HCL.HR

Što ste zadnje gledali?

  • 18882 Odgovora
  • 1691620 Hitova
*

9mlg9

  • Gost
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18555 : 16. Svibanj, 2018., 18:38 »
Pliz nemoj si uništavati ugled sa žicanjem sharea i taga za narukvice jer je to protiv propisa Facebooka, ne treba ti to, pogotovo ne sada nakon suradnje s Netokracijom i ostalima.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18556 : 19. Svibanj, 2018., 20:27 »
Brawl in Cell Block 99 (2017)

2h 12min | Crime, Drama | 6 October 2017 (USA)



★★★★★

Kakva je ovo filmčina! Jedan od možda dva tri filma u životu, za koje sam počeo bit svjestan tek na samom kraju da se radi o remek djelu. Par puta u toku filma, pomislio sam dobro šta je ovo, zašto je sve tako usporeno i onda me zadnjih 20-30 minuta filma lupi sa saznanjem da gledam možda jedan od najboljih zatvorskih filmova koji postoje. Toliko sam pod dojmom, da neznam kojim bi epitetom razljepio po filmu pa bih samo kvotao post kolege kapelice na ovaj film s kojim se slažem do zadnjeg slova...

Citat:
Od redatelja Bone Tomahawka je, pa se ne treba čuditi nekolicini bolno brutalnih prizora nasilja. Ali je isto tako vrhunski odglumljen (Vince Vaughn se preporodio), a možda još bolje i napisan. Kao i nedavno izašli Shot Caller, i ovaj prati čovjeka koji se nade na putanji transformacije iz relativno mirnog čovjeka u hardcore kriminalca, iako Vaughnov lik ni na početku filma nije baš nevin. Ovdje je gotovo svaka ekstremna scena popraćena nekim suptilnim, dirljivim trenutkom koji bi možda bio kliše u filmu drugog redatelja, no Zahler je predobar scenarist da bi dopustio da mu melodrama pokvari moment. Ukratko, ovo je vrhunac modernih zatvorskih filmova uz još možda par njih, i vrijedi ga preporučiti svima sa dovoljno jakim stomakom za sadistički nasilnu zadnju trećinu.

Vince Vaughnova uloga života; žalim one koji ne vide o kakvom se zapravo stilu i filmu radi.

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18557 : 19. Svibanj, 2018., 21:27 »
Deadpool 2
Odličan film, nadmasili su prvi dio, ima tu i dosta drame koja je dosta dobro balansirana s humorom, i lik Cablea je dobro napisan, i Brolin ga je fantasticno predstavio, jako dobar glumac, upala mu je kasika u med sad kad je i Thanos i Cable, glumi dva negativca u razmaku od tri tjedna, uglavnom tople preporuke za svakoga
9/10

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18558 : 20. Svibanj, 2018., 16:58 »
The Postman (1997)

Post-apokaliptični film smješten u, tada, blisku budućnost gdje nema centralne Vlade i gdje se poštuje jedino "zakon jačega", u ovom slučaju banda plaćenika sije strah i smrt manjim ljudskim nastambama koje im moraju plaćati reket. Naš glavni lik da bi dobio besplatan ručak i smještaj se počne pretvarati da je poštar novoformiranih Sjedinjenih Država i, iako mu to nije bila prvobitna namjera, počne ulijevati nadu stanovnicima i podsticati bunu protiv tiranije.

Obzirom da traje približno 3h tu i tamo ima malo "praznog hoda" ali, sve u svemu, dosta dobar film. Pored ovog ljubiteljima post-apokalipse preporučujem još jedan dobar Costnerov film - Waterworld.

The Gunman (2015)

Na prvu bi se reklo još jedan u nizu akcijskih trilera gdje lovac postaje lovina, u principu i jeste tako. Nije originalan niti se po nečemu izdvaja od ostalih ali ko traži solidan film za "ubit vrijeme" ovo je dobar izbor. Btw Sean Penn nikad nije bolje izgledao u nekom filmu.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18559 : 21. Svibanj, 2018., 09:27 »
Guardians of the Galaxy Vol. 2 (2017)

PG-13 | 2h 16min | Action, Adventure, Sci-Fi | 5 May 2017 (USA)



★★★★

Kao i prvi dio ovaj sam fulao ić u kino i zažalio. Doduše pogledao sam ga u pravilnom tajmlineu, no prvi put sam toliko bio umoran, da sam spavao pola filma. Nakon drugog gledanja Infinity Wara, morao sam odmah rivočat ovo. Fakat su genijalni i smješni filmovi, iako ne najbolji, svakako najzabavniji Marvelovi uratci uz Ant-Mana meni. Audiovizualno je za deset, humor isto; faktor zabave je beskonačan, no fali mu nešto, a neznam točno što.

*

Armin44

  • ***
  • 886
  • I'll be one tough act to follow...
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18560 : 24. Svibanj, 2018., 14:46 »

Prije nego što sam ga pogledao na nekoliko osvrta čitao sam da je bolji i od prvog,ja iskreno ne bih išao tako daleko. To ne znači da je film lošiji od prvog ali nije ni bolji u svakom slučaju nisam ostao razočaran. Humor u ovom filmu je nešto posebno,prvi me oduševio u tom pogledu a i ovaj je bio vrh. Ne sviđa mi se šta se desilo na početku jer nije mi realno da ovakav lik nakon takvog događaja ima želju ići spašavati svijet,Spiderman možda a "DP" nikako.
Cable mi je bio odličan kao i većina sporednih likova.
Savršenstvo ovog filma kao i prvog je genijalnost u detaljima,crni humor koji ide do samih granica i toliko neprikladan soundtrack za ono što lik radi ali to tako dobro izgleda ( i zvuči ).
Na kraju svega dao bih mu ocjenu 8 ali ovo je film kojeg ću pogledati još bar pet puta,i u kino dvorani i kod kuće.
U svakom slučaju,nadam se nastavku..
« Zadnja izmjena: 24. Svibanj, 2018., 14:48 Armin44 »

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18561 : 27. Svibanj, 2018., 08:55 »
Brick Mansions (2014)

Znači postoje rebooti, postoje remakei i onda postoji Brick Mansions  :fpalm:. Fakat ne znam koji je cilj bio ovog filma, valjda ako radiš remake onda ćeš nešto promijeniti, ispričati priču na svoj način a ovi su doslovno ponovo snimili Banlieue 13 samo što je radnja u Detroitu a ne u Parizu i stavili nove glumce (ne sve jer David Belle ponovo reprizira svoju ulogu samo što se ne zove Leito nego Lino, pitam se da li mu je bilo neugodno). Znači nevjerovatno ali ljudi su koristili identičnu radnju bez ijedne izmjene, iste linije teksta, prosipali iste fazone, ista umiranja... znači sve ključne scene su prekopirali. Ajd da je Banlieue 13 stariji film pa bih razumio ako ga žele modernizirati ali taj film je vrhunski snimljen i duplo modernije izgleda od ovoga zbog bolje koreografije parkoura a i Cyrill Raffaelli rula u glavnoj ulozi za razliku od Paula Walkera, pokoj mu duši.

Uglavnom, ko želi preporuke najboljih akcijskih-parkour filmova ova tri su najbolja:

Yamakasi - Les samouraïs des temps modernes (2001) (nastavak Les fils du vent preskočite)
Banlieue 13 (2004)
Banlieue 13: Ultimatum (2009)

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18562 : 27. Svibanj, 2018., 11:37 »
Meni je taj film bil okej...

Edit;

Citat:
Iako ocjena na IMDb-u ne sugerira, dosta me iznenadio. Najviše me se dojmio parkour koji je apsolutno savršen, tj. Lino je savršen, jer ga on i izvodi cijelo vrijeme xD. Nezz dosta glupo djeluje na momente i ponekad ispada forserski budući da se trudi isto biti i ozbiljan, no sa finim plot twistom mi je baš guba skroz. Pice Lola i Rayzah su upalile moj horny time i rade kao ambasadorice seksipila. Neke scene su urnebesno glupe kao rafal po automobilu gdje ih niti jedan metak ne okrzne ili scena gdje nesmije se ništa dogodit automobilu, no tisuće ljudi pucaju na isti - takve gluposti su jako komične. No zabavio me, plus totalno mi je in loving memory film. Paul <3 ;(

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18563 : 27. Svibanj, 2018., 16:22 »
Meni je taj film bil okej...
Zato što vjerovatno nisi gledao prvo original, pogledaj ga pa ćeš vidjet razliku.

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18564 : 30. Svibanj, 2018., 23:21 »
Solo: A Star Wars Story (2018)
-Film je dobar i zabavan. Glumac (Solo) je poprilično cool. Likovi imaju dosta kemije i dobro se nadopunjuju. Ne morate previše pogađati o čemu se radi u filmu (fali tu još par stvari koje nisu spomenuli, ali dobro...). Radnja je dobro odrađena.

Od mene 9/10 na prvo gledanje u kinu.
« Zadnja izmjena: 31. Svibanj, 2018., 09:29 dinodinix »

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18565 : 31. Svibanj, 2018., 19:39 »
I ja sam gledao jučer Soloa.
Imam mrrrrvicu drugačije mišljenje :)


http://youtu.be/R3YMyPtJDEs

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18566 : 31. Svibanj, 2018., 20:20 »
Pogledao i ja Solo, nisam imao neka ocekivanja i na kraju je film ispao vise nego dobar, ne sviđa mi se samo Landov lik i onaj njegov robot, i ta poruka jednakosti koju nam guraju kroz grlo u svakom Hollywoodskom filmu  :chair: :chair:
8/10

*

9mlg9

  • Gost
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18567 : 14. Lipanj, 2018., 07:48 »
Zadnja 2 koja sam pogledao u kinu - Han Solo i Jurassic World.

Oba su me ugodno iznenadila jer sam očekivao osrednje/loše filmove po trailerima. Han stvarno nije zaslužio toliko pljuvanja kritičara, film je dosta zabavan, a glumac bolji od očekivanog. Nije Harrison Ford, ali nije ni kriminalno loš.

Jurassic World - možda bolji i od prvog dijela ovih novih. Ostavili su odličan kraj za sljedeći nastavak i tome se jako veselim.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18568 : 18. Lipanj, 2018., 09:44 »
The Only Living Boy in New York (2017)

R | 1h 29min | Drama | 11 August 2017 (USA)



★★½

Gledao ga samo zbog Kate Beckinsale i dobio bi možda pola zvijezdice da nema nje u filmu i da nema plot twista na kraju. Taj PT na kraju mi je dostojan i puno boljih filmova od ovog, pa na kraju nekako uspješno spašava film. Kate je žena mog života i prava je šteta da nikad neće dobit jackpot kakav sam i sam. Srce mi razdire prijatelju moj; neka me srce boli nek.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18569 : 18. Lipanj, 2018., 18:12 »
Deadpool 2 (2018)

R | 1h 59min | Action, Adventure, Comedy | 17 May 2018 (Croatia)



★★★★½

Pa ovo je spektakl! Humor i humoristične reference koje se bacaju uzduž cijelog filma su van pameti. Neznam dal će netko u super hero filmovima moći doći na ovu razinu humora, baš zato što je Deadpoolu to glavna misija. Na filmu se vidi da ima više budgeta od jedinice, koja mi je u drugom djelu na drugo gledanje bila izuzetno mršava. Ovo dvoje x-mena iz jedinice su u dvojci puno bolji, ostatak casta je odličan, pogotovo lucky woman aka Domino. Ryan Reynolds je među možda par likova u hollywoodu koji su rođeni za neku ulogu. Ryan Reynolds kao Deadpool i Vin Diesel kao Riddick. Još sam pod dojmom.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9