HCL.HR

RIP Square Enix

  • 10 Odgovora
  • 3471 Hitova
RIP Square Enix
« : 12. Studeni, 2012., 13:56 »
http://www.crunchyroll.com/anime-news/2012/11/09/former-square-boss-says-enix-merger-was-a-complete-failure

I meni se čini da je to to.

Previše rimejkanja, FF XIII Versus koji postoji samo u trailerima da drži fenbojeve hukane (hook - kuka) i u nadi...

Čim su tražili da kupci odluče o glavnom liku FFXV, nema se tu više šta reći, a FF je tako i tako mrtav.

Odg: RIP Square Enix
« Odgovori #1 : 12. Studeni, 2012., 14:03 »
Šta nije DQ još uvijek popularan i cijenjen?  :hiha:
Ne znam, nisam igrao ni jedan, ali čujem dobre stvari.

Isto vrijedi i za KH, al to mi je oduvijek izgledalo užasno.

A FF je mrtav.  :hiha2:

*

Deyo22

  • **
  • 485
Odg: RIP Square Enix
« Odgovori #2 : 12. Studeni, 2012., 14:27 »
Štete,možda se ipak nekako izvuku  :(.

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: RIP Square Enix
« Odgovori #3 : 12. Studeni, 2012., 14:33 »
Nije problem u spajanju nego su se pogubili u ovoj generaciji konzola.

Ixy ako možeš odigraj DQ 8, savršena igra. 10 će biti nekakav mp pa to treba vidjeti kako će ispati, a možda je i izašlo, nemam pojma, otkako sam to vidio prestao sam pratiti. KH se prebacio na handheld, a FF je potonio totalno. Razvoj XIII je predugo trajao, za Versus XIII je pitanje da li uopće postoji još, a XIV je bio potpuna katastrofa i sada pokušavaju nešto izvući sa 2.0 verzijom.

Odg: RIP Square Enix
« Odgovori #4 : 12. Studeni, 2012., 14:46 »
Jedino što bih pohvalio je eto to da su nedavno izdali FFIII za PSP.


*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: RIP Square Enix
« Odgovori #5 : 12. Studeni, 2012., 15:47 »
Nije problem u spajanju nego su se pogubili u ovoj generaciji konzola.

Ixy ako možeš odigraj DQ 8, savršena igra. 10 će biti nekakav mp pa to treba vidjeti kako će ispati, a možda je i izašlo, nemam pojma, otkako sam to vidio prestao sam pratiti. KH se prebacio na handheld, a FF je potonio totalno. Razvoj XIII je predugo trajao, za Versus XIII je pitanje da li uopće postoji još, a XIV je bio potpuna katastrofa i sada pokušavaju nešto izvući sa 2.0 verzijom.


Pogubili su se i na PS2, barem sto se tice FFXII i dijelom FFX-2. Sakaguchi, Nobuo i dosta stare ekipe koja je bila kreativna kicma Squarea je otisla nakon FFX, sto se ocito vidi na igrama koje je firma izdala nakon toga.
Scenarij za FFXII nije nikad dovrsen do kraja, kljucni ljudi su otisli iz SE-a tijekom razvoja igre.
Osjetilo se podosta na atmosferi i radnji same igre, djelovalo je nekako nepotpuno za FF igru. Mislim, igra je mehanikom bila jako dobra, ali nije imala onu standardnu FF mastovitu atmosfericnost. Cijeli svijet je zapravo vec obraden u FF Tactics, samo sto je FFXII smjesten u drugo vremensko razdoblje.
To je prvi put (uz FFX-2) da Square-Enix nije dizajnirao novi svijet i mitologiju za novi numericki FF nastavak.

Ekipa koja je ostala u SE-u se nadalje fokusirala na staru slavu. Novi projekti su rijetki i predugo im treba za razvoj(recimo FFXIII, FF Versus XIII, Kingdom Hearts 3 itd.), previse se fokusiraju na remakeove starijih igara i na spin-off igre poznatijih serijala.


Ovaj clanak koji je Psajdak linkao je zapravo samo komentar, ali je na mjestu.
Square Enix je nedavno sluzbeno objavio da posluje sa debelim gubitkom. Uz to, priznali su sami da su im razvojni procesi igara bili nepotrebno komplicirani i dugi.

Nazalost, cini se da jos uvijek nisu skuzili da ljudima ne smeta dug razvoj igre koliko im smeta neoriginalnost ili monotonost igara kad napokon izadu.
FFXIII je na mjestima bio poprilicno dosadan recimo. Za FFXIII-2 su kao koristili optimizirani razvojni proces, ali to je ionako spin-off za koji su vec imali gotov engine i dosta drugih elemenata. Da ne spominjem da im se scenaristi u SE trenutno natjecu tko ce smislit sto "dublju" radnju igre.
FFXIII-2 je recimo ispao mrtvo smece sto se tice price.


Realno, jedino sto jos uvijek drzi SE ovih godina je bila njihova akvizicija Eidosa. Deus Ex, Tomb Raider nastavci koje je radio Crystal Dynamics i Just Cause 2 su bili poprilicno profitabilni za SE.
Dok su njihove japanse velike nade zapravo podbacile, barem po onome sto su ocekivali od njih.

Odg: RIP Square Enix
« Odgovori #6 : 12. Studeni, 2012., 16:26 »
Iskreno, japanska industrija igara od 2005. nije izdala ništo novo i privlačno, IMO.

Čak ni ovih nekoliko Mistwalker naslova u zadnjih nekoliko godina me nije zagrijalo osobito.  :solidus:

*

Deyo22

  • **
  • 485
Odg: RIP Square Enix
« Odgovori #7 : 12. Studeni, 2012., 17:01 »
Ima jedno desetak naslova,ali to je puno premalo za zemlju koja je postavila temelje konzolaškog gaminga i koja je drmala gaming svijetom devedesetih do negdje 2006.Po mom mišljenu pad je počeo dolaskom sadašnje generacije konzola i dolaskom sve većeg broja novih naslova europskih i američkih proizvođača,dok japanska industrija kao što ste naveli većinom recyla stare naslove,forsira serijale koji žive na staroj slavi itd.

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: RIP Square Enix
« Odgovori #8 : 12. Studeni, 2012., 21:31 »
Iskreno, japanska industrija igara od 2005. nije izdala ništo novo i privlačno, IMO.

Čak ni ovih nekoliko Mistwalker naslova u zadnjih nekoliko godina me nije zagrijalo osobito.  :solidus:


Sto se tice klasicnih JRPG-ova, da. Sve poprilicno mlako ispalo. Lost Odyssey je zvucao odlicno kao koncept i 1000 Years of Dreams je nesto najbolje sto sam vidio u nekom JRPG-u, ali kao cjelina je ipak davao dojam da mu nesto fali.
JRPG-ovi ove generacije su sami sebe shvacali preozbiljno (FFXIII) ili su imali odlicnu igrivost sa absolutno retardiranom pricom i likovima (Star Ocean 4).
Nije bilo uopce zlatne sredine poput starih FF nastavaka na PS1 i PS2, Chrono Crossa, Vagrant Story, i tako to.

Ali nije da Japan i dalje nije izdavao poprilicno originalne i zabavne igre.
Bayonetta, Vanquish i Valkyria Chronicles su mi recimo neke od boljih jap. igara ove generacije.
Vanquish do te mjere da ekipa sa rockpapershotgun.com govori da je zalosno sto nije izasao za PC, sto je cudno za cuti od Euro gaming sajta koji se primarno fokusira na PC gaming.
Ima ih dosta jos (igara, jel), ali prelijen sam se pokusavat sjetit vise.


Odg: RIP Square Enix
« Odgovori #9 : 13. Studeni, 2012., 08:05 »
Square Enix je nedavno postao partner odnosno izdavač igre Heroes & Generals

http://mmo-balkan.com/square-enix-ce-biti-izdavac-heroes-generals/

Odg: RIP Square Enix
« Odgovori #10 : 04. Travanj, 2013., 15:26 »
Previše rimejkanja.
Moram ovo malkice povući.

Je li takav jebeni problem rebootati FFVII - FFIX, Chrono serijal, Xenogears, i još neke?

http://www.gamespot.com/news/no-final-fantasy-vii-remake-until-square-enix-tops-original-6384331

Mislim, koliko jadni mogu biti.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9