HCL.HR

Mala preinaka (nadogradnja) računala

  • 6 Odgovora
  • 2499 Hitova
Mala preinaka (nadogradnja) računala
« : 27. Siječanj, 2013., 12:43 »
Još par dana pa će drugi mjesec, pa još malo pa proljeće. Volim razmišljat unaprijed pa rekoh da malo pripremimo kompjuter za vruća vremena. Prošlo ljeto bilo je jako vruće i kompjuter se dosta ćuo i to čak kad nebih igrao ništa (sada naravno nemam takvih nikakvih problema). Pa da mi netko predloži slijedeće:

1. Dobro hlađenje za procesor pošto imam ono jadno intelovo koje se dobije s procesorom. Procesor je i3 540 (lga 1156) i dosta je dobar, al jebiga nekad tako se dosta čuje to hlađenje pa bi volio neko tiho i dobro do nekih 300 kuna mislim da se cijene kreću, a može i više.
2. Običan vent za računalo. Imam naravno već jedno, ali imam još tri slobodna mjesta (možda čak i pet). Pa ako mi netko može reći neko dobro (iako mislim da su sva ista) i koji je dobar način da ih se postavi (znam da ima nkih fora ovo upuhuje, ovo ispuhuje). Znači tri komada, kućište je ovo: https://www.klikni.hr/Images/im.ashx?Id=419431
3. Znači da pitam za ram. Imam 8 GB DDr na 1333 Hz i može li moja matična (Asrock H55) i procesor podržat 1600 Hz ili više. Jer mislim da postoji neka fora da samo sandy podržava 1600 na više ili sam ja nešto krivo shvatio.

I ako mi netko može ukratko objsanit gdje se na matčnoj spajaju ti ventovi i kako ukratko postavit hlađenje na procesor (znam da nije neka teška stvar).

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Mala preinaka (nadogradnja) računala
« Odgovori #1 : 27. Siječanj, 2013., 21:12 »
Si siguran da ti treba išta od toga? :ementaler:

Mislim, RAM brži ti sigurno ne treba, ali ventovi za kućište i hlađenje proca... kakve su ti temperature uopće?

Mislim, ako imaš samo jedan vent u kućištu, onda okej - kupi još jedan ili možda venta za kućište da fino zrak cirkulira. To je uvijek dobro. Ventove inače spajaš ili na posebne utore na matičnoj (čak ti u većini slučajeva piše "FAN 1" uz takve konektore) ili direktno na napajanje na molex.

Odg: Mala preinaka (nadogradnja) računala
« Odgovori #2 : 27. Siječanj, 2013., 21:55 »
Si siguran da ti treba išta od toga? :ementaler:

Mislim, RAM brži ti sigurno ne treba, ali ventovi za kućište i hlađenje proca... kakve su ti temperature uopće?

Mislim, ako imaš samo jedan vent u kućištu, onda okej - kupi još jedan ili možda venta za kućište da fino zrak cirkulira. To je uvijek dobro. Ventove inače spajaš ili na posebne utore na matičnoj (čak ti u većini slučajeva piše "FAN 1" uz takve konektore) ili direktno na napajanje na molex.

Hlađenje za proc mi ne treba zbog temperature, već da se manje čuje pošto ovo obično zna biti veoma bučno.
Ventove za kućište ću kupit sigurno ali nisam siguran koje (znam da treba biti 120 mm) jer sam gledao ponudu i ima ih tonu od 25 kuna do 200.

*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Odg: Mala preinaka (nadogradnja) računala
« Odgovori #3 : 27. Siječanj, 2013., 23:24 »
Ovaj cooler bi ti se odlično uklopio:
http://www.nabava.net/hladnjaci-za-komponente__470/scythe-cpu-hladnjak-ninja-3-37db-s754__1675641

A za ostalo se nemoj brinut, nema potrebe.


Odg: Mala preinaka (nadogradnja) računala
« Odgovori #4 : 28. Siječanj, 2013., 00:01 »
Ovaj cooler bi ti se odlično uklopio:
http://www.nabava.net/hladnjaci-za-komponente__470/scythe-cpu-hladnjak-ninja-3-37db-s754__1675641

A za ostalo se nemoj brinut, nema potrebe.



bzvz gurat tako skupo njemu moze nesto manje kad nece klokat to,  tipa spire kepler
http://futura-it.hr/proizvod.aspx?productId=spi-kepler-rev2

sto se tice ventova  ne prepoznajem kuciste pa ako bi mogo  ime modela staviti :D

Odg: Mala preinaka (nadogradnja) računala
« Odgovori #5 : 28. Siječanj, 2013., 19:31 »
Dajte ljudi treba mi dobar 120mm vent. Gledao Xilence, jedan lik mi je preporučio XIlnce Redwing a njega ne mogu nigdje nać u ponudi..

*

191x7

  • *
  • 55
  • @191x7
Odg: Mala preinaka (nadogradnja) računala
« Odgovori #6 : 30. Siječanj, 2013., 13:57 »
Od ventilatora gledaj 120mm modele s 1200 ili manje okretaja (rpm) što tiše.
Dobri su od CoolerMastera, Scythea, Noctue, Anteca, Corsaira, Aquatuninga, ... ali mogu poslužiti i Spire i Xilence i Sharkoon - sve dok su dovoljno tihi.

Od hladnjaka dovoljan ti je i neki od 100-200 Kn. Npr Scythe Katana III ili LC Power LC-CC-95.

Brži ram ti ne treba, time ne bi ništa dobio, a ako se baviš gamingom više od 8GB ti još barem 5-6 godina neće trebati (igre su 32-bitne, dakle max 4GB mogu koristiti, a bit će tako još godinama).


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9