HCL.HR

Kad će gaming preći prag umjetnosti?

  • 63 Odgovora
  • 37962 Hitova
Kad će gaming preći prag umjetnosti?
« : 26. Siječanj, 2016., 18:33 »
U književnosti, sva su djela bila slična i radila su se po ustaljenim pravilima sve do Kafke i kompanije koji su pisali potpuno drugačije i jednostavnije.
U slikarstvu je ista stvar sve do Picassa.
Isti ekperimenti prate i glazbu.
Pitanje je, kad će se gameri zasititi ovih AAA naslova i svoju pozornost posvetiti manjim i kreativnijim projektima, kad će ti projekti zavladati industrijom? Ja se već osjećam zasitan igara koje se pojave i ne donesu ništa novo, a budu pompozno najavljivane.

*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: Kad će gaming preći prag umjetnosti?
« Odgovori #1 : 26. Siječanj, 2016., 18:58 »
Slozio si veliku kao "kompleksnu" poruku u kojoj spominjes te neke pisce za koje nisam nikad cuo i Pcassa, a tvoje pitanje je potpuno besmisleno i banalno kao i ta "kompleksna" poruka.

Ima svakakvih naslova, kreativnih na svakakve razlicite nacine, ili neznas di trazit, ili samo gledas ovih par naslova za koje svi cuju pa nemas pojma da postoji jos milion igara i sta god trazio nac ces.

Odg: Kad će gaming preći prag umjetnosti?
« Odgovori #2 : 26. Siječanj, 2016., 19:31 »
Pored tih AAA naslova i velikih korporacija cisto sumnjam da ce zavladati indi naslovi.
CASE: NZXT H440 || CPU: INTEL Core i7 4790K 4.0 GHZ - 4.4 Ghz Boost || MBO: ASUS Maximus VII Hero || RAM: CORSAIR Dominator Platinum 16GB DD3-2400 Mhz || GPU: 2x PALIT GTX970 4GB - SLI || HDD: 2x WD Black 1TB || SSD: SAMSUNG EVO 840 Basic 128GB || POWER: CORSAIR HX1000i || TRIPLE SCREEN: 3x TV 42" Sony KDL-42W705 || WHEEL: Fanatec CSW + BMW rim + F1 rim + Rally rim + CSP V2 Pedals + DSD Seq. Shifter + Handbrake

Odg: Kad će gaming preći prag umjetnosti?
« Odgovori #3 : 26. Siječanj, 2016., 19:50 »
Slozio si veliku kao "kompleksnu" poruku u kojoj spominjes te neke pisce za koje nisam nikad cuo i Pcassa, a tvoje pitanje je potpuno besmisleno i banalno kao i ta "kompleksna" poruka.

Ima svakakvih naslova, kreativnih na svakakve razlicite nacine, ili neznas di trazit, ili samo gledas ovih par naslova za koje svi cuju pa nemas pojma da postoji jos milion igara i sta god trazio nac ces.
Kako nisi cuo za Kafku ukurac ?! Nemogu vjerovat...

*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: Kad će gaming preći prag umjetnosti?
« Odgovori #4 : 26. Siječanj, 2016., 20:14 »
Nikad cuo.

Odg: Kad će gaming preći prag umjetnosti?
« Odgovori #5 : 26. Siječanj, 2016., 20:21 »
Nikad cuo.
To je tuzno covjece,mogu razumit da nisi nista od njega procitao iako je i to porazno samo po sebi al jebiga sta ces.

*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: Kad će gaming preći prag umjetnosti?
« Odgovori #6 : 26. Siječanj, 2016., 20:33 »
Zasto bi bilo tuzno? Ja moram citat i znat za nekoga ko me potpuno ne zanima. Tuzno je sto ti razmisljas na takav nacin.

Odg: Kad će gaming preći prag umjetnosti?
« Odgovori #7 : 26. Siječanj, 2016., 20:41 »
Zar trebaju 'zavladati' indie naslovi - sasvim je dovoljno da kvaliteta nastupi. Iako previše naslova izlazi simultano, eventualni biseri isplivaju na površinu i probiju se na tržište. Sad, to što dosta devova očekuje da se njihova genijalna ideja pojavi kao next big hit rezultira u dosta 'smeća' ili polukvalitetnih naslova. Čista, surova realnost.

Naravno da će AAA naslovi najviše pažnje mamiti upravo zbog marketinga i generalnog hypa kojeg kreiraju; ali bitno je uvijek da 'glasamo' našim novčanikom  - izbjegavat preordering jer doslovno govorimo briga nas kakva će igra izaći samo nam je dajte, pa se onda možeš popišat na umjetnost. Povijest i sadašnjost nas upravo uče o tome, toliko razočaranja.

Sasvim je dovoljno da godišnje izađe jedan 'novi' Bastion, Transistor, Ori, A Tale of Two Sons ili bilo šta treće kvalitetno - da se opet gaming i indie svijet pokaže u najboljem umjetničkom svjetlu.

Na kraju krajeva, ako TW3: WH nije 'umjetnost' u svakom smislu riječi (iako subjektivno je šta je umjetnost), onda ne znam šta je. Govorim opet o storytellingu, visualnom dočaravanju i izgledu, glazbi, doživljaju itd. Kakav hollywood.  :ne:


@Bartul @dilo


Znaš kako kažu, kako ćeš znat šta te zanima a nisi nikad čuo ili probao to isto. Zato bez predrasuda - ako je nešto sveopće prihvaćeno kao znanje opće kulture/lektire onda čemu protest - upališ wikipediu i saznaš tko je šta je i zašto je, barem ja tako pristupam i zato razumijem Dilu - Kafka je Kafka ali opet bartul redovno brije svoje, tako da niš novo :)


A ne mora se radit o spisatelju nekom (nisam neki 'čitač'), ili slikaru ali google je majka znanja.  :ave:


Enough offtopic.
The blood of youth is bubbling back..

*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: Kad će gaming preći prag umjetnosti?
« Odgovori #8 : 26. Siječanj, 2016., 20:43 »
Da me zanima znao bi, mislim da to govori sve.

Odg: Kad će gaming preći prag umjetnosti?
« Odgovori #9 : 26. Siječanj, 2016., 20:59 »
Naravno da nije čuo za Kafku kad nije srednju završio hahahaa  :ementaler:

Enivej gospon @iluminatist Dobro pitanje si postavio ali ne kužim kaj očeš reć s tim da su do Picassa svi bili isti tj radili na istu šemu ?
KAo prije Picassa nije bilo slikarskih stilova, raznih smjerova ?
Daj ne trkeljaj.

yubs-d-rsc
svaka čast. Jedini odgovor u temi koji ima smisla i argumenata.
Odgovorio bi nešto slično pout tebe al mi se ne da kad vidim ovu pamet raskošnu kojom sam okružen i ove odgovore rofl
« Zadnja izmjena: 26. Siječanj, 2016., 21:24 malimicek »
Lista odigranih:2015,2016,2017,2018,

*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: Kad će gaming preći prag umjetnosti?
« Odgovori #10 : 26. Siječanj, 2016., 21:16 »
 :pimp:

Odg: Kad će gaming preći prag umjetnosti?
« Odgovori #11 : 26. Siječanj, 2016., 21:24 »
Vid' ga kak se ne da navuć  :D

Dobro je. Mirne vode lol

Lista odigranih:2015,2016,2017,2018,

Odg: Kad će gaming preći prag umjetnosti?
« Odgovori #12 : 26. Siječanj, 2016., 23:35 »
Istina je da developeri stvaraju dosta smeća, ali uvijek je potrebno dosta smeća da bi se moglo napredovat.
@miceku u 20 st slikari su počeli zanemarivat detlje, slikali su dosta jeftinije, u tome je bit.
U ovu raspravu o Kafki ne želim ulaziti

Odg: Kad će gaming preći prag umjetnosti?
« Odgovori #13 : 27. Siječanj, 2016., 15:14 »
Fakat ne razumijem kaj očeš reć s tim da su nakon Picassa slikali jeftinije i počeli zanemarivat detalje ?
Daj explain pls

jer fakat ne kužim kad veliš pravila su bila ustaljena i svi su slikali na istu foru. Jesi ti svjestan koliko je umjetničkih stilova postajalo prije picassa i kubizma i modernizma itd. ? Koliko je tu bilo razlika i svega ?

OT: A i da ne velim da imaš brdo jako kvalitetnih indie naslova kaj se ne rade po AAA šemama.

Neke igre već i jesu dio umjetnosti što po priči što po glazbi što po dizajnu/umjetničkom izričaju itd kak su ti i drugi već naveli u temi.
Neke će igre uvijek biti ok ali će im nešto faliti, ono nešto.
A neke će igre uvijek biti šrot

Kao i neke slike, neke knjige, neki filmovi....
« Zadnja izmjena: 27. Siječanj, 2016., 15:16 malimicek »
Lista odigranih:2015,2016,2017,2018,

Odg: Kad će gaming preći prag umjetnosti?
« Odgovori #14 : 27. Siječanj, 2016., 16:24 »
Naravno da je bilo puno pravaca prije Picassa, kubizma i takvih stvari.
Prosječna slika prije "prijelaza":



Prosječna slika poslije istog:



Mislim da je razlika očita.
Sad je pitanje, kad će i oće li ovo:



Preći u ovo:



Ili tako nešto

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9