HCL.HR

Što ste zadnje gledali?

  • 18882 Odgovora
  • 1703869 Hitova
*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16335 : 08. Lipanj, 2014., 19:11 »
Aha, pa to je znači nešto slično kao Mortal Kombat: Legacy. Odgledaj i to ako već nisi. Dobro odrađena web serija (10-ak min epizoda), ima i poznatih glumaca/boraca kao npr. Michael Jai White.

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16336 : 08. Lipanj, 2014., 20:19 »
Bernie [2011] - ★★★

Ako postoji ikoja priča koju je trebalo obraditi sa crnim humorom, to je ovo. I Pain & Gain, naravno, iako ovo ipak nije toliko kotroverzno. Naime, frajer ubije jednu staricu, al svima osim zakonodavstvu, on je žrtva, a starica negativka (Nije to neki spoiler je je priča zadnja stvar na koju se oslanja film). I uz to, lik je pogrebnik. Mislim, potencijal je tu beskonačan, pa mi je malo i žao što nije malo bolje iskorišten. Neću reći da film ne valja, jer to nije istina, ali nisam niti Bog zna što u transu. Najviše od sve ga je problem što je... dosadan. Okej, kužim, morali su predtaviti meni kao gledatelju što on predstavlja u tom teksaškom gradiću, ali se doslovno ništa ne događa prvih 40 minuta filma, što je skoro polovica. Dobro nasmijao sam se par puta, i dobro, Robert Rodriguez ima savršen cameo, ali nije to to. Nisam se mogao oteti činjenici da nisam bio posebno zainteresiran za išta. Svi smo duboko u McConaughsansi, pa je i to pomoglo, ali ne znam... nije to nikako to. Ne mogu objasniti, pozz.

Edge of Tomorrow [2014] - ★★★★

"That's it, man. Game over, man! Game over! What the fuck are we gonna do now? What are we gonna do?" Hah Bill Paxton rula. Enivej... Ovo je baš definicija pravog ljetnog, akcijskog blockbustera. Ima zanimljivu premisu, dobru akciju, karizmatične glumce i dovoljno sposobnog redatelja da sve to sklupča u dva sata kvaitetne zabave. Inače, ovo je definitivno najbolji Limanov film do sada. Bolji je i od prvog Bournea koji je dobar temelj za nešto što je kasnije ipak postao Greengrassov trademark, ali meni osobno ništa više. I onda je tu Tom Cruise... čovječe koji je ljudima racku? Kako netko može njega mrzit? Frajer mi je baš ultra karizmatičan u svemu što radi i rula potpuno. I Emily Blunt je savršena isto. Imaju jako zanimljivu kemiju u filmu jer... kužite, ona je nju upoznao jednom, a ona njega upoznaje 100 puta. Zvuči otrcano k'o onaj Sandlerov film od prije 10-ak goidina, al kunem se da je tu puno zanimljivije. Film ubiti u dobrom starom romantističkom štihu govori o utjecaju jednog čovjeka na svijet i zapravo... funkcionira. Dosta dobro. Ono što mi se ne sviđa je definitvno kraj koji je, pa zapravo dosta ravnodušan. Recite da sam ljigav al fali mi malo jača emocionalna komponenta s kojom bi došao i napetiji, dramski kvalitetniji kraj. Ovako imam osječaj da su se izvukli i rješili sve na najjednostavniji, a ujedno i najdosadniji način. Eto, žao mi je što će vjerojatno proći izrazito slabo u kinima, a ona šugava Angelina sa ZLURADOM bere milijune (Baš sad gledam Box office brojke).
« Zadnja izmjena: 08. Lipanj, 2014., 21:17 RoboWarrior »
“The optimist thinks this is the best of all possible worlds. The pessimist fears it is true.” - Robert Oppenheimer

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16337 : 08. Lipanj, 2014., 20:44 »
I onda je tu Tom Cruise... čovječe koji je ljudima racku? Kako netko može njega mrzit?...


..a ona šugava Angelina sa ZLURADOM.
Jbg ukusu su čudna stvar, tako isto meni nije jasno kako neko može mrziti Angie, pogotovo za ulogu u Zluradoj gdje je rulala sve živo.

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16338 : 08. Lipanj, 2014., 20:47 »
Jbg ukusu su čudna stvar, tako isto meni nije jasno kako neko može mrziti Angie, pogotovo za ulogu u Zluradoj gdje je rulala sve živo.

Hah dobro, tu si definitivno u pravu. Ukusi stvarno jesu čudna stvar.:bonk:

EDIT: Zaboravio sam postati ovo. :ave:
« Zadnja izmjena: 08. Lipanj, 2014., 21:12 RoboWarrior »
“The optimist thinks this is the best of all possible worlds. The pessimist fears it is true.” - Robert Oppenheimer

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16339 : 09. Lipanj, 2014., 09:42 »
The double

Jesse Eisenberg definitivno je najjača karika ovog filma. Način na koji je odglumio obojicu potpuno različitih likova je zadivljujuć. Ostatak glumačke ekipe je bio vrlo dobar, s time da je Mia Wasikovska još jednom pokazala da se na nju itekako može računati u budućnosti. Ostale stvari u filmu me nisu baš toliko oduševile što ne znači da nisam uživao u njemu. Posebno valja istanuti pomiješanost komičnih elemenata sa pomalo blesavim kriminalnim radnjama.

Ocjena: 7/10


Suna no onna


Kada sam vidio da je Tarkovsky ovo stavio među deset najboljih filmova svih vremena po svom izboru morao sam to pogledati. I nisam požalio.
Odlično snimljen, odglumljen i režiran film. Moćni dijalozi između dvoje glavnih likova i ta misterioznost i međusobno nepovjerenje među njima na početku daju dodatnu draž ovom filmu.
Ovo se itekako isplati pogledati!

Ocjena: 8/10


Mephisto


Političke igre nisu ni umjetnicima dale mire. I tako je glavni junak naše priče ušao u njih. I dao si malo previše na važnosti u toj cijeloj priči...
U prvih pola sata film mi je bio izuzetno naporan. Ni sam ne znam kako sam to uspio progurati. I onda je krenula prava stvar. Klaus Maria Brandauer savršen u ulozi glumca kojem se pruža prilika života. No István Szabó je ipak najjača karika ovog filma. Način na koji stvara scene je tako upečatljiv. Sve to izgleda tako jednostavno i šablonski, a opet sa tom svojom režijom jasno daje doznanja kakve nas napetosti očekuju u kojem dijelu filma. Naravno da je i kamera majstorski odrađena.

Ocjena: 8/10


Il conformista

Što reći? Kakvu posluku porati? :mrgreen:
Sve što napišem bilo bi već pročitano i djelovalo tako klišejasto.
Pa ću samo reći:

Ocjena: 9/10
Neću se bojati.
Strah pobjeđuje um.
Suočit ću se sa svojim strahom.
Pustit ću ga da prođe kroz mene i preko mene!

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16340 : 09. Lipanj, 2014., 10:42 »
The double

Jesse Eisenberg definitivno je najjača karika ovog filma. Način na koji je odglumio obojicu potpuno različitih likova je zadivljujuć. Ostatak glumačke ekipe je bio vrlo dobar, s time da je Mia Wasikovska još jednom pokazala da se na nju itekako može računati u budućnosti. Ostale stvari u filmu me nisu baš toliko oduševile što ne znači da nisam uživao u njemu. Posebno valja istanuti pomiješanost komičnih elemenata sa pomalo blesavim kriminalnim radnjama.

Meni osobno se nije previše svidio, daleko bolje mi je pao Enemy. Inače nemam ništa protiv Eisenberga, ali ovdje mi je pretjerao potpuno. Valjda zbog duple doze hah ;) I nikako mi se ne sviđa taj moody, šašavi i čudan stil. Iako sam puno veći fan drame u klasičnom smislu, u Enemyju mi je takvo nešto iznenađujuće savršeno funkcioniralo, no ovdje nekako ne. No slažem se oko Wasikowske, bit će ona zvijezda jednog dana.
“The optimist thinks this is the best of all possible worlds. The pessimist fears it is true.” - Robert Oppenheimer

*

Me666

  • ******
  • 5556
  • Snaketicus Murphy Jr.
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16341 : 09. Lipanj, 2014., 14:24 »
Dark Shadows - 8/10

Baš sam uživao u filmu, iako se možda razvukao i cijela stvar nije vodila ničemu zapravo. No, likovi su mi odlični i toliko dobro napravljeni da sama priča i nije toliko važna.

*

Seengeer

  • ******
  • 4945
  • ︻デ═一 not srs
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16342 : 11. Lipanj, 2014., 23:48 »
grand budapest hotel (2014)

Savršeno šarmantan, otmjen i dovitljiv film. Likovi su vrh jebeni, već sam ga dva puta pogledao ovaj tjedan i mogao bih još lol. Dinamika film je jako ugodna. Vremenske razlike "tada i sada" odlično prikazane i nekako prepoznatljive i nostaligčne, baš neka tugica pri kraju kad znaš da je film gotov. 10/10 realno.

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16343 : 12. Lipanj, 2014., 10:32 »
Uzak

Socijalne drame me inače baš i ne privlače. Ali ovo je ipak radio Nuri Bilge Ceylan pa sam odlučio pogledati ovaj film. Ne može biti loše bilo što napravljeno od majstora koji je snimio Bir zamanlar Anadolu'da. I može se reći da je ovo ispao sasvim pristojan film sa malo presporim ritmom. Ali zato ima jake glumce i dijaloge. Često je dovoljno samo gledati njihove izgubljene poglede i traženje nečeg boljeg i drugačijeg u životu. Glumci su svi od reda amateri i to daje dodatnu draž filmu jerbo se mora priznati da su bili dosta uvjerljivi.

Ocjena: 7/10


Ordet

Gledajući ovaj film bio sam u maloj dilemi. Želi li nam redatelj poručiti kako vjera može spojiti nespojivo. Ili nam pak poručuje da je vjera veliki uteg i zabluda?
No stavimo to po strani. Ovo je film vrhunski napravljen po svim elementima. Predivno je snimljen, kamera je odlična i mada je dosta spor ni u jednom momentu mi nije bilo dosadno. Glumci su također odlično odradili svoj posao.  Može se reći da je ovo jedan od onih filmova koji je slabo poznat, a radi se o neprocjenjivom dragulju. Carl Theodor Dreyer je definitivno privukao moju pažnju i sigurno ću pogledati još ponešto od njega.

Ocjena: 9/10


La vie d'Adèle - Chapitres 1 et 2


Kada pročitaš samo odlične kritike o nekom filmu jasno je da nečeš ostati razočaran. dapače, očekivanja ti jako porastu. I onda sam počeo gledati ovaj film i nisam stao...
Emocije, strast, ljubav, bol... Sve to pomiješano je u ovom filmu. Ali na toliko vrhunski način da se to ne može riječima opisati. Glavne glumice briljirale su u svojim ulogama i moram reći da im se divim na hrabrosti. Jer trebalo je biti hrabar kod snimanja ovakvog filma gdje je bilo potrebno skidanje do kraja i snimanje scena koje su jako teške i vrlo "otvorene".
Film traje tri sata i to je bilo prekratko. Ja sam želio još jer je prenaglo završilo. Barem za mene.

Ocjena: 10/10
Neću se bojati.
Strah pobjeđuje um.
Suočit ću se sa svojim strahom.
Pustit ću ga da prođe kroz mene i preko mene!

*

Me666

  • ******
  • 5556
  • Snaketicus Murphy Jr.
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16344 : 13. Lipanj, 2014., 10:02 »
Percy Jackson: Sea of Monsters - 3/10

Lošiji od prvog dijela. Toliko rupa u priči da je to čudo... ne znam, fantastično je kako zaborave na činjenicu da se radi o polubogovima od kojih neki imaju toliko jake moći da im drugi ne mogu prdnut, ali eto - ne koriste ih tek tako da ispadne jao napeto. Naživcirao sam se masu.

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16345 : 13. Lipanj, 2014., 11:06 »
Da, lošiji je Sea of Monsters ali prvi dio mi je bio solidan. Treba uzeti u obzir da ovo nisu 'ozbiljni' filmovi i ako budeš mnogo tražio rupe u priči i nelogičnosti samo će te zabolit glava.

*

Me666

  • ******
  • 5556
  • Snaketicus Murphy Jr.
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16346 : 14. Lipanj, 2014., 06:02 »
Pompeii - 8/10

Očekivao sam da mi se neće svidjeti, ali borbe, likovi i specijalni efekti su zbilja vrh. Priča nije nešto, trebalo je ubaciti još cirka 30 minuta regularnih događaja prije nego je vulkan eksplodirao da se to razradi + kraj je malo razočaravajuć, no to su jedini veliki minusi.

Onaj crnac Atticus rastura.

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16347 : 15. Lipanj, 2014., 01:51 »
Kak to misliš kraj razočarvajuć ? Šta, da nisu svi poginuli ? :hiha:
Lista odigranih:2015,2016,2017,2018,

*

Me666

  • ******
  • 5556
  • Snaketicus Murphy Jr.
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16348 : 15. Lipanj, 2014., 08:01 »
Pa to što su svi poginuli, a realno bilo je šanse da se spase barem Jon Snow i ona kurvica, samo da su malo manje pričali, a malo više jahali konja... jebote da konj nema snage, a konj odgajan za trk... nemoj me nasmijavati

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16349 : 15. Lipanj, 2014., 12:22 »
Pa to što su svi poginuli, a realno bilo je šanse da se spase barem Jon Snow i ona kurvica, samo da su malo manje pričali, a malo više jahali konja... jebote da konj nema snage, a konj odgajan za trk... nemoj me nasmijavati

A dobro, ajde kužim. I meni je bed da su baš SVE ubili, mogli su ostaviti bar jednog od njih dvoje. S druge strane, to bi samo produžilo niz plot-pointova "posuđenih" iz Titanica i/ili Gladiatora. Meni se nije svidio film, 4/10.
“The optimist thinks this is the best of all possible worlds. The pessimist fears it is true.” - Robert Oppenheimer

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9