uskoro trebao izaci dokumentarac o tome kako je Jodorowsky trebao snimit abnormalno skupi Dune u '70ima, ali je sve ocito oslo u vjetar.

Izašao je.
hardcore gamer | rapist | nerd | cis scum | misogynist |

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16283 : 27. Svibanj, 2014., 20:38 »
I sad bi uskoro trebao izaci dokumentarac o tome kako je Jodorowsky trebao snimit abnormalno skupi Dune u '70ima, ali je sve ocito oslo u vjetar.

Izašao je.

Hvala!! Ima cak i prijevod :ave: :ave:
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16284 : 27. Svibanj, 2014., 23:02 »
Iksmen najnoviji :ave:. Film godine za sada. Možda i napišem koju rečenicu osvrta za par dana dok se malo priberem jer kad bih sad htio nešto napisat o ovom remek djelu vjerovatno bi to ličilo na ovo: :ave: :piva: :hug =D> :bonk:

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16285 : 28. Svibanj, 2014., 01:04 »
Pa tako i inače tvoji postovi izgledaju???
majstor za vodovodne instalacije i rješava bazene i ostalo

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16286 : 28. Svibanj, 2014., 12:19 »
I to što kažeš :D

*

Me666

  • ******
  • 5556
  • Snaketicus Murphy Jr.
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16287 : 29. Svibanj, 2014., 11:18 »
X-Men: Days of Future Past - 9/10

Uvjerljivo najbolji X-Men film do sad. Akcije na pretek, dobro balansiran humor, napete scene. Quicksilver rasturio, i dobar je neki komentar ranije - da ga je bilo više, ne bi valjalo, a ovako je odlično ispalo. I još jedna stvar radi koje je film zaslužio čvrstu devetku negirali su sve prethodne, jadne X-Mene i možda napokon uspiju spasiti lik Deadpoola.

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16288 : 29. Svibanj, 2014., 19:18 »
Der siebente continent

Ovo je tipični Henekeov film. Već sam pogledao neke njegove filmove pa sam otprilike predpostavljao što me očekuje. Film je dosta potresan i pun nekakve sporine i lagano naglašene depresije i melankoličnosti. Ta rutina života koju je Heneke odlično naglasio u ovom filmu muči podosta ljudi. Ali kraj onakvog tipa odista nisam očekivao. Snimio je Heneke i boljih filmova od ovoga, ali je i s ovim filmom jasno pokazao što i kako želi snimati.

Ocjena: 7/10


Le trou

Ako ikada završite u zatvoru i planirate neki realno ostvariv bijeg nikada to ne radite sa prevelikim brojem ljudi. Ti bi otrilike bila pouka ovog filma.
Vjerujem da su mnogi filmaši bili inspirirani ovim filmom kada su kasnije snimali filmove ovakvog tipa. U filmu je stvarno sve na visokom nivou. Jedina mala zamjerka je nerealnost u nekim situacijama, ali ne može baš sve biti savršeno.
Ovo se svakako isplati pogledati.

Ocjena: 8/10


Djävulens öga


Eto još jednog Bergmanovog filma u kojem se pomalo poigrava sa relacijo raj-pakao. Ima ovdje svega i svačega. Pomalo smijeha, nerealnih situacija popračenih fantazijom itd... Nije da sam baš nešto oduševljen, niti sam razočaran. Zlatna sredina, reklo bi se.

Ocjena: 6/10


Aleksandr Nevskiy

Ovaj Einstein je stvarno bio ispred svog vremena. Snimiti takav film u ono doba. Definitivno je poslužio kao predložak svim spektaklima koji su snimani u kasnije doba.
Toliki broj statista u scenama bitaka. Tako dobro snimljene scene i glazba koja je na momente predojmljiva. Film je i vizualno impresivan. Baš se vidi da se pazilo na sve detalje.

Ocjena: 8/10
Neću se bojati.
Strah pobjeđuje um.
Suočit ću se sa svojim strahom.
Pustit ću ga da prođe kroz mene i preko mene!

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16289 : 29. Svibanj, 2014., 19:22 »
Intouchables (2011)

Zašto ovo nije dobilo oskara? Drugo gledanje ovog fenomenalnog filma. Još su mi više sjele šale i pošale nego prvi put. Kakva gluma Omar Sya! Predivan film, doista predivan. Uljepšalo mi čitav dan ovo. Umirao od smijeha na fore s krastavcima, kada ga brije i na vruću vodu. Scena na večeri onoj rođendanskoj isto 10/10. Ajde ima bar visoku ocjenu na IMDb-u i nominaciju za zlatni globus. Šogor koji nepodnosi francuske filmove je u potpunosti uživao u ovome, tako da ne dopustite da vas ignoriranje francuske filmografije odbije od ovog remek dijela. Kao što rekoh - jedan od najljepših filmova koje sam pogledao u životu.



9.0

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9