HCL.HR

Graficka kartica

  • 3 Odgovora
  • 1736 Hitova
*

delko

  • *
  • 139
Graficka kartica
« : 19. Veljača, 2021., 02:19 »
Pitanje, planiram uzeti RTX 3060ti karticu, uz Ryzen 5 5600x processor, ATX maticna, 2x8gb DDR4, M.2 SSD 512gb, 4 ventilatora, pumpa sa 2 ventilatora na processoru, to je to. E sad interesuje me napajanje. Trenutno imam Thermaltake napajanje od 530w, pa me interesuje da li cu morati njega da mijenjam ili ce to moci ipak? Pozdrav.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Graficka kartica
« Odgovori #1 : 28. Veljača, 2021., 17:51 »
Gdje ćeš kupiti rtx 3060Ti i po kojoj cijeni?
Nadam se da ne planiraš dati 11800kn za nju... rađe odgodit kupovinu dok se situacija ne smiri

Napajanje je OK

*

delko

  • *
  • 139
Odg: Graficka kartica
« Odgovori #2 : 01. Ožujak, 2021., 12:07 »
Gdje ćeš kupiti rtx 3060Ti i po kojoj cijeni?
Nadam se da ne planiraš dati 11800kn za nju... rađe odgodit kupovinu dok se situacija ne smiri

Napajanje je OK

E pa da, u medjuvremenu sam pregledao sve cijene i ne isplati se sada uzimati graficka. Medjutim kad se cijene smire onda bih isao na 3060ti :)

Ne znam stvarno kad ce se smiriti ove cijene, pretpostavljam da moraju Corona mjere da se ugase skroz da ponovo sve funkcionira kao prije, ali se cini da od toga nema nista bar do kraja godine..

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Graficka kartica
« Odgovori #3 : 03. Ožujak, 2021., 20:08 »
Nema to samo veze sa koronom, nego što etherium mineri kupe na tone grafičkih (skoro sve što se pojave). Bilo putem botova (ljudi sa šemom brži prst nemaju šanse), bilo što imaju dogovor sa trgovinom unaprijed, pa gameri nemaju nikakve šanse. Navodno je nvidia prodala masu gpu direktno minerima, bez da uopće dođu u maloprodaju.

Treći problem (osim korone i minera) su tzv. scalperi odnosno preprodavači koji kupuju također preko botova (oni su ih izmislili), pa preprodaju za 3 puta veće cifre. Sama korona je digla prodaju hardvera za 30%. Znači i same gpu što nisu dobre za mining inercijom idu gore (bilo nove ili polovne), jer ih kupe gameri što ne mogu uzeti jaču gpu.
Uglavnom kraj se ne vidi, optimistični spominju normalizaciju na ljeto, no izvjesno je da bi moglo ovako ostati i do iduće godine.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9