HCL.HR

Vaš najdraži filmski soundtrack?

• 2 Odgovora
  • 316 Hitova
*

Armin44

• 880
  • I'll be one tough act to follow...
Vaš najdraži filmski soundtrack?
« : 07. Studeni, 2019., 11:30 »
Mislim da ćemo se svi složiti da filmska glazba predstavlja bitnu ulogu u kinematografiji već jako dugo vremena, toliko da se nerijetko desi da sam soundtrack nadmaši film. Soundtrack ima tu moć da probudi emocije u nama, i učini da dobar film, postane vrhunski.
Na osnovu toga, otvorena je tema da podijelite listu vaših najdražih glazbenih podloga.  :thumbs:

Da započnemo, ovo je moja lista:

• The Lord Of The Rings Trilogy (Howard Shore) - Besprijekorno, fenomenalno i neponovljivo, daleko na prvom mjestu meni najdražeg soundtracka. Ova podloga igrala je važnu ulogu, zašto mi je filmska trilogija Gospodara Prstenova valjda najdraža stvar ikad.

• Gladiator (Hans Zimmer) - Dovoljno je samo reći Hans Zimmer, uvjeren sam da će tema biti popunjena njegovim glazbenim dijelima.

• Interstellar (Hans Zimmer) - Nisam želio toliko puta stavljati Zimmera na ovoj listi, ali ovaj film i njegovu muzičku podlogu jednostavno ne mogu preskočiti.

• Guardians of the Galaxy (Awesome Mix Vol. 1 & Vol. 2) - Za sada jedini film na listi koji nije originalni filmski "score", već "pravi" soundtrack sastavljen od već manje-više poznatih pjesama. Mixtape Petera Quilla, sadrži zarazne muzičke numere 60-ih i 70-ih godina prošlog stoljeća.

*

Chux

• 612
  • živi bili pa umrli
    • Guru Gaming
Odg: Vaš najdraži filmski soundtrack?
« Odgovori #1 : 18. Studeni, 2019., 08:30 »
Duel (Billy Goldenberg) - Nisam neki filmaš, i rijetko koji filmski OST se urezo u mene osim pokojeg main themea, ali ovo čudo je posebna kategorija. Abstraktno i experimentalno za svoje vrijeme, teško paše baš van konteksta filma jer definitivno nije za opuštanje, ali preporuka za poslušat, ali i za pogledat tko nije.

Odg: Vaš najdraži filmski soundtrack?
« Odgovori #2 : 18. Studeni, 2019., 19:27 »
Tek sad vidjeh ovu zanimljivu temu.
Obožavam OST-ove i mogao bih nabrajati sve neke svoje favorite, ali postoji jedan koji je meni osobno bolji od ionako fenomenalnog filma.
A to je Once Upon A Time In America od Enio Morricone.. https://www.youtube.com/watch?v=_APmVdXm4Xw
Nigdje još nisam vidio/čuo da tako neki soundtrack može upotpuniti film.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9